Ekologija, gamtosauga, atsinaujinantys energijos šaltiniai, biodinamika, tvarumas, antrinės žaliavos, žiedinė ekonomika  – tai tik keletas terminų, kurie papildė mūsų gyvenimus ir žodynus per paskutinį dešimtmetį. Labiausiai iš savęs tikimės, kad ateityje mažiau paliksime atliekų, kad vaikus išmokysime rūšiuoti ir beveik visos atliekos bus perdirbamos. Šiandien jau turime ir terminą, ir pačią pakuotę, kuri lydės mus į ateitį – tai „ateities pakuotė“.

 

Ateities pakuote_uab Augma

 

„Labai džiugu, jog šiandien daugelis mūsų nori ir patys gyventi, ir savo vaikams sukurti  kokybiškesnį gyvenimą: su mažiau šiukšlių, su švaresniu oru ir vandeniu, su estetiška aplinka ir kokybišku gardžiu maistu.  O kaip žinia, beveik visas maistas, kurį įsigyjame prekybos centruose, krautuvėlėse ar net turguje yra supakuotas. Pasirodo jau šiandien yra labai daug nuveikta, kad galėtume ugdyti mūsų visų ekologinį sąmoningumą. Aš asmeniškai pirmą kartą išgirdau terminą „ateities pakuotė“, o jūs?“, -  žiūrovų klausia laidos „Švarūs miestai“ vedėja Justė Zinkevičiūtė.

 

Baras _Herkus Kantas_

 

Šiais metais pakuočių tvarkymo organizacija “Gamtos ateitis” įkūrė “Ateities pakuotės klubą”, kurio tikslas – skatinti Lietuvos gamintojus ir importuotojus naudoti tvaresnes pakuotes, dalintis gerosiomis praktikomis šioje srityje ir Lietuvos versle. Lietuvoje susibūrė socialiai atsakingi gamintojai ir tiekėjai, kurie jau šiandien pakuoja mums taip reikalingas prekes į tvarias pakuotes, kurios yra perdirbamos, lengvai suyra, nėra kenksmingos aplinkai ir gali nugyventi dar ne vieną gyvenimą, nepatekusios į sąvartynus ir deginimo gamyklas.

 

Juste Zinkeviciute

 

Justė Zinkevičiūtė neria į ateitį ir keliauja tiesiai pas vieną „Ateities pakuotės“ klubo narių –  UAB „Augma“, kuri visai Lietuvai tiekia daržoves ir vaisius, įmonė jau šiandien rūpinasi pakuočių tvarumu. Jau šį šeštadienį išgirsime kuo skiriasi ateities pakuotės nuo įprastų, UAB „Augma“ marketingo vadovė Monika Kubiliūtė papasakos su kokiais iššūkiais susiduria įmonės, kurios jau šiandien pakuoja prekes į tvarias pakuotes.

 

Juste Zinkeviciute_sunu pliazas_Palangas

 

„Lietuvos ryto“ televizijos laida „Švarūs miestai“  ir jos vedėja Justė Zinkevičiūtė savo tvarią kelionę pratęs Palangos šunų paplūdimyje, kuris tapo šeimininkų ir jų augintinių rojumi, domėsis kaip tokiame gausiai lankomame Palangos kurorte pavyksta pasirūpinti ir išlaikyti tokią švarią aplinką, o UAB “Civinity namai“ Palanga vadovas Artūras Kavaliauskas patars ką daryti su kiemuose esančiais netvirtais medžiais, pasitinkant vėjuotą rudenį, kaip susitvarkyti kiemus, kad ir vaikams būtų kur pažaisti, ir suaugę galėtų pasidžiaugti išpuoselėtais gėlynais bei atnaujintais takeliais. O desertu taps Justės kelionė į Berlynu vadinamą  meno erdvę „Tema“ Klaipėdoje, kur daržovės auga laive – šiltnamyje, barai įrengti buvusiuose laivų saugyklose, o jų visos interjero detalės – tai antram gyvenimui prikelti daiktai.

 

Leiskitės į tvarią kelionę kartu su laida „Švarūs miestai“ šeštadienį 11 val. per “Lietuvos ryto” televiziją. Bus įdomu.