Sausio ir vasario mėnesiai – pats slidinėjimo kelionių pikas. Šiai pramogai Lietuvos geografinė padėtis nėra pati dėkingiausia, dėl to šio …
Tema: sveikata
Paauglių hipertenzija
Ligos vis jaunėja – arterinė hipertenzija nustatoma jau paauglystėje. Laiku diagnozavus problemą ir koregavus gyvenimo būdą, įmanoma išvengti komplikacijų, galinčių …
Cistitas – negalavimas, apie kurį garsiai nekalbama
Cistitas, arba šlapimo pūslės uždegimas, vargina daugybę žmonių, ypač moterų. Tačiau apie šį negalavimą kalbėti dažniausiai nepatogu. Visgi svarbu jo …
Kraujavimas iš nosies. Kada sunerimti?
Su kraujavimu iš nosies esame susidūrę kiekvienas. Net jeigu tai patirti teko ne kartą, kas sykį pamačius iš šnervių tekantį …
„Pagavau zuikį“: kaip apsaugoti vaikus nuo skaudžių traumų žiemą?
Naktimis spustelintis šaltukas, ryte gatves paverčia tikra čiuožykla, o apsnigtas ledas ar pusnimis pasidengusios ir dėl to nematomos duobės – …
Kepenų padidėjimas įspėja apie rimtas sveikatos problemas
Kepenys – gyvybiškai svarbus organas, todėl natūralu, kad išgirdus apie jų padidėjimą užklumpa nerimas. Kas tai per būklė, kodėl atsiranda …
Vaikas karščiuoja. Kaip elgtis?
Nors karščiavimas pats savaime nėra liga, tik ženklas, kad organizmas kovoja su infekcija, dažnai jis tėvams sukelia nemažai nerimo. Ypač …
Režimo svarba emocinei ir fizinei sveikatai
Šiuolaikiniai tėvai ir pedagogai pripažįsta režimo naudą vaikų fizinei ir psichinei sveikatai, todėl stengiasi užtikrinti, kad atžalos viską atliktų laiku. …
Kodėl kankina pagirios?
Pirma mintis, kuri šauna prabudus po gero vakarėlio, yra pažadas daugiau negerti. Tačiau jis greitai pasimiršta išgaravus promilėms ir pagerėjus …
Tegul bėgimas tampa dienos rutina
Tie, kurie norėtų nebrangiai ir lengvai prieinamu būdu padidinti fizinį aktyvumą, turėtų susidomėti bėgimu. Kasdienis judesys, tapęs įpročiu, sveikatina ne …
Hirsutizmas. Ką apie jį žinote?
Dauguma moterų pripažįsta, kad depiliacija – tikrai varginantis procesas. Taip kalba net tos, kurios turi normalų kūno plaukuotumą, tad galima …
Meno terapija savarankiškai. Nuo ko pradėti?
Meno terapija (kartais vadinama kūrybine arba raiškos terapija) padeda išreikšti ir suprasti emocijas per meninius užsiėmimus ir kūrybinį procesą, užuot …
Atsigauti po onkologinės ligos – reikia laiko ir pastangų
Kasmet tūkstančiai žmonių išgirsta vėžio diagnozę. Taip prasideda ilga ir varginanti kelionė. Net sėkmingai įveikus ligą po jos laukia iššūkių …
Reabilitacija – ne tik po traumų: išmoko teisingai griūti, paruošia operacijoms ar maratonams
Žiema – metas, kai dažniau patiriame traumas ar susergame įvairiomis ligomis. Po traumos ar operacijos neretai galima gauti valstybės kompensuojamą …
Kartais sveikatinimo profilaktikai ir imuninei sistemai stiprinti naudingi kitų kultūrų augalai
Tokie pavadinimai kaip ašvaganda, kordicepsas, kurkuminas jau nieko nestebina. Vieni išbandė ir tiki jų poveikiu, kiti, vedami smalsumo, juos išbando. …
Kas slypi už pilvuko dieglių?
Su pilvo diegliais susiduria 20–25 % kūdikių. Kai kurie ekspertai mano, kad tikrieji skaičiai kur kas didesni, tiesiog kartais simptomai …
Viskas, ką reikia žinoti apie kontaktinius lęšius
Kontaktiniai lęšiai – efektyvi regėjimo korekcijos priemonė. Tačiau vis dar sklando įvairių mitų, kurie atbaido nuo jų įsigijimo. Su „Fielmann“ …
Visavertė mityba geriau nei maisto papildai!
„Grand View Research“ 2023 m. duomenimis, pasaulinės maisto papildų rinkos vertė siekė per 177 mlrd. JAV dolerių (apie 158 mlrd. …
Rūpintis psichine sveikata būtina kiekvienam!
Kalbant apie sveikatą, dažniausiai akcentuojamas kūnas ir įvairūs fiziologiniai duomenys. Visgi ne mažiau svarbi psichinė sveikata. Deja, lietuviai vis dar …
Prevencinės ligų programos. Kodėl būtina pasinaudoti?
Nėra geresnio būdo išvengti ligos, nei užbėgti jai už akių arba diagnozuoti ankstyvojoje stadijoje, kai didžiausios gydymo galimybės. Tam Lietuvoje …
Geresnė klausa – geresnė gyvenimo kokybė
Daugelis nepamiršta reguliariai tikrintis regėjimo, tačiau klausai neskiria reikiamo dėmesio. Pasak „Sonnos klausos centro“ įkūrėjo, klausos protezavimo specialisto Valdemaro Dubickio, …
Žiemos migrena
Iš žiemos galima sulaukti visko – skruostus ir rankas gnaibančio šaltuko, plikledžio kelyje ir traumų, peršalimo ar gripo, net sezoninės …
Reguliari ginekologinė patikra. Ką reikia žinoti?
Norint palaikyti gerą savijautą, svarbu reguliariai profilaktiškai tikrintis sveikatą. Tai geriausias būdas užbėgti sunkioms ligoms už akių. Moterims itin svarbu …
Aptikti astigmatizmą
Astigmatizmas – dažnas regėjimo sutrikimas, bet apie jį ne visuomet žino net tie, kurie patys jį turi. Kaip ši būklė …