Vyrai juodais drabužiais labiausiai žinomi iš 1997 metų režisieriaus Stiveno Spilbergo filmo tuo pačiu pavadinimu. Tačiau tikriausiai nedaugelis žino, kad šį fenomeną jau daugiau nei pusę amžiaus bando išsiaiškinti ufologai ir kiti paranormalius reiškinius tyrinėjantys asmenys.

 

Šie vyrai, taikliai vadinami puošniais tylos agentais, dažniausiai viešose vietose pasirodo grupėmis po du ar tris. Jie vilki juodus kostiumus ir ryši tokios pačios spalvos kaklaraiščius, važinėja juodu kadilaku. Dažniausiai keistieji vyrai pasirodo namuose, kuriuose yra asmenų mačiusių NSO. Jie atvyksta įspėti NSO liudininkus, kad nebetęstų savo tyrimų.

 

Jie gali konfiskuoti visus daiktinius įrodymus apie ateivius, kuriuos surinko tas žmogus. Vyrai juodais drabužiai turi telepatinių galių, yra labai gerai informuoti, net gali pasirodyti, kad dirba vyriausybei. Tačiau šį faktą Jungtinių Valstijų vyriausybė paneigė. Apie juos pasakojama, kad savo aukas apakina šviesa ir kelioms valandoms pasigrobia. Vėliau tai primena tik košmariški sapnai apie ateivių eksperimentus su jų kūnais.

 

Tikriausiai visuose pasaulio kampeliuose yra žmonių, kurie galėtų papasakoti apie susidūrimą su paslaptingaisiais vyrais juodais kostiumais. Jie sugrįžta į visas vietas, kuriose žmonės kada nors yra pastebėję NSO. 1947 metais pirmą kartą pilotas Kenetas Arnoldas pastebėjo keistus skraidančius diskus virš kalnų Vašingtono valstijoje. Netrukus po šio įvykio dar vienas vyras Haroldas Dahlas pastebėjo keistus skraidančius objektus, nuo kurio atskilo metalo luitas ir pataikė į šuns galvą. Po incidento pas jį į kiemą atvažiavo vyras juodu sedanu, apsirengęs juodu kostiumu. Vyras įspėjo Haroldą apie įvykį niekam nepasakoti. Neaišku, ar ši istorija tikra ar išgalvota, tačiau jau daugiau nei 60 metų tikima vyrų jaudais drabužiais fenomenu.

 

Praėjus kiek laiko NSO tyrimų biuro direktorius Albertas K. Benderis nusprendė išeiti į pensiją, esą dėlto, kad jam pagrasino vyrai juodais drabužiais, kurių akys švietė lyg fotoaparato blykstės. Regis, vyras grasinimų labai neišsigando, nes išėjęs iš darbo parašė knygą apie paslaptinguosius vyrus. Jis rašė, kad vyrai prisistatė, atvykę iš vietos, vadinamos „Kazik“. Autobiografinėje knygoje autorius aprašė savo apsilankymą keistųjų žmonių erdvėlaivyje Antarktidoje. Be to, ateiviai infiltravo savo agentus Jungtinių Valstijų gynybos departamento centrinėje būstinėje Pentagone.