Kiekvieną kartą savo idėjomis stebinantis muzikos kūrėjas ir atlikėjas Vidas Bareikis kartu su Kanarų salose gyvenančiu dailininku Algiu Kriščiūnu pristato intriguojantį projektą. Žinomas dainų kūrėjas pristato A. Kriščiūno net septyniems paveikslams sukurtus garso takelius.

 
algis ir vidas

Vidas Bareikis ir Algis Kriščiūnas

Mintis sukurti muziką pagal A.Kriščiūno darbus V.Bareikiui gimė poilsiaujant dailininko namuose Fuerteventūros saloje.

 

„Teko lankytis Tenerifėje bei Gran Kanarijoje, tačiau gamtos grožiu garsėjančios Fuerteventūros dar nebuvome atradę. Pernai pirmą kartą nuvykome ten ir atostogas leidome unikaliuose Algio bei Jurgos (Jurga Baltrukonytė) namuose. Šie namai išskirtiniai tuo, kad juose gali rasti gausybę Algio darbų. Nuo kiekvienos sienos į tave žvelgia įvairūs paveikslų personažai ir tai labai įkvepia“, – pasakoja Vidas.

 

Atostogų metu dailininko darbai V. Bareikį įkvėpė ir palaipsniui tai tapo savotiška atostogų meditacija.

 

„Kiekvieną dieną vis stabtelėdavau prie kurio nors iš jų ir pasinerdavau į daugiasluoksnį paveikslo siužetą, imdavau girdėti juose užkoduotą muziką. Nors per atostogas buvau pasižadėjęs nedirbti, bet negalėjau atsispirti norui prisėsti prieš patikusį darbą ir, stebint jį, sukurti jam garso takelį. Šis procesas priminė mano teatro kūrybą – jau esu sukūręs ne vieno spektaklio garso takelį, kai atspirties tašku muzikinei kalbai tampa vizualinė ar dramaturginė linija. Būtent taip ir ėmiau improvizuoti prie Algio darbų. Palaipsniui tai tapo kiekvieno atostogų vakaro tradicija – tarsi meditacijos forma, kai niekur neskubėdamas, atsipalaidavęs, paleidęs mintis ir jausmus pasineri į vizualius Algio darbus bei bandai išgirsti juose užkoduotus garsus“, – savo atostogų kūrybinėmis paslaptimis dalinosi V. Bareikis.

 

Atostogų Kanarų salose metu tarp kūrėjų užsimezgė ne tik asmeninė, bet ir kūrybinė draugystė. Pasiplaukiojimų irklentėmis bei pasivaikščiojimų kalnais metu naujas kūrybinis duetas pradėjo galvoti apie galimybę šį projektą pristatyti žiūrovams. Taip gimė mintis sukurti vizualinę –garsinę instaliaciją kurioje ne tik girdėsis V. Bareikio sukurta muzika, bet ir matysis „atgiję“ tapybos darbai.

 
paveikslai preview

A. Kriščiūno paveikslai

Dailininko A. Kriščiūnas teigia, kad sukurti garso takeliai suteikė dar platesnes paveikslų reikšmes.

 

„Kai pirmąkart išgirdau Vido įgarsintus paveikslus, buvau priblokštas – jie atsiskleidė visai kitomis, man negirdėtomis prasmėmis, atsirado daugiau gelmės ir jausmo. Muzikos priėmimas – labai individualus dalykas, todėl kiekvienas žiūrovas mūsų kūriniuose įžvelgs savas reikšmes ir patirs labai skirtingas emocijas“, – intriguoja dailininkas.

 

Jau šį pirmadienį, liepos 3 dieną 19 valandą Palangos „Kablyje“ (Dariaus ir Girėno g. 13) abu kūrėjai kviečia į A. Kriščiūno parodos atidarymą bei iš pirmų lūpų išgirsti V. Bareikio pasakojamą naujojo projekto gimimo istoriją. Turėsite progą ne tik pasinerti į meno ir jausmų pasaulį, bet ir gyvai pabendrauti su abiem kūrėjais, nusifotografuoti ar užduoti klausimų.