Vyrai kilę iš Marso, moterys – iš Veneros. Šia paprasta fraze galima paaiškinti kardinaliai skirtingą abiejų lyčių atstovų elgesį ir mąstymą visose gyvenimo srityse. Kalbant apie seksą moterys ir vyrai irgi labai skiriasi.

 

seksas

Vyrams nereikia romantikos

 

Seksas jiems – natūralus veiksmas, kuriam nereikia ypatingo ruošimosi, teigiamų emocijų, poilsio. Moterims – priešingai. Norą mylėtis gali slopinti daugybė dalykų – nuo streso darbe iki neplautų indų kriauklėje. Net įsiplieskusį geismą gali užgesinti ne toks žvilgsnis, judesys, girgždanti lova ir daug kitų pašalinių dalykų.

 

Dailiosios lyties atstovėms reikia romantiškų pokalbių, vakarienės žvakių šviesoje, ypatingų apatinių, tinkamo apšvietimo, lėtos preliudijos su bučiniais, glamonėmis ir ilgo paties suartėjimo. Žinoma, ne visada to tikimasi. Tačiau daugelis jų tobulą naktį įsivaizduoja būtent taip.

 

Mylėjimasis moterims labai glaudžiai susijęs su emocijomis. Todėl neretai jos, susipykusios su vyru, seksą naudoja kaip bausmę, netrokšta mylėtis, jei yra prastos nuotaikos. Vyrai viską vertina paprasčiau – jie tiesiog nori fizinio artumo.

 

Moterys fantazuoja daugiau

 

Mėgstančios erotines fantazijas paprastai jaučia stipresnį seksualinį geismą, dažniau patiria orgazmą ir inicijuoja lytinius santykius. Britų tyrėjų duomenimis, lytinio akto metu 35 % moterų ir 20 % vyrų įsivaizduoja, kad mylisi su kitais partneriais. Įdomu tai, kad net 59 % damų reguliariai fantazuoja apie seksą su buvusiuoju, o vyrų, pasvajojančių apie seksą su buvusia mylimąja, kiek mažiau – 48 %. Moterys gerokai lenkia vyrus ir seksualinėmis fantazijomis apie seksą su tos pačios lyties partneriu. Apie moteris fantazuoja net 42% heteroseksualių dailiosios lyties atstovių, apie vyrus – tik 4% heteroseksualių vyrų.

 

JAV žurnalo „Esquire“ atliktoje apklausoje moterys atskleidė dažniausias savo fantazijas. Daugelis jų svajoja nors vieną naktį pasijusti laisvo elgesio dama, išbandyti grupinį seksą, klausytis nešvankių partnerio kalbų, taip pat pabūti sekso verge.

 

Vyrai dažniausiai svajoja apie seksą su keliomis moterimis, itin dominuojančią partnerę arba laisvo elgesio moterį. Įdomu tai, kad jie seksualinėse fantazijose skiria daugiau dėmesį atskiroms partnerės kūno vietoms, detalizuoja labiausiai jaudinančius vaizdus. Moterų fantazijose vaizdas dažnai susiliejęs, labiau koncentruojamasi į jo sukeltus jausmus.

 

Vyrai dažniau patiria malonumą

 

Abiejų lyčių atstovai orgazmą patiria skirtingai. Vyrams nuo sueities pradžios iki ejakuliacijos užtenka vidutiniškai 4 minučių. Moterims orgazmui pasiekti reikia mažiausiai 10–11 minučių. Dėl šio skirtumo vyrams lytinis aktas kur kas dažniau baigiasi orgazmu nei moterims. Statistiškai tik pusė jų mylėdamosi patiria orgazmą. Vidutiniškai dailiosios lyties atstovių orgazmas trunka 10,9, o vyrų – 8,7 sek. Be to, net 41 % moterų orgazmas trunka 11 sek. ar ilgiau, o ilgesniu nei vidutiniškai trunkančiu orgazmu gali džiaugtis vos 26 % vyrų. Kai kurioms moterims orgazmas gali tęstis netgi minutę! Apie 17 % jų ir vos 4 % vyrų geba patirti daugkartinį orgazmą.

