Visais laikais moterys norėjo būti pačios gražiausios, žaviausios ir seksualiausios. Nors grožio etalonus kiekviena suvokia skirtingai, tačiau puoštis ir gražintis mėgsta visos dailiosios lyties atstovės. Pasaulyje pamažu įsigalint ekologiško gyvenimo principams ir atsakingo vartojimo klausimams, ne vienai kyla klausimas, kaip pasipuošti ne tik gražiai, bet ir ekologiškai.

 

 

Ekologiški drabužiai

 

Ekologiškais vadinami tokie apdarai, kuriems pasiūti naudojamos išskirtinai ekologiškos medžiagos. Apdorojant audinius negali būti vartojami jokie chemikalai, nenatūralios kilmės dažai, o pats audinio pluoštas turi būti iš natūralių medžiagų – lino, šilko, medvilnės, vilnos ir pan. Ne paslaptis, jog tokie drabužiai kainuoja kur kas daugiau, o su pretenzingomis medžiagomis dirbti nori toli gražu ne kiekvienas drabužių dizaineris, tačiau tinkamai pasiūti jie atrodo itin gražiai ir prabangiai. Be to, kaip jau minėta, viena seksualiausių drabužiams naudojamų medžiagų – šilkas – taip pat yra natūrali. Nepamirškite, ekologiški apdarai ne tik gražūs, bet ir patogūs – jie nedirgina odos, nesukelia alergijos, prakaituojama ne taip gausiai, kaip vilkint iš sintetinių pluoštų pasiūtus drabužius. Be to, vilkėdami ekologiškus drabužius, prisidedame prie švarios aplinkos saugojimo – tekstilės gamyklos vis dar išlieka vienomis didžiausių teršėjų.

 

 

Ar papuošalai gali būti ekologiški?

 

Taip, gali. Ekologiškais laikomi tokie papuošalai, kurie pagaminti iš natūralių medžiagų. Kuo mažiau žaliava apdirbta – tuo geriau. Ekologiškiems papuošalams kurti naudojami ne tik įvairūs akmenėliai ar kitos natūralios medžiagos, bet ir įvairios buities detalės, nenaudojami daiktai. Bijotumėte su tokiu papuošalu pasirodyti juokingai? Meskite tokias mintis iš galvos! Talentingo kūrėjo rankose net ir menkiausi daiktai virsta įspūdingu meno kūriniu – tiesiog netingėkite paieškoti. Šiuo metu ekologiškų papuošalų išties nemažai – dairykitės jų internete, mugėse, įvairiuose pristatymuose ir pan. Tikrai išsirinksite ką nors, kas pradžiugins jūsų širdį ir privers pasijusti gražiausia. Be to, ekologiški papuošalai dažniausiai – rankų darbo, todėl jais besipuošdamos gausite ir dalelę menininko teigiamos energijos bei paremsite kūrėjus. Nepamirškite – tauriųjų metalų pramonė taip pat kritikuojama dėl neatsakingo požiūrio į gamtos taršą.

   

Reikia pasipuošti? Pirmyn į SAVO spintą!

 

Norite būti sveika, tuo pačiu puošni bei elegantiška? Prisiminkite vieną pagrindinių ekologijos principų – kuo mažiau vartoti. Atidžiai peržvelkite savo spintą – pats metas prikelti pabodusius drabužius naujam gyvenimui! Stilinga detalė, drabužio pataisymas ar tiesiog naujas šaunus derinys tikrai privers jus patikėti, jog esate apsivilkusi ne senais ir pabodusiais, bet pačiais nuostabiausiais pasaulyje apdarais. Nebijokite eksperimentuoti su spalvomis, klausti patarimų stilingai besirengiančių draugių ir neskubėkite lėkti į parduotuves. Jeigu to išvengti nepavyksta, prisiminkite seną gerą tiesą – geriau vienas, bet kokybiškas apdaras, nei pilna spinta nereikalingų drabužių. Taip pat verta išbandyti mainus – užsienyje tai ypač populiaru tarp ekologija besidominčių moterų. Galbūt taip įsigysite naujų drabužių ir papuošalų bei atsikratysite jau pabodusių, tačiau vis dar puikios būklės apdarų. Nuolatiniai vaikščiojimai po parduotuves ne tik vargina, tuština piniginę, bet ir nusižengia ekologijos principams. Nors ir norite būti gražios, tačiau pripažinkite, ar jums iš tiesų reikia tiek rankinių ar keliasdešimties porų batų? Išlavintas skonis bei vidinė charizma kur kas svarbiau už vos vieną sezoną madingą aprangą. Be to, elegancijos ir stiliaus ikonos seniai nustojo aklai sekti madą. Galbūt verta susimąstyti ir jums? Juk ne visada tai, kas madinga, tinka labiausiai…

   

Nebūti vaikščiojančia drobe

 

Gražiai paryškinti veido bruožai, nepriekaištingas makiažas, priverčiantis moterį jaustis vakaro karaliene – ir gražu, ir puošnu. Tačiau apsilankę įvairiuose priėmimuose bei vakarėliuose dažniausiai matome kitokį vaizdą – vis daugiau moterų savo veidą paverčia tik joms vienoms suprantamu „meno kūriniu“. Ekologija besižavinčios dailiosios lyties atstovės žino, jog nuostabiai atrodyti ir gerai jaustis galima ir kukliai pasidažius. Mat ir čia svarbiausia – saikas. Dažniausiai ekologiškam makiažui naudojama natūrali, odą puoselėjanti kosmetika. Nepamirškite, laikai, kai buvo madingi rožiniu neonu švytintys lūpų dažai ar vampyriški nagai, išpuošti blizgančiais kičiniais manikiūrininkių kūriniais, jau seniai praėjo. Natūralia, nepriekaištinga ir elegantiška išvaizda stebina visos žymiausios pasaulio žvaigždės, o ekologišką kosmetiką giria net ir garsiausi vizažistai.

   

Įdomu:

 
  • Garsiausi pasaulio dizaineriai – Kalvinas Kleinas ir Markas Džeikobsas – pasauliui viena po kitos pristato ekologiškas drabužių kolekcijas. Taigi greitai ekologiškai pasipuošti bus kur kas lengviau.
  • Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės vangiai perka drabužius, pagamintus iš natūralių pluoštų, yra ta, jog sintetiniai audiniai kainuoja net keletą kartų pigiau.
  • Pastaruoju metu pasaulyje plinta vadinamoji „sąžininga mada“, skatinanti perdirbti drabužius, taip apsaugant gamtą nuo besaikės taršos.
  • Prie ekologiško vartojimo prisideda ir vintažo stiliaus drabužius propaguojanti mada – seniems apdarams įkvepiant naują gyvybę ne tik kuriamas nepakartojamas stilius, bet ir mažinamas besaikis jų vartojimas.