Paprastai į japonų ar kinų restoraną įeinančius lankytojus pasitinka mojuojanti linksma katytė. Ši paprastai gaminama iš porceliano, nudažoma baltai ir …
Tema: įdomu
Nepakartojami pirštų atspaudai
Daug metų galimybė atpažinti žmones pagal pirštų atspaudus buvo tik svajonė, kurią ne vienas mokslininkas bandė paversti realybe. Prireikė maždaug …
Dirbtinio intelekto grėsmės: tikros ir išgalvotos
2017 m. Eurobarometro duomenimis, 61 % europiečių palankiai vertino dirbtinį intelektą. Žmonės mėgsta naudotis išmaniųjų telefonų asistentais, juos žavi autonominiai …
Chronobiologija – gyvenimas pagal vidinį laikrodį
Sakoma, kad laikas bėga ne žmogaus naudai. Juk visi gyvi organizmai sensta, silpnėja, o žmogus dar ir praleidžia puikias progas. …
Radžio merginos – gyvų numirėlių istorija
1920 m. JAV gydytojai buvo suglumę – į juos kreipėsi daug jaunų moterų, kurioms nustatytas vėžys, anemija, žandikaulio nekrozė. Visas …
Pamesti ir rasti daiktai – ko namo nenešti?
Rasti įvairių daiktų pasitaiko nuolat: gulėdami paplūdimyje pastebime kažką žibant smėlyje, eidami į darbą netyčia paspiriame koja ir pan. Štai …
Lėto gyvenimo menas
Savaitgalis pralekia nepastebimai, o dvi savaitės atostogų atrodo it akimirka, po kurios į darbus ir įprastą ritmą sugrįžtama nepailsėjus. Jeigu …
(Ne)priklausomi nuo socialinių tinklų
Daugelis neįsivaizduoja savo kasdienybės be socialinių tinklų. Net vyresni žmonės sėkmingai jais naudojasi sekdami artimųjų gyvenimo įvykius, skaitydami kasdienes naujienas. …
Vaistažolės kiekvienam Zodiako ženklui
Apie žoleles ir jų naudą kiekvienam Zodiako ženklui bei jį valdančiai planetai rašyta tiek Vakarų, tiek Rytų medicinos knygose. Tad …
Moterys ir pinigai
Pastarąjį mėnesį socialiniai tinklai mirgėte mirga saitažodžiu #GirlMath. Trumpučiuose vaizdo įrašuose jaunos moterys su humoru pasakoja apie savo išlaidas. Pavyzdžiui, …
Gyvybės (ne)vertas grožis
Nerealūs grožio standartai šimtmečius kėlė pavojų moterų gyvybei visame pasaulyje. Dėl šviesesnės odos veidą dengdavo švinu, o norėdamos blizgėti ir …
Sėkminga ir energetiškai galinga savaitė
Kiekvienas trokšta, kad dienos būtų produktyvios. Tačiau vieną dieną sekasi geriau, o kitą viskas slysta iš rankų. Astrologai tvirtina, kad …
Ateities medicina
Medicinos inovacijas kuriantys mokslininkai ir jas kasdienėje praktikoje taikantys medikai įsitikinę, kad netgi po šimto metų kertiniai medicinos principai nepasikeis. …
Grybai – nuo kasdienio maisto iki transo būsenos
Grybai – unikalūs organizmai. Tai nei augalai, nei gyvūnai, bet turi abiem būdingų bruožų. Juos puikiai pažįstame kaip maisto produktą, …
Ateivių pamėgtos vietos Žemėje
Ar egzistuoja nežemiška gyvybė? Klausimas, į kurį atsakymą norėtų žinoti viso pasaulio mokslininkai. Nors jokių apčiuopiamų žinių šia tema nėra, …
Tamsios Vatikano paslaptys
Vatikanas garsėja neįtikėtina architektūra ir paminklais, čia taip pat yra popiežiaus būstinė. Nuo seniausių laikų ši nykštukinė valstybė laikoma viena …
Susilaukti ypatingo kūdikio
Ar įmanoma susilaukti tokio vaikelio, apie kokį svajojame – sveiko, protingo, apdovanoto daugybe talentų? Vedų žinovai teigia, kad tai visiškai …
Šimtmečius trukęs blogio išvarymas
Egzorcizmo šaknys siekia I tūkst. pr. Kr., kai stebint pakitusią žmogaus būseną siekta išvaryti piktąsias dvasias. Nuo biblinių vaizdų, kaip …
Kartų susidūrimas
Williamo Strausso ir Neilo Howe teorijoje teigiama, kad kas 18–20 metų užauga nauja unikali žmonijos karta. Ir ji paženklinta pasaulyje …
Murkiantys barometrai
Katės nuo seniausių laikų laikomos puikiomis palydovėmis ilgiausiose kelionėse ar kasdieniame gyvenime. Tačiau murklės vertintos ir kaip laivo įgulos narės, …
Suprasti savo baimes
Apie 13 % pasaulio gyventojų kenčia nuo nerimo sutrikimų, o net 18 % kasdien bando susidoroti su fobijomis. Beje, šių …
Makabriškos mumijų valgymo tradicijos
Tikėjimas, kad mumijos gali išgydyti ligas, šimtmečius skatino žmones nuryti tai, kas buvo baisaus skonio. Nuo XII a. europiečiai egiptiečių …
Dėl ko nerimauja moterys ir vyrai?
2023 m. pradžioje mūsų šalyje atliktos apklausos rodo, kad kone du trečdalius visuomenės stipriai veikia didelis negatyvios informacijos srautas, baimė …
Kodėl nesijaučiame laimingi?
Žmonija šiuo metu gyvena geriausiais laikais – dauguma mėgaujasi laisve, jaučia maisto perteklių, medicinos pažanga ilgina gyvenimą, technologijos paprastina kasdienes …