Ilgalaikiuose santykiuose, kai išblėsta aistra, o į miegamąjį įsliūkina rutina, seksas gali priminti fizinį aktą, kuris, nors ir vainikuojamas orgazmu, nesuteikia vidinio pasitenkinimo. Atsidūrus jausmų kryžkelėje rekomenduojama stiprinti emocinį ryšį ir į lovos reikalus pažvelgti dvasiškai.

 

Couple,Practicing,Tantra,Yoga

Tampa antraeiliu dalyku 

 

Subrendus poros santykiams, kai kasdienybėje didelę energijos dalį sugeria karjera, vaikai, buitis ir pastangos susidoroti su stresu, seksas tampa antraeiliu dalyku, kuris negundo kaip pirmais draugystės metais. Net jei partneriai nesiskundžia intymiu gyvenimu, suartėjimas tarsi nublanksta, praranda žavesį ir tampa įprastu aktu tarp dviejų įsipareigojusių žmonių (kai susiklosto palankios aplinkybės, bet ne dėl traukos ir aistros). Be to, intymios akimirkos trunka vis trumpiau, nes reikia skubėti, kol nepabudo vaikai, nesučirškė žadintuvas, o ir patiems nuolat trūksta poilsio, nuovargis lipdo akis. Nėra nieko blogo retkarčiais pasimėgauti greituku, tačiau, pasak sekso terapeutų, lėtas lytinis aktas, koncentruojantis į pojūčius ir tarpusavio jausmus, suteikia porai gilesnį ir prasmingesnį ryšį, palyginti su orgazmų vaikymusi. Tantrinis seksas – ilgas sielas jungiantis procesas, kai pirmenybė teikiama malonumui ir jausmingumui, dėmesingumui ir intymumui, o ne galutiniam rezultatui.

 

Dvasinė sueitis

 

„Tantra yra senovės hinduistų praktika, kuri reiškia tam tikros energijos sukūrimą, plėtojimą ir valdymą. Intymumas pasiekiamas per darnų kvėpavimą, lėtą prisilietimą, subtilias glamonės atidedant orgazmą“, – aiškina klinikinė seksologė ir knygos „My Husband Won‘t Have Sex With Me“ autorė dr. Dawn Michael.

 

Ryškiausias tantrinio sekso požymis – ištęstas lytinis aktas (nuo preliudijos iki visiško atsipalaidavimo). Tradiciškai partneriai suinteresuoti pasiekti orgazmą ir laiko jį sekso priežastimi. Intymumas inicijuojamas, kai kyla noras pakartoti patirtą malonumą. Tantrinis seksas nėra orientuotas į kulminaciją, todėl tinka žmonėms, kurie nerimauja, ar patirs orgazmą, arba iš viso nepasiekia piko.

 

Remiantis hinduizmo mokymais, intymumas – tarsi ritualas, kuris sujungia porą į vieną visumą, suartina ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. Partneriai „garbina“ vienas kitą ir „tarnauja“. „Du žmonės susitelkia į vienas kito malonumą, pavyzdžiui, masažuoja, stengiasi ilginti ir išlaikyti susijaudinimą“, – savo knygoje „Tantra for Erotic Empowerment“ rašo bendraautoriai Patricia Johnson ir Markas Michaelsas.

 

Gilios tradicijos

 

Šiais laikais tantra laikoma sekso sinonimu, tačiau tai ne tik intymus aktas, bet ir gyvenimo būdas. „Seksualumas yra tik labai maža senovinės praktikos, kuri siekia tūkstančius metų, dalis. Tačiau žmonės, panorėję išbandyti tantrinį seksą, nebūtinai turi keisti pasaulėžiūrą ar religiją. Užtenka to, jei partneriai paįvairina intymų gyvenimą, kuris ir lieka tarp miegamojo sienų“, – ramina sertifikuota sekso terapeutė ir knygos „Urban Tantra: Sacred Sex For The Twenty-First Century“ autorė Barbara Carrellas.

