Atšilus orams norisi kuo greičiau nusiauti pabodusią, uždarą avalynę ir išsitraukti iš spintos lengvas basutes. Viskas puiku, jei visus metus buvo skiriama užtektinai dėmesio pėdų priežiūrai, tačiau, jei taip nebuvo, pėdų būklė džiugesio nekelia. Laikas prisiminti, ką daryti, kad pėdutės būtų švelnios lyg kūdikio!

 

kojos

Labai dažnai moterys rūpinasi tik pedikiūru, tačiau jis nepašalina skausmo, sunkumo, skysčių kaupimosi ir išsiplėtusių kraujagyslių kojose. Šios problemos žinomos daugeliui moterų, ypač toms, kurios nevengia avėti aukštakulnių. Visas šias problemas naikina kasdieninė kojų mankšta. Tai ypač aktualu šiuolaikiniams žmonėms, kurie kasdien prie kompiuterio sėdėdami praleidžia apie 10 valandų ir dar kažkiek laiko transporto kamščiuose. Sutrikusi limfos ir kraujo apytaka sukelia skausmą kojose ir turi neigiamą poveikį visam organizmui.

 

Kasdien avimi bateliai aukštesne nei 7 cm pakulne kenkia pėdų padėčiai ir vidaus organams. Stuburas bando išlaikyti daugmaž taisyklingą laikyseną, todėl pėdoms tenka nevienoda apkrova. Ilgainiui gali atsirasti nuospaudų, kaulinių išaugų bei nenormalus audinių augimas. Visa tai sukelia skausmą, todėl reikia atlikti chirurginę operaciją. Be to, pasikeitęs svorio centras (ypač moterims, turinčioms viršsvorio) sukelia tarpslankstelinio disko išvaržą ir silpnina kraujotaką dubens srityje. Labai dažnas batų su aukštais kulnais avėjimas gali būti net galvos, menstruacinių skausmų, nemigos priežastimi.

 

Paprasčiausias būdas, kaip paruošti kojų raumenis vasaros, aukštakulnių ir atvirų basučių, sezonui – kasdieniai pasivaikščiojimai. Kasdien lauke, parke reikėtų vaikščioti bent 20 minučių arba du kartus per savaitę po 45 minutes energingai vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis.

 

Jei kojose nuolatos jaučiamas nuovargis gali padėti lipomasažas. Jo metu naudojami masažiniai voleliai ir vakuumas gerina kraujotaką, šalina perteklinius skysčius ir toksinus. Ne mažiau veiksmingas ir masažas rankomis. Abejais atvejais gali prireikti 5 – 10 masažo seansų, tačiau lengvumas kojose pasijus jau po pirmo karto.

 

Taip pat veiksmingi įvyniojimai su jūros dumbliais, kofeinu, paulinijos ekstraktu. Pastarieji du komponentai ne tik gerina kraujotaką, bet taip pat mažina raumenų įtampą, padeda išvengti mėšlungio.

 

Sumažinti įtampą ir atsipalaiduoti gali padėti pėdų vonelės. Į šiltą vandenį įlašinti porą lašų eterinio aliejaus (pavyzdžiui, mėtų, citrinų, levandų, bergamočių  ar kiparisų) ir įberti saują jūros druskos. Po 10 – 15 minučių įmasažuoti pėdas avokadų arba simondsijų aliejumi. Kojas masažuoti tol, kol pajuntama maloni šiluma. Paskui kojas iki kelių ištepti maitinančia kauke arba riebiu kremu. Geriausia, kad kremas būtų pagamintas iš natūralių sudedamųjų dalių – taukmedžio sviesto (drėkina odą ir skatina ląstelių atsinaujinimą), šalavijo ekstrakto (pasižymi priešuždegiminiu  poveikiu, gerina kraujotaką) ir mėtos (tonizuoja ir gaivina).

 

3 taisyklės, jei pedikiūras atliekamas namuose:

 
  • Nušveisti sausą, šiurkščią pėdų odą.
  • Užtepti nagų odelių šalinimo priemonę ir po 2 – 3 minučių švelniai atstumti su medine mentele.
  • Kad nekiltų infekcija, namuose nešalinti nuospaudų ir kitų nepageidaujamų odos darinių.
 

Kartais net pati taisyklingiausia pėdų priežiūra nepadeda. Oda sausa ir pleiskanojanti arba paraudusi ir niežtinti, nuolat atsiranda pūslelių, skausmingų įtrūkimų tarpupirščiuose. Nagai plonėja, sluoksniuojasi, deformuojasi, praranda spalvą. Dėlto gali būti kaltas pėdų grybelis, kuriuo užsikrečiama saunoje, dušuose, sporto klubų persirengimų kambariuose. Kartais infekcija užsikrečiama pedikiūro salonuose, jei nenaudojami sterilūs įrankiai. Pastebėjus pėdų grybelio simptomus reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes tai ne tik kosmetinė problema, bet ir liga. Gydytojas nustatys tikslią diagnozę ir paskirs gydymą. Šiuolaikiniai vaistai lengvai panaikina matomus grybelio požymius. Dažniausiai pakanka priešgrybelinį kremą tepti vieną kartą per dieną 3 – 4 savaites, kol visiškai išgyjama. Būtina tęsti procedūras visą nurodytą laiką, net jei grybelio simptomų beveik nebelieka, kad liga neatsinaujintų.