Pasaulio istorijoje yra daugybė paslapčių. Ir jos visos audrina vaizduotę. Visgi mažai tokių, kurios prilygtų dingusių miestų legendoms. Atrodo absurdiška, …
Tema: įdomu
Architektūros perlas, kurio turėjo nelikti
Sakoma, kad nėra nieko pastoviau už laikinumą. Prieš 135 metus Paryžiuje pastatytas Eifelio bokštas buvo skirtas parodai, paryžiečių pritarimo nesulaukė …
Aukso vertės prekė, sužlugdžiusi ekonomiką
1636 m. Nyderlandų visuomenė staiga išprotėjo dėl egzotiškų tulpių svogūnėlių. Metų atlyginimas aukotas retos veislės egzemplioriams tikintis pardavus užsidirbti dar …
Saulė didina kaltės jausmą
Saulė kviečia pasinerti į jos glėbį – daugiau laiko leisti lauke, keliauti, bendrauti, patirti naujų nuotykių… Tačiau ne visų vasara …
Istorinę atmintį saugantis Šiaurės auksas
Lietuviams gerai pažįstamas gintaras – viena pirmųjų prekių, kurios troško visas pasaulis. Unikalių savybių turintis mineralas iš Baltijos jūros pakrančių …
Diskriminacija dėl kišenių
Ar atkreipėte dėmesį, kad moteriškuose rūbuose kišenių yra mažiau, jos nėra gilios ir praktiškos, atlieka tik dekoratyvinę funkciją, palyginti su …
Darbo vieta pagal asmenybės tipą
Dažnai profesiją renkamės pagal tai, kas tuo metu atrodo perspektyvu, taip pat kliaujamės tėvų patarimais ar sekame autoritetų pėdomis. Tokie …
Šventojo Sosto istorija
Valstybė, kurioje niekas negimsta, bet čia gyvenantys savo rankose laiko milžinišką galią – Vatikanas. Už aukštos mūro sienos įsikūrusios nykštukinės …
Kačių baimė
Mediciniškai vadinama gatofobija, arba ailurofobija, o liaudyje žinoma kaip kačių baimė nėra dažna. Paprastai žmonės prisibijo didelių šunų, vorų, gyvačių. …
Magiškas eliksyras
Per visą žmonijos istoriją kraujas sietas su gyvybe ir antgamtinėmis galiomis. Manyta, kad vos keli lašai gali stebuklingai panaikinti prakeikimą …
8 dalykai, saugotini nuo svetimų akių
Socialinių tinklų laikais vis daugiau asmeninio gyvenimo detalių papuola į viešąją erdvę, tampame atviresni, mažiau budrūs. Ezoterikai įspėja, kad kai …
Kokie tėčiai kiekvieno Zodiako ženklo vyrai?
Gyvenimas susideda iš mažiausių detalių. Neretai ne visada pastebime, kiek iš tiesų daug gauname iš mylimų tėčių. Vieni jų atžalas …
Vaikai ir ezoterika
Mažiems vaikams visas pasaulis atrodo kupinas stebuklų. Apie magiją jiems rašomos knygos ir kuriami filmai. Visgi dažniausiai tėvai paaiškina, kad …
Intriguojantys komponentai kosmetikoje
Kosmetikos priemonių sudėties aprašuose yra daugybė eiliniam vartotojui nesuprantamų medžiagų, kurių poveikio nežinome ir dėl to pernelyg nesukame galvos. Tačiau …
Alkio anatomija
Alkį jaučiame visi. Ne tik fiziologinį, bet ir psichologinį. Visgi poreikis ir noras valgyti yra gerokai sudėtingesnis, nei daugelis galvoja. …
„Laumių pėdomis“ per baltišką kultūrą
Po kūrybiniu pseudonimu „Laumių pėdos“ slepiasi Miglė ir Gerda – mamos, folkloro ir istorijos mėgėjos. Apie kūrybą, baltišką pasaulėžiūrą bei …
Prabangos prekės: pinigų švaistymas ar investicija?
Viena įtakingiausių JAV rinkos tyrimų bendrovių „Global Luxury Retailing Market“ paskelbė, jog, nepaisant ekonomikos nestabilumo ir infliacijos, pasaulinė prabangos prekių rinka …
Nepakartojamos pasaulio geriausiųjų žaidynės
Olimpinės žaidynės, prasidėjusios senovės Graikijoje prieš 3000 m., atgimė XIX a. pabaigoje ir tapo svarbiausiomis sporto varžybomis pasaulyje. Kas ketverius …
Antropocenas: žmogus prieš gamtą
Žemė gyvuoja apie 4,57 mlrd. metų. Šis amžius skaidomas į atskirus geologinius laikotarpius, kurių kiekvienam būdingi ryškūs įvykiai. Štai kambro …
Margas ir įdomus gyvūnų pasaulis
Mokslininkai mano, kad pasaulyje yra apie 8,7 mln. gyvūnų rūšių. Kol kas ištyrinėta ir suklasifikuota vos 1,2 mln. Jų. Visgi …
Atlantidos beieškant
Legendinė sala Atlanto vandenyne vis dar duoda peno įvairių profesijų atstovams – nuo istorikų, geologų iki rašytojų ir filosofų. Kadaise …
Garsai ir tyla kasdienybėje
Gamtoje absoliuti tyla neegzistuoja. Tad bent teoriškai žmogus sukurtas gyventi garsų apsuptyje. Visgi gyvenimas keičiasi ir tenka susidurti su terminu …
Elektrinių dviračių atsiradimo istorija: nuo pirmųjų eksperimentų iki modernių transporto priemonių
Elektrinių dviračių istorija prasidėjo dar 19-ojo amžiaus pabaigoje, kai inžinieriai ir išradėjai pradėjo eksperimentuoti su elektrinėmis variklių sistemomis. Nors šiandien …
Gyvenantys praeityje – amišai
Vienoje technologiškai labiausiai išsivysčiusių pasaulio šalių – JAV, gyvena beveik 370 tūkst. žmonių, savanoriškai pasirinkusių važinėti arklių traukiamomis karietomis, nenaudoti …