 

Moterys dažniau galvoja apie seksą

 

Gražiosios lyties atstovės įsitikinusios, kad vyrų galvose nuolat sukasi mintys apie seksą. Tačiau realybė kiek kitokia. Ohajaus universiteto (JAV) psichologai apklausė per 1000 lytiškai aktyviausio amžiaus žmonių (18–25 m.). Merginos ir vaikinai turėjo savaitę žymėti, kaskart pagalvoję apie seksą. Tyrimas atskleidė, kad dailiosios lyties atstovės apie seksą galvoja vidutiniškai 18,6 kartus per dieną. Atmetus miegui skirtas 8 val. per parą išeina, kad apie seksą jos galvoja kas 51 minutę. Tarp tiriamųjų pasitaikė 4 % moterų, per dieną apie seksą pagalvojusių net 120–140 kartų, vadinasi – maždaug kas 7 minutes! Vyrus mintys apie seksą aplankė maždaug kas 28 minutes.

 

Telegraph.co.uk atliktos apklausos duomenimis, kurioje dalyvavo įvairaus amžiaus respondentai, vyrai per metus apie lytinius santykius pagalvoja apie 13 kartų per dieną, t. y. 4745 kartus per metus. Maždaug trečdalis prisipažino, kad tai pirmosios jų mintys ryte. Moterys apie seksą pagalvoja tik 5 kartus per dieną, arba 1825 kartus per metus.

 

Vyrai – už atsitiktinį seksą

 

Daramo universitete (JAV) atliktoje apklausoje vyrų ir moterų teirautasi, ar jie ryžtųsi seksualiniams santykiams su pirmąkart matomu patraukliu priešingos lyties atstovu. Su žavia nepažįstamąja mylėtis sutiko net 76 % vaikinų. Tik 17 % merginų ryžtųsi tokiam nuotykiui su patraukliu nepažįstamuoju.

 

Ilgą laiką manyta, kad tokį skirtingą vyrų ir moterų požiūrį į seksą lemia auklėjimas ir per šimtmečius nusistovėjusios visuomenės dorovės normos. Tačiau mokslininkai nustatė, jog greičiausia to priežastis – skirtinga hormonų veikla. Pasirodo, į atsitiktinį seksą leistis skatina vyriškasis hormonas testosteronas. Todėl taip fiziškai pasitenkinti labiau linkusios tos moterys, kurių kraujyje daugiau testosterono. Seksualiniams nuotykiams lengviau ryžtamasi ovuliacijos metu, nes tuomet nesąmoningai ieškoma geriausio partnerio būsimiems palikuonims.

 

Įdomu tai, kad po atsitiktinių santykių abiejų lyčių atstovai išgyvena visiškai priešingas emocijas. Profesorė Anne Campbell apklausė 1743 žmones, kaip jie jaučiasi po vienos nakties nuotykio. Net 80 % vyrų džiaugėsi, juto seksualinį pasitenkinimą, išaugusį pasitikėjimą savimi, netgi norą girtis draugams. Tačiau tik pusė moterų jautė daugiau teigiamų jausmų nei neigiamų. Likusias kamavo kaltė ir gėda, netgi pasibjaurėjimas savimi, jos norėjo greičiau užmiršti šią patirtį ir niekam apie tai nepasakojo.

 

Statistika

 
  • Anot 20–59 m. suaugusių amerikiečių, viena moteris per gyvenimą turi vidutiniškai 5, o vyras – 9 sekso partnerius.
  • 75 % vyrų tvirtina, kad kiekvieną kartą mylėdamiesi patiria orgazmą. Tačiau tuo gali girtis vos 29 % moterų.
  • Maždaug 12 % 15–44 m. moterų prisipažįsta, kad jas traukia abiejų lyčių atstovai. Tarp vyrų tokių – tik apie 5 %.
  • JAV nacionalinio miego fondo duomenimis, 10–12 % susituokusių amerikiečių miega atskirai.
  • Vaikinai lytinį gyvenimą pradeda maždaug 2 m. anksčiau negu merginos.

