Daugelyje namų jau papuoštos arba greitai sužibės žaliaskarės. Vieni renkasi natūralias, o kiti papuošimus kabina ant dirbtinių eglučių. Visgi nesutariama, kuris pasirinkimas tvaresnis. Viena …
Tema: ekologija
Stop žaliajam smegenų plovimui!
Europos Parlamentas pritarė Ekologiškumo teiginių direktyvai, kuri, tikimasi, bus priimta jau 2025 m. pradžioje, o taikymas įsigalios per dvejus metus. …
Želdynų įstatymo pokyčiai, kuriuos svarbu žinoti kiekvienam
Aplinkos ministerija primena, kad nuo lapkričio 1 d. įsigaliojo liepos mėnesį Seimo priimti Želdynų įstatymo pakeitimai, įpareigojantys tam tikrais atvejais …
Stiklo atliekų rūšiavimas: priminimas, ką svarbu žinoti
Skaičiuojama, kad 2025 m. perdirbamo stiklo rinka padidės net 7 %, o jos vertė sudarys 4,19 mlrd. dolerių. Tai pozityvus …
Misija – atkurti miškus
Dabartiniais duomenimis, maždaug trečdalį Lietuvos teritorijos sudaro miškai – per 2 mln. hektarų. Tačiau vertinama, kad per artimiausią dešimtmetį šį …
Nepamiršti tvarumo per Vėlines
Spalį lietuviai tradiciškai skuba tvarkyti artimųjų kapus, kad atėjus Vėlinėms galėtų jaukiai išreikšti pagarbą iškeliavusiesiems ir ramiai prisiminti uždegdami žvakes. …
Plastikas – taršus ir pavojingas!
Daugybė žmonių visame pasaulyje, Lietuvoje irgi, vis dar piktinasi griežtėjančiomis vienkartinio plastiko naudojimo taisyklėmis. Visgi jos griežtinamos ne be priežasties. …
Šylantys pasaulio vandenynai – it tiksinti bomba
Klimato kaita – visiems žinoma ekologinė problema. 90 % viso globalinio atšilimo tenka sugerti vandenynams. Todėl jie nenumaldomai šyla. Grėsmė …
Kaip vyksta plastiko perdirbimas
Plastiko pakuotės sudaro trečdalį išmetamo atliekų skaičiaus. Plastiko perdirbimas – vienas pagrindinių būdų sumažinti jo kiekį ir daromą žalą. Nors …
Apie atliekas faktais
Retas žino, kiek iš tiesų atliekų kasdien sukaupia jų namų ūkis. Taip pat, kas su jomis nutinka, kai maišelis iš …
Kokių taisyklių būtina laikytis grybaujant?
Ruduo – grybavimo sezonas. Deja, ne visi žino, kaip tinkamai rinkti miško gėrybes ir kokių taisyklių būtina laikytis grybaujant saugomose teritorijose. Tad …
Rūkymas kenkia ne tik žmogui, bet ir gamtai
Rūkymas kenkia ne tik sveikatai, bet ir aplinkai. Vis dažniau susiduriama su nauja atliekų rūšimi, kurios negalima tiesiog išmesti į …
Atsakingumas miške
Įsibėgėjusi vasara ne tik lepina orais, leidžia mėgautis gamtos pramogomis, bet ir kviečia grybautojus ir uogautojus į miškus. Norint, kad …
Tausodami išteklius sutaupome!
Tvarus gyvenimo būdas ne tik naudingas gamtai ir žmogaus sveikatai, bet ir padeda sutaupyti, o tai svarbu kas trečiam Lietuvos …
Oro kondicionieriai – naudokime protingai!
Vis karštėjančių vasarų daugelis neįsivaizduoja be dirbtinio patalpų vėsinimo. Oro kondicionierius lietuviai įprato įjungti automobiliuose, darbe ir namuose. Neretai jie …
Antropocenas: žmogus prieš gamtą
Žemė gyvuoja apie 4,57 mlrd. metų. Šis amžius skaidomas į atskirus geologinius laikotarpius, kurių kiekvienam būdingi ryškūs įvykiai. Štai kambro …
Ekologiško maisto beieškant
Kasmet daugėja žmonių, kurie domisi ir nuolat stengiasi valgyti ne tik sveikiau, tačiau ir ekologiškai. Visgi kartais ekologiškų produktų pasirinkimas …
Rengsimės tuo, ką valgome?
Mada žengia koja kojon su gamta. Ieškodami būdų, kaip mažinti taršą ir kurti tvaresnę mados pramonės ateitį, dizaineriai kūrybai panaudoja …
Tvarumas ir augintiniai
Tvaraus gyvenimo būdo ir ekologijos idėjos, pasirodo, aktualios ne tik žmonėms, bet ir keturkojams draugams. Nuolat plečiamas ekologiško ėdalo, žaislų …
Maisto atliekų tvarkymas
Aplinkos ministerija (AM) praneša, kad šiuo metu daugiau kaip pusė savivaldybių jau atskirai rūšiuoja maisto ir virtuvės atliekas. 38 Lietuvos …
Trumpai apie žaliąsias atliekas
Žaliųjų atliekų tvarkymo sezonas jau įsibėgėjo. Tiek miesto teritorijoje, tiek ir nuosavų namų sklypuose nuolat pjaunama žolė, ravima ir kitaip …
Kokius šiaudelius rinktis?
Daugiau kaip pusę atliekų vandenynuose sudaro vienkartiniai indai. Tarp jų plaukioja ir milijardai plastikinių šiaudelių. Jie ne tik teršia vandenį, …
Sugedo elektronikos prietaisas? Taisyti, o ne išmesti!
Europos Parlamentas priėmė direktyvą dėl vartotojų teisės į remontą, kurioje gamintojai įpareigojami taisyti prekes, o vartotojai skatinami ilgiau naudotis gaminiais …
Ką daryti su elektronikos atliekomis?
Aplinkos ministerija teigia, kad šalyje elektros ir elektronikos įrangos atliekų surenkama per mažai. Esą įsipareigojimų neįvykdo ne tik Lietuva, bet …