Vaikus nuolat lydi spaudimas pritapti prie bendraamžių grupės klasėje, būrelyje, kaimynų ar draugų rate. Mokantis susidoroti su aplinkinių įtaka, ugdant …
Tema: vaikai
Vaikas bijo naujovių. Kaip padėti?
Nerimauti ar baimintis dėl pokyčių – visiškai normalu, būdinga tiek suaugusiam, tiek mažam žmogui. Žinoma, vaikui naujos situacijos sukelia daugiau …
Vaiko teisių gynėjų žinutė vaikams: visi jausmai normalūs
„Dažnai tenka išgirsti iš jaunų žmonių, kad jie jaučiasi nesuprasti, be reikalo smerkiami arba nepelnytai auklėjami elgtis kitaip. Dėl to …
Susigrąžinti jėgas išsekus
Niekas nepaneigs, kad būti mama – vienas gražiausių ir kartu sunkiausių gyvenimo dalykų. Nuolatinė atsakomybė, dėmesys vaikams, namų ruoša ir …
Gudrybės, kaip išvengti pilvo diegliukų
Pilvo diegliukai kamuoja apie 70 % mažylių iki 5–6 mėnesio, kol pradedama primaitinti kietu maistu. Tad naudinga žinoti, kaip sumažinti …
Tėvų klaidos gali paveikti vaikų pasitikėjimą savimi
Pasitikėjimas savimi yra viena svarbiausių savybių, nuo kurios priklauso sėkmė visose gyvenimo srityse – pradedant mokslais, karjera ir baigiant asmeniniais …
Susirasti draugų vaikui – sudėtinga. Jam galima padėti
Į Vaiko teisių liniją skambinantys ar rašantys vaikai dažnai domisi ne tik kaip išspręsti sunkumus namuose, bet dalinasi ir santykių …
Atsidūrę kolektyvo paraštėje
Kiekvienas vaikas tam tikru gyvenimo etapu gali jaustis nepritampantis prie kolektyvo. Dažnai dramatizuoja ir hiperbolizuoja problemą, todėl tėvų užduotis – …
Atostogos ne atostogų metu. Kaip elgtis?
Laikas kartu ir šeimos ryšio stiprinimas yra vienas svarbiausių dalykų, tą nuolat skatina ir vaiko teisių gynėjai. Tačiau pasitaiko atvejų, …
Akademinis spaudimas: kaip nespaudžiant vaiko išsaugoti jo motyvaciją mokytis?
Šiaulietė, Lietuvos skautijos skautė Ieva pasakoja, kad paskutiniai keli metai mokykloje atneša daugiau spaudimo: kyla nerimas dėl egzaminų, karjeros pasirinkimų. …
Dirbtinio intelekto proveržyje – ekspertų dėmesys vaikų saugumui skaitmeniniame pasaulyje
Dirbtinis intelektas tampa kasdieniu pagalbininku, atliekant darbus ar kuriant naują turinį, tačiau kaip ir kiekviena technologinė naujovė, tai gali sukelti …
Vaikų apgamai. Ką turi žinoti tėvai?
Apgamų turime visi. Vieni daugiau, kiti mažiau. Jie atsiranda dar vaikystėje, būna įvairių dydžių, formų, atspalvių. Kartais apgamai neramina tėvus. …
Kaip pasakyti vaikui, kad tėvai skiriasi?
Nuo Nepriklausomybės atkūrimo, tėvų skyrybas išgyveno daugiau nei 220 tūkstančių vaikų ir šis skaičius kasmet vis didėja. Suprantama, kad skyrybos …
Ar skirstyti žaislus pagal lytį?
Mažiesiems naudinga pažinti ir naudotis įvairiais žaislais, neatsižvelgiant į lytį. Žaidimų terapeutai sako, kad žaislai yra vaikų žodžiai. Kodėl nesuteikus …
Rėkimas ant vaikų. Kodėl svarbu liautis?
Jeigu prabiltų visiškai sąžiningai, dauguma (o gal net visi) tėvų prisipažintų, kad kartais rėkia ant savo vaikų. Rodos, tai neatsiejama …
Nuraminti mažylį
Mažylio gyvenimas daug sudėtingesnis, nei gali atrodyti. Kiekviena diena jam – dar vienas naujas iššūkis, pamokos, nesėkmės, pažintys. Nenuostabu, kad …
Kokias emocijas slepia vaikų negalavimai?
Vaikai dažniausiai serga dėl per silpno imuninės sistemos atsako į ligų sukėlėjus. Tačiau jei įvairūs negalavimai dažnai kartojasi, tęsiasi ilgai, …
Vietoj brangių būrelių – savanorystė. Kas tai ir kuo ji naudinga vaikui?
Didžioji dalis, daugiau nei pusė Lietuvos jaunimo, nesavanoriauja ir jaunimo organizacijoms nepriklauso. Tokius duomenis parodė Lietuvos moksleivių sąjungos atliktas tyrimas. …
Kaip pagerinti kūdikių miegą?
Kokybiškas kūdikio miegas svarbus ne tik mažylio, bet ir visos šeimos gerovei. Juk kūdikio tėvai per pirmuosius metus gali netekti …
Kompiuteriniai žaidimai: kur riba tarp pomėgio ir priklausomybės?
Kompiuteriniai žaidimai vis dažniau iš jaunimo atimą laisvalaikį gamtoje, pasivaikščiojimus ar tiesiog gyvus susitikimus su draugais. Tokią tendenciją pastebi ir …
Kūdikio raumenų tonusas
Daugelis jaunų tėvų išgirsta diagnozę – kūdikio raumenų tonusas per didelis arba per mažas. Tai neramina ir skatina spręsti problemą …
Depresija ar tik bloga nuotaika: kaip atpažinti ir padėti?
„Jaunimui dažnai pasitaiko bloga nuotaika, nerimas, jausmai, kurie juos vis kankina“, – pasakoja Lietuvos skautijos skautė iš Šiaulių Auksė. 2023 …
SOSǃ Trimetis muša save
Mažiems vaikams sunku valdyti neigiamas emocijas, tokias kaip nusivylimas, pyktis, liūdesys, todėl energija liejasi per karštus ne visada tinkamais būdais. …
Kaip elgtis, jei vaikas susidėjo su prasta kompanija?
Vaikui augant, draugų įtaka tik didėja, o laikas, kai bendraamžių nuomonė svarbiausia – paauglystė. Šiuo laikotarpiu vaiko ryšys su …