Dažnai vargina virškinimo sutrikimai? Skauda pilvą? Pirmas žingsnis į geresnę savijautą – tai supratimas, koks jūsų žarnyno tipas. Žmogaus kūno organai ir sistemos yra nepaprastai glaudžiai susiję vieni su kitais. Todėl vienos dalies sutrikimai neišvengiamai veikia visą organizmą. Kai žarnynas tampa pralaidus, nukenčia daug kitų kūno sistemų. Todėl kartais iš pirmo žvilgsnio nesusiję sveikatos negalavimai gali kilti dėl vadinamojo padidėjusio žarnyno pralaidumo.

 

"žarnyno sutrikimai"

Viena dažniausių priežasčių, kodėl atsiranda virškinimo sutrikimų – Candida albicans grybelis. Kita – imuninės sistemos sutrikimai. Kai tam tikros kūno sistemos normaliai nefunkcionuoja, reikia gydyti pagrindinę gydymo priežastį.

 

5 priežastys, kodėl atsiranda padidėjęs žarnyno pralaidumas:

 
  • Žarnyno veiklos sutrikimai atsiranda dėl Candida albicans grybelis. Mieliagrybis pradeda sparčiai daugintis ir tai sukelia uždegimą. Neretai taip nutinka dėl kontraceptinių tablečių vartojimo, mitybos, kurioje daug cukraus, pieno produktų, bananų ir kviečių. Kinų medicinoje mieliagrybio sukelti žarnyno sutrikimai, susiję su žemės ir ugnies elementais.
 
  • Žarnyno veiklos sutrikimai atsiranda dėl streso. Taip pat priežastis gali būti gausus cukraus vartojimas ir angliavandenių vartojimas, kurie apsunkina antinksčių, inkstų ir skydliaukės veiklą. „Pralaidus“ žarnynas dėl streso kinų medicinoje siejamas su vandens elementu.
 
  • Žarnyno veiklos sutrikimų atsiradimą lemia imuninės sistemos pokyčiai. Juos dažniausiai sukelia antibiotikai ir kiti vaistai, uždegimą sukeliančių maisto produktų gausus vartojimas, neigiamos emocijos (sielvartas, depresija, nusivylimas). Visa tai silpnina imuninę sistemą, padidėja jautrumas tam tikriems maisto produktams ir kyla uždegiminės žarnyno ligos. Kinų medicinoje šie sutrikimai siejami su metalo elementu.
 
  • Žarnyno veiklos sutrikimus lemia skrandžio negalavimai. Tai sukelia nuolatinis prastas virškinimas, antacidų (vaistų, neutralizuojančių skrandžio sulčių rūgštingumą) ir prasto maistinių medžiagų įsisavinimo. Dėlto mažajame žarnyne gali atsirasti blogųjų bakterijų perteklius, kuris gali sukelti gastroezofaginį refliuksą, pilvo pūtimą, dujų kaupimąsi. Šis žarnyno sutrikimų tipas susijęs su ugnies ir žemės elementais kinų medicinoje.
 
  • Žarnyno veiklos sutrikimus sukelia apsinuodijimas. Jie atsiranda dėl mitybos, kurioje gausu blogųjų riebalų ir toksinų, kurie apsunkina kepenų ir tulžies pūslės darbą. Dėl apsinuodijimo kyla tulžies pūslės ligos, atsiranda odos problemų. Šis žarnyno sutrikimų tipas susijęs su medžio elementu kinų medicinoje.
 

Suprasti, kodėl kamuoja virškinimo sutrikimai, galima, įsiklausius į savo organizmą. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į savo mitybą, savijautą po valgio, stebėti ir užsirašyti, po kokių maisto produktų jaučiamasi gerai, o po kurių – nelabai.

 

Svarbu atsiminti, kad kūnas nuolatos kinta ir ateityje susiduria su skirtingais dirgikliais, todėl gali žarnyno sutrikimai gali kilti dėl skirtingų priežasčių įvairiuose gyvenimo etapuose. Keičiantis kūnui, reikėtų ir pakeisti kai kuriuos savo įpročius, pradėti kitaip maitintis, sportuoti ir pan.

 

Viena pagrindinių priežasčių, sukeliančių žarnyno sutrikimus – tai neigiamos ir stiprios emocijos. Galbūt neseniai teko išgyventi gyvenimo dramą, pavyzdžiui, artimųjų mirtį, nelaimingą atsitikimą, atleido iš darbo ar pan. Todėl pirmiausiai rekomenduojama išbandyti įvairias relaksacijos priemones ir technikas, mažinančias stresą.