 

SPECIALISTĖS KOMENTARAS

Geštalto terapeutė Daiva Žukauskienė

 

Vyrai ir moterys skirtingai vertina viską, ne tik intymų gyvenimą. Vyrams seksualinis gyvenimas gyvybiškai būtinas ir nuolat reikalingas. Moterų seksualumas yra cikliškas, t. y. kyla ir leidžiasi. Jų libido kinta net mėnesio laikotarpiu, nes tiesiogiai susijęs su menstruaciniu ciklu. Visa, kas supa kaip fonas, – aplinka, gyvenimo įvykiai, fiziniai ir emociniai išgyvenimai, daro įtaką moters seksualumui.

 

Vyriškąjį seksualumą lemia vyro fizinė sveikata, paveldėtas libido ir amžiaus tarpsniai. Pirmieji lytiniai santykiai labai svarbūs abiejų lyčių atstovams. Vyrams – tai vyriškumo sertifikatas, moterims – savivertės patvirtinimo ženklas. Intymus gyvenimas svarbus abiejų lyčių atstovams. Daugiau prasmės intymumui teikia vyrai, moterims – tai tik žaidimas, meilės išraiška, kartais pareiga, bet ne esminis gyvenimo dalykas. Labai vaizdus palyginimas: katinams per morčių egzistuoja tik katės, o šioms rūpi visas pasaulis aplink.

 

Kokią reikšmę seksas turi poros santykiams?

 

Seksas – lyg poros fiziniai klijai, kurie sujungia du skirtingus asmenis. Neužtenka protu suvokti, kad kitas žmogus tinka į partnerius, jausmiškai įsitraukti į santykius, reikia ir fizinio dviejų ryšio, jog pora kokybiškai funkcionuotų ir komfortiškai jaustųsi. Dažnai tarp šių trijų sferų (loginės, jausminės ir fizinės) nebūna darnios pusiausvyros, kuri nors sfera kompensuoja kitą, bet visos trys būtinos dviem žmonėms kaip porai. Atsiradus stygiui poreikiai tenkinami kažkur kitur. Jei nerandama bendros kalbos, ieškoma draugių ir draugų, neturint jausminio ryšio – naujų partnerių, trūkstant fizinio artumo atsiranda meilužių.

 

Pastarieji gyvenime pasirodo tuomet, kai ryšys apmiršta, kai trūksta energijos tenkinti gyvybiškai svarbų poreikį. Meilužiai – iš stygiaus, ne iš pertekliaus. Jie ateina, kad sugrąžintų jausmingumą, gyvybingumą, kūniškumą, nešini ugnimi, jog įpūstų gyvybės.

 

Kokia sekso nauda žmogui?

 

Seksas dažnai tarsi vaistas nuo streso, vienatvės, nuobodulio, vaistas konfliktams gydyti, savivertei kelti ir santykiams gerinti. Tačiau kartais vaistai baigiasi. Beveik pusė 30–50 m. moterų patiria sekso poreikio sumažėjimo / išnykimo periodus. Kritusio seksualumo simptomai pasireiškia erotinių fantazijų išnykimu, distresą keliančiomis mintimis, kad dingo seksualumas, ir atgrasumu partnerio seksualiniams veiksmams. Pagrindinės priežastys: kasdienis medikamentų ir alkoholio vartojimas, menopauzės pradžia su hormonų pokyčiais, nuovargis, stresas, žema seksualinė savivertė, nėštumas ir žindymas. Vyrų libido dingimo priežastys: fizinės sveikatos problemos, priklausomybės, intymi rutina, moters iniciatyvos trūkumas ir suinteresuotumo seksu stygius.

 

Ar galimi visaverčiai santykiai be sekso?

 

Galima gražbyliauti, kad vyrą ir moterį į porą suveda taurūs jausmai, pašaukimas kurti šeimą, turėti vaikų, bet seksualinis instinktas tik juokiasi Eroso lūpomis. Du žmonės gamtos šauksmo siejami minioje suranda vienas kitą, patiria malonumą būdami kartu, prisiekia mylėti vienas kitą, kad ir kas nutiktų, atsižvelgti į vienas kito poreikius. Po daugelio kartu pragyventų metų tiesiog pamiršta, kokiu tikslu buvo susitikę ir kas teikė malonumą. Pamiršta seksą dėl vaikų, darbų, karjeros ar dar ko nors. Kartais reikia atsigręžti atgal ir susivokti, kodėl gyvenama su antrąja puse ir kas buvo tie klijai, kurie du svetimus žmones sulipdė į vieną. Tai – seksas.