Viena Didžiosios Britanijos gyventoja serga keista ir reta liga, dėl kurios ji krenta ant grindų kiekvieną kartą, kai patiria orgazmą arba kitas stiprias emocijas: pyktį, juoką. Kita jos tautietė per dieną patiria virš 250 spontaniškų orgazmų. Abi moterys teigia, kad jausmas, kurį patirti kai kurios moterys siekia visą gyvenimą, neretai trukdo ir apsunkina kasdienybę.

 

sekso malonumas

Aprašyti atvejai išskirtiniai, tačiau gebėjimas patirti orgazmą ne tiesioginio sekso ar masturbacijos metu mokslininkams žinomas nuo senų laikų. 1953 metais amerikiečių apklausoje paaiškėjo, kad 5 % moterų orgazmą siejo su fiziniais pratimais. Tačiau tuo metu mokslininkai nė negalėjo įtarti, kaip dažnai moterys iš tikrųjų patiria didžiausio malonumo bangą, nes tiesiogiai jų neklausinėjo, tie 5 % moterų savo noru pasidalino informacija.

 

Nuo šeštojo XX amžiaus dešimtmečio tai tapo viena įdomiausių ir populiariausių moterų žurnalų temų apie dailiosios lyties atstovių orgazmo subtilybes ir jų ryšį su pratimais pilvo raumenims stiprinti.

 

Indianos universiteto (JAV) tyrėjai atliko apklausą internetu, iš kurios paaiškėjo, kad 124 moterys buvo patyrusios orgazmą, atlikdamos fizinius pratimus, o net 246 moterys tokios veiklos metu patyrė seksualinį pasitenkinimą. Apklausoje dalyvavo moterys nuo 18 iki 63 metų, daugiausiai trisdešimtmečių, ištekėjusių arba įsipareigojusių. 69 % respondenčių teigė esančios heteroseksualios orientacijos.

 

Apie 40 % moterų, kurios patyrė orgazmą arba seksualinį pasitenkinimą, atlikdamos fizinius pratimus, teigė, kad tokia patirtis jas buvo aplankiusi daugiau nei 11 kartų gyvenime. Daugelis moterų, patiriančių orgazmą, jaučiasi nesmagiai sportuodamos viešose vietose.

 

Beje, moterys teigė, kad orgazmą arba pasitenkinimo jausmą, atlikdamos fizinius pratimus, patirdavo neturėdamos jokių seksualių minčių ir negalvodamos apie joms patrauklius asmenis.

 

Iš moterų, kurios patyrė orgazmą, atlikdamos fizinius pratimus, apie 45 % moterų pirmą kartą patyrė didįjį O atlikdavos pratimus pilvo raumenims, 19 % – važiuodamos dviračiu arba greitai sukdamosi, 9,3 % – lipdamos virve arba į kalną, 7 % – kilnodamos svarmenis, 7 % bėgdamos, likusios atlikdamos kitus pratimus nuo jogos, plaukimo, elipsinių treniruoklių, aerobikos ir t. t. Pastebėta, kad daugiau skirtingų fizinių veiklų sukelia seksualinį pasitenkinimą, o orgazmą – mažiau.

 

Pastebėta, kad moterys, fizinės veiklos metu patirdavo orgazmą, jeigu, pavyzdžiui, pratimus pilvo presui atlikdavo labai daug kartų ir įdėdavo daug pastangų. Orgazmo nebūdavo, jeigu pratimai būdavo atliekami tik keletą kartų. „Daugelis moterų prisipažino, kad šio tipo malonumą patyrė dar vaikystėje. Apklausoje dalyvavo mažiausiai viena skaisti moteris, kuri prisipažino, kad jai labai patinka tokie seksualūs potyriai sporto salėje“, – pasakojo tyrimo vadovė D. Hebernick ir pridūrė, kad tokių pojūčių patiria jau 7 – 8 metų mergaitės.

 

Kodėl tam tikra fizinė veikla sukelia seksualinį pasitenkinimą arba net orgazmą, tyrėjai teigia, kad dar nėra galutiniai išsiaiškinę. Gali būti, kad fizinė veikla, apskritai gerinanti moters savijautą, sustiprina ir jos seksualinę funkciją.