Su knarkimo epizodais susiduria beveik visi žmonės. Dažnai tai būna normali organizmo būklė, nebūtinai signalizuojanti apie sveikatos sutrikimą. Visgi Marijampolės …
Tema: sveikata
Kaip išvengti traumų sportuojant vyresniame amžiuje?
Sportas ir aktyvi gyvensena – ne tik jaunų žmonių reikalas. Aktyviai judėti reikia visą gyvenimą, nes tai natūrali organizmo funkcija, …
Ir vėl gerklės skausmas… Kaip greičiau įveikti?
Gerklės skausmas puikiai pažįstamas visiems. Kartais ją tik nemaloniai peršti, o retsykiais skauda ne juokais ir apsunkina ne tik kalbėjimą, …
Tracheitas – sunki ir reta liga
Tracheitas – retai pasitaikanti liga, dažniau paveikianti berniukų nei mergaičių sveikatą. Neretai painiojama su virusiniu krupu, kuriuo sergama daug dažniau. …
Per mažas judėjimas lemia ligas
Žmogaus organizmas sukurtas judėti, o pats nenatūraliausias dalykas mums yra sėdima pozicija. Deja, šiuolaikinis gyvenimo būdas lemia, kad būtent sėdėdami …
Venų varikozė – daugiau nei estetinė problema
Kojų sunkumas, nuovargis, patinimas ar net skausmas, išryškėjusios venos – simptomai, aiškiai išduodantys venų varikozę. Dauguma vis dar įsitikinę, kad …
Kaip stiprinti sveikatą sergant onkologine liga ir pasveikus
Onkologinė liga gali užklupti bet kokiame amžiuje jokių sveikatos problemų anksčiau neturėjusį žmogų. Šios ligos gydymas sudėtingas, alinantis procesas, todėl …
Reaktyviosios artropatijos
„Gijos Klinikų“ vaikų ligų gydytoja, vaikų reumatologė Arūnė Ramanauskienė. Keliais sakiniais apibūdinkite šią ligą – ką reiškia reaktyviosios artropatijos? …
Ateities medicina
Medicinos inovacijas kuriantys mokslininkai ir jas kasdienėje praktikoje taikantys medikai įsitikinę, kad netgi po šimto metų kertiniai medicinos principai nepasikeis. …
Nepavyksta numesti svorio?
Nusprendę įveikti nereikalingus kilogramus paprastai griebiamės dietų, pradedame aktyviai sportuoti ir labai džiūgaujame, kai vienas kitas kilogramas ištirpsta. Tačiau dažnai …
Kas bendro tarp hormoninės kontracepcijos ir makšties sausumo?
Statistikos duomenimis, beveik penktadalis vaisingo amžiaus moterų susiduria su makšties sausumu. Tai ne juokais apkartina ne tik intymų, bet ir …
Ramus laukimas. Ką būtina žinoti apie genetinius tyrimus?
Nėštumas – vienas gražiausių, bet kartu ir daugiausia klausimų bei nerimo keliančių laikotarpių tiek moters, tiek visos šeimos gyvenime. Didžiausias …
Skarlatina – liga, dažniausiai puolanti vaikus
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, skarlatinos atvejų Lietuvoje registruojama kasmet. Daugiausia sergama šaltuoju metų laiku. Ši liga įprastai nusitaiko į …
Mesti rūkyti verta
Rūkymas – žalingas įprotis, per metus pasaulyje pražudantis per 8,7 mln. žmonių. Visgi, nepaisant gąsdinančios statistikos, žmonės vis dar neatsisako …
Kaip teisingai valyti dantis?
Dantų valymas yra svarbus kasdienis įprotis, kuris gali turėti didelę įtaką jūsų burnos sveikatai. Netgi paprastos dantų valymo klaidos gali …
Pažangiausias sprendimas vaikų trumparegystei suvaldyti – jau Lietuvoje!
Šiandien vaikų trumparegystės spartėjimas kelia itin didžiulį nerimą ne tik ją tyrinėjantiems mokslininkams, bet ir gydytojams oftalmologams. Naujausi atlikti tyrimai …
Hormonų pusiausvyrai atkurti – rytietiški metodai
Rytų medicinos specialistai teigia, kad pervargimas, prastas miegas ar it gyvsidabrio stulpelis šokinėjanti nuotaika išduoda sutrikusią hormonų pusiausvyrą. Ją sureguliuoti …
Anemijos gniaužtuose
PSO duomenimis, beveik 2 mlrd. pasaulio žmonių susiduria su anemija. Deja, ne visi žino turintys šią problemą. Kaip laiku ją …
Itin paplitusi grėsmė – paprastoji pūslelinė
Dauguma žino, ką reiškia, kai ant lūpos pradeda kilti skausminga pūslelė… Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, paprastąja pūsleline sukeliančiu virusu yra …
Žvairumas – ne tik estetinė problema
Su žvairumu susiduria tiek vaikai, tiek suaugusieji. Visgi dažniau ši problema liečia mažuosius. Šis regos sutrikimas ne toks jau retas …
Emocijas ir savijautą lemia menstruacinis ciklas
Kodėl vieną dieną energijos turime tiek, kad galime kalnus nuversti, o kitą vos pajėgiame iš lovos išlipti? Arba kartais gera …
Kaip suvaldyti gausų prakaitavimą?
Prakaituoti, ypač kaitriomis vasaros dienomis, visai natūralu. Tai normali organizmo reakcija. Prakaituojant kūnas valosi, vėsinasi ir reguliuoja vidaus temperatūrą. Problema …
Šilumos ir saulės smūgiai. Simptomai ir pirmoji pagalba
Europoje nuo per didelės kaitros kasmet miršta kelis šimtai žmonių, o šimtai tūkstančių kenčia nuo hipertermijos. Kūdikiai, vaikai ir vyresni …
Gerosios žarnyno bakterijos – organizmo sargai
Išsamūs moksliniai tyrimai patvirtino, kad gerųjų bakterijų visuma drauge su žarnyno gleivine saugo vaikus ir suaugusiuosius nuo nepageidaujamų mikroorganizmų, aktyviai …