Naujausia „CNN“ užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad net 40 milijonų amerikiečių yra nepatenkinti savo seksualiniu gyvenimu. Jeigu panašios apklausos būtų atliekamos ir mūsų šalyje, ko gero, taip pat paaiškėtų, kiek daug gyventojų seksas tapo rutina…

 

Priežasčių, kodėl žmonėms seksas tapo nuobodžiu yra begalė: nuo nerealių lūkesčių iki įtempto gyvenimo būdo. Ko gero, daugelis vaikus auginančių tėvų paklausti, ką jiems patiktų daryti lovoje, atsakytų: miegoti. Norint, kad seksas būtų nepakartojamas reikia įdėti labai daug pastangų.

 

Poros, kurios net po 10, 20, 50 metų praleistų kartu, gali pasigirti geru seksualiniu gyvenimu, žino, kad ta laimė nenukrito iš dangaus. Jie visada žinojo, kad tai jų pareiga seksą paversti ypatingu.

 

Visų pirma poroms reiktų suvokti, kad nėra normalu, jei ilgalaikiuose santykiuose nustojama trokšti sekso. Žinoma, bėgant metams aistra nebebūna tokia, kaip pažinties pradžioje. Tačiau tai nėra priežastis su tuo susitaikyti ir nieko nedaryti. Yra daugybė būdų užkirsti kelią rutinai arba išvis ją panaikinti. Reikia tik nebijoti bandyti.

 

Neretai ilgai kartu gyvenančios poros pamiršta, kad seksualinis gyvenimas yra neatsiejama santykių dalis. Kartais reikia visai nedaug, kad seksualinis gyvenimas vėl pradėtų džiuginti.

 

Santykių pradžioje aistra būna tokia stipri, liepsnojanti lyg ugnis. Laikui bėgant, ji pradeda rusenti lyg žarijos. Tačiau įkaitusias žarijas galima įpūsti iki nevaldomo ugnies šėlsmo. Poros lyg santykių pradžioje turėtų kartais elgtis spontaniškai.

 

Kartais seksualinio potraukio sumažėjimą gali lemti prasta sveikata arba kai kurie vartojami vaistai.

 

Kai kurie seksologai rekomenduoja rašyti seksualų dienoraštį. Jame reikėtų rašyti visas erotines mintis, kurios kyla arba neduoda ramybės. Galima prisiminti dalykus, kurie kažkada patiko ir jaudino, tačiau dabar yra be reikalo pamiršti. Ant skirtingų popieriaus lapelių surašyti tai, kas kažkada patiko ir sudėti juos į dėžutę ar indą. Prieš meilės naktį ištraukti vieną lapelį ir vėl išbandyti tai, kas kažkada buvo nepakartojama, o dabar pamiršta.

 

Sekso žaisliukai lovoje taip pat gelbėja nuo rutinos, ypač vibratorius. Vyrai paprastai labiau trokšta mylėtis, nes jiems lengviau pasiekti orgazmą. Daugeliui moterų lengviau pasiekti orgazmą su vibratoriumi, todėl šį žaisliuką verta įtraukti į meilės žaidimus.

 

Dažniausiai žmonėms nepatinka mintis apie planuotą seksą, tačiau tai turi labai daug privalumų. Reguliarūs lytiniai santykiai skatina testosterono gamybą, todėl norima mylėtis dažniau. Dėl tos pačios priežasties rekomenduojama dažniau žiūrėti seksualius filmus, nuotraukas, skaityti erotinę literatūrą.

 

Poros neretai daro esminę klaidą – nešneka apie tai, kad jiems patinka ir erzina intymiuose santykiuose. Nebūtina priimti kiekvieną pasiūlymą, tačiau negalima partnerio smerkti dėl jo ar jos erotinių fantazijų. Rašančios erotinį dienoraštį poros kartais gali duoti partneriui paskaityti tai, ką parašė. Taip partneriui bus lengviau suprasti, ko kitas žmogus tikisi ir geidžia.