Geri patarimai, kaip įveikti pienligę
2017-09-04 13:31Pienligė gali užklupti kiekvieną moterį praktiškai bet kada ir bet kur, todėl svarbu laiku ją diagnozuoti ir pradėti tinkamą gydymą.
Kas yra pienligė? Pienligė yra moters genitalijų liga, kai pradeda nenormaliai daugintis baltasis balkšvagrybis (lot. Candida albicans), kuris natūraliai yra ant makšties gleivinės sienelių.
Kokie yra pienligės simptomai? Stiprus niežulys genitalijų srityje; baltos, bekvapės, varškės pavidalo išskyros; skausmas šlapinantis; paraudimas ir patinimas makšties srityje.
Kokios yra pienligės priežastys? Tiesą sakant, yra daug priežasčių, kodėl kyla ši liga ir net tos moterys, kurios laikosi geros higienos ir propaguoja sveiką gyvenimo būdą, rizikuoja susirgti šia įkyria liga. Makšties gleivinės membranoje visada yra tam tikras kiekis mikroorganizmų, kurie palaiko neutralią terpę. Taip pat galima išskirti ypatingus veiksnius, kurie lemia nekontroliuojamą Candida albicans reprodukciją. Tokie veiksniai gali būti:
- Vitaminų trūkumas, stresas ir dėlto susilpnėjusi imuninė sistema.
- Antibiotikų vartojimas. Šie vaistai gali sutrikdyti natūralią mikroflorą, padėti mikroorganizmams daugintis ant makšties gleivinės membranos.
- Cukrinis diabetas. Net jeigu nesergate diabetu, pienligė gali būti ženklas, kad reikia atlikti kraujo tyrimus, nes dėl diabeto sutrinka metabolizmas ir gali prasidėti trombocitopenija.
- Kitos pienligės priežastys gali būti karštas oras, nėštumas ir net per daug aptemti apatiniai.
Kaip gydyti pienligę? Pats greičiausias būdas išgydyti pienligę – tai vartoti antibiotikus. Vaistus reikia vartoti pro burną. Vartojimas labai patogus – užtenka vienos kapsulės, kad po trijų dienų nebeliktų nemalonių pienligės simptomų. Taip pat gali būti skiriamos makšties žvakutės, ovulės, kremai ir tepalai.
Liaudiškos priemonės vertinamos prieštaringai. Ne visiems jos padeda. Kartais alternatyvūs gydymo metodai gali net pakenkti. Vienas iš populiariausių liaudies gydymo metodų yra pažeistą makšties gleivinę gydyti medaus ir vandens tirpalu (1 : 10).
Neturėtų pakenkti, o gal net gali padėti, lytinių organų apsiplovimas su vėsiu ramunėlių arba medetkų nuoviru. Kai kas apsiplovimams naudoja ir kefyrą, bet gydytojai šį ir kitus raugintus produktus rekomenduoja įtraukti į mitybą, o ne naudoti procedūroms išoriškai. Taip pat naudingos vonelės su jūros druska.
Galima rasti ir tokių patarimų, kad makšties mikroflorą atstato česnako skiltelė, per naktį palaikyta makšties viduje. Tačiau tokios liaudiškos priemonės pienligės negydo, gali tik dar labiau sudirginti jautrią makšties terpę. Maisto produktus geriausia naudoti maistui, o gydytis vaistais, kuriais paskyrė gydytojas. Išimtis nebent lytinių organų apsiplovimui vaistažolių nuovirais.