 

Tantros filosofija susiformavo Indijoje VI amžiuje. Ja siekta rasti nušvitimą, dvasinį ryšį ir pasiekti aukštesnę dvasinę būseną. Tantros pasekėjai tiki, kad kūnu teka energija. Pakreipiant ją norima linkme, auginant ir stiprinant, galima tapti kūrybiškesniems, dvasingesniems, pagerinti ryšį su savimi, kitais ir aplinka.

 

„Šiandien, kai kalbame apie tantrinį seksą, iš tikrųjų turime galvoje neotantrą – šiuolaikinę, vakarietišką tantros versiją, kuri atsirado 7-ajame dešimtmetyje“, – pabrėžia B. Carrellas. Ją renkasi praktikuojantys meditaciją, jogą, sąmoningą valgymą ir kvėpavimą bei kitas dvasines praktikas. Taigi, tarp tantrinio sekso gerbėjų vis daugiau jaunimo, kuriam svarbus prasmingas gyvenimas, o ne greitas vartojimas.

 

Neįtikėtina nauda

 

„Tantrinis seksas naudingas kiekvienam skirtingu lygmeniu – tiek seksualiai, tiek emociškai. Dvasingesnis intymumas sustiprina santykius miegamajame ir už jo ribų, nes pagerina poros bendravimą“, – įsitikinusi amerikiečių sekso terapeutė Melissa Cook.

 

Ši praktika ilgina lytinį aktą, todėl rekomenduojama asmenims, kurie greitai patiria ejakuliaciją ar orgazmą, taip pat tiems, kuriems iki fizinės sueities reikia malonios preliudijos ir atsipalaidavimo ritualų. „Tantra pašalina išankstinį nusistatymą žūtbūt pasiekti kulminaciją ir skatina sutelkti dėmesį į glamonių procesą bei kvėpavimą, išgyventi dabarties akimirką. Atsikratę įtampos ir baimių, žmonės atsipalaiduoja ir užlieja stipri malonumo banga“, – psichoterapeutė ir knygos „Getting the Sex You Want“ autorė Tammy Nelson įsitikinusi, jog orgazmas – fiziologinė reakcija, o protas tik trukdo.

 

Egzistuoja kita nuomonė, kad tantrinio sekso metu pasiekiami ne kūniški orgazmai, o mentaliniai – transcendentiniai. Juos sukelia gilūs emociniai išgyvenimai, aktyvuojantys malonumų centrus smegenyse. Norint patirti tokių pojūčių net nereikia partnerio! „Sutelkus dėmesį į pojūčius, tantrinė masturbacija gali atverti dar nepažintą seksualumo pusę. Tai suteikia plotmę įsigilinti į savo galimybes, jas išplėsti ir mėgautis gilesniais, ilgiau trunkančiais orgazmais“, – teigia B. Carrellas.

 

Trumpas pradžiamokslis

 

Jauki aplinka. Kurkite intymią ir atpalaiduojančią atmosferą. Pasitelkite tai, kas asocijuojasi ne su impulsyviu seksu, o su relaksacija ir saugumu. Tinka paprastos ir aromatinės žvakės, smilkalai, baldakimas ar kitos tekstilinės užuolaidos, pritemdančios apšvietimą, švelni, monotoniška, meditacinė muzika. Atmosfera turėtų būti ypatinga ir jauki. Šios priemonės padės atsiriboti nuo kasdienio gyvenimo ir sukurs asociaciją, jog seksas – kažkas stebuklingo ir ypatingo.

 

Kvėpavimas. Kaip ir užsiimant joga, tantrinis seksas neatsiejamas nuo kvėpavimo ir susikoncentravimo į jį. Iškvėpkite orą per nosį. Tuomet įkvėpkite visu pilvu. Vėl iškvėpkite pro nosį, kol pilvas subliūkšta. Norėdami įsitikinti, ar pratimas atliekamas taisyklingai, uždėkite delną sau ant pilvo ir stebėkite, kaip kilnojasi sienelė. Pasitelkę vizualizaciją įsivaizduokite, kaip oras (energija) srūva per pilvą, dubens sritį ir lytinius organus. Tradicinio sekso metu erogeninės zonos stimuliuojamos iš išorės, tantrinėje praktikoje – iš vidaus mintyse.

 

Akių kontaktas. Kai įgusite kvėpuoti su partneriu vienu bendru rimtu, žiūrėkite vienas kitam į akis, nes tai sukuria intymią akimirką. Žmonės tampa artimi ir pažeidžiami. Labiausiai tinka misionieriaus poza, kai partneriai mato veidus. Įdomu, jog tradiciškai žiūrima į kairę mylimojo akį, tačiau galima perkelti žvilgsnį nuo vienos akies prie kitos. Užsiimdami masturbacija pasirinkite vietą šalia didelio veidrodžio ir žvelkite į save.

 

Masažas. Glamonės atpalaiduoja ir įjautrina vienu sykiu. Patariama keistis kas 5–10 min. ir masažuoti vietas, kurių geidžia partneris. Svarbu nukreipti rankas norima linkme ir leisti suprasti, kas malonu, koks spaudimas ir ritmas optimalus. Tai puikus būdas mokytis ir pažinti mylimojo kūną bei praktikuoti sąmoningą mylėjimąsi. Tęsiant tantrinį seksą įmanoma tapti geriausiu meilužiu antrajai pusei.

 

Kūnų judesiai. Svarbu valdyti mintis ir nukreipti jas į kūno pojūčius. Nesmerkite, neanalizuokite nei savo, nei partnerio veiksmų. Tiesiog susitelkite į tai, ką jaučiate, negalvokite apie orgazmą, kurio tikitės. Ši praktika padeda neutralizuoti smegenis ir paleisti mąstymą. Įsijautus į pojūčius lengviau pastebėti artėjančio malonumo signalus ir leisti procesams vystytis sava eiga iki finišo linijos.

 

Sekso poza. Pradedantiesiems patogiausia vadinamoji lotoso padėtis, kai vyras sėdi ant grindų sukryžiuotomis kojomis, o moteris atsisėda ant jo apžergdama kojomis per strėnas. Po nugaromis pasidėkite pagalves, kurios padės išlaikyti pusiausvyrą. Toks kūnų susilietimas gerina energijos tekėjimą ir stiprina meilės ryšį, ypač kvėpavimo stadijoje. Atsiradus nepatogumui, kūno padėtį galima keisti, tačiau svarbu išlaikyti veidus vieną šalia kito.

 

Atidėtas orgazmas. Ištęstas lytinis aktas sustiprina malonumą. Išliekant maksimaliai susijaudinus vėliau pasiekiamas itin energingas orgazmas moterims, o vyrams – orgazmas be ejakuliacijos. Priartėkite prie kulminacijos slenksčio, nutraukite stimuliaciją ir vėl pradėkite žadinimo procesą. Iš pradžių galima prasipraktikuoti savarankiškai, pavyzdžiui, masturbuojantis. Tuomet mylintis dviese pavyks pajusti savo ribas ir laiku sustoti.

 

Priėmimas. Reikia susitaikyti, jog pirmas tantrinis seksas gali likti be orgazmo. Neskubėkite nusivilti. Galbūt fizinį malonumą pakeitė emocinis pikas? O jis pasireiškia netikėtomis reakcijomis. Kai kada norisi verkti, kai kada – juoktis, o kartais apgaubia palaima ir pilnatvė. Nors būsena skiriasi, palyginti su fiziniu orgazmu, emocijų pliūpsnis suteikia laisvės pojūtį – tiek dvasiniu, tiek kūnišku pavidalu. Nereikėtų apsiriboti tik vienu bandymu. Kuo dažniau praktikuosite tantrinį seksą, tuo daugiau patirsite malonių atradimų.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė