Bandymai numesti svorio būna sėkmingi, kai pasirinkta dieta atitinka asmeninius valgymo įpročius. Milijonai žmonių visame pasaulyje būtų pasiryžę nemažai sumokėti, jeigu kas nors padėtų jiems rasti tobulą mitybos planą. Ideali dieta turėtų būti tokia, kurios būtų galima laikytis ilgą laiką, o geriausia – net visą gyvenimą.

 

dietos

Norint atrasti labiausiai sau tinkančią dietą, visų pirma reikia būti sąžiningiems sau patiems ir atsakyti į klausimą: „Ką aš norėčiau ir galėčiau padaryti, kad numesčiau svorio?“. Pagal tai ir reikėtų rinktis dietą. Visi mitybos planai duoda trumpalaikių rezultatų dėl tos pačios priežasties: sumažinamas kalorijų suvartojimas. Baltymų, angliavandenių ir riebalų proporcijos skirtinguose mitybos planuose gali skirtis. Vis dėlto nereikėtų atsisakyti nė vienos maisto produktų grupės, jei jūsų tikslas – ilgalaikiai rezultatai.

 

Kokia dieta jums tinkamiausia? Viskas priklauso nuo asmeninių valgymo įpročių!

 

4 dietos pagal gyvenimo būdą:

 
  • Dieta tiems, kuriems sunku kontroliuoti porcijų dydį. Galima išbandyti maisto pakaitalų mitybos planą. Ši dieta užtikrina, kad žmogus nesuvartos daugiau kalorijų negu reikia ir valgys maistą, kuriame bus visų organizmui būtinų maistinių medžiagų bei mikroelementų. Šiandien dauguma valgo per dideles maisto porcijas, nors pakaktų gerokai mažesnių. Maisto pakaitalų indelius vėliau galima panaudoti įprasto maisto porcijų matavimui. Po ranka visada reikėtų turėti dėžučių su šviežiais ar šaldytais vaisiais ir daržovėmis. Kiekvieną porciją kruopščiai matuoti – didžiąją dalį turėtų sudaryti vaisiai ir daržovės.
 
  • Dieta tiems, kurie turi emocinio valgymo problemų. Rekomenduojama išbandyti subalansuotos mitybos planą. Būtų idealu, kad besilaikantis dietos žmogus nuolatos sulauktų palaikymo asmeniškai arba internete. Nuolatinė parama ir paskatinimas nenuleisti rankų padeda sėkmingai lieknėti tiems, kurie neretai valgo ne dėlto, kad jaučia alkį, bet dėl kitų priežasčių. Žmonės labai dažnai valgo, kad nuramintų skaudančią širdį, sumažintų įtampą, nusiramintų ir pasijustų geriau. Gali padėti profesionalaus dietologo konsultacijos arba draugų, šeimos narių palaikymas.
 
  • Dieta tiems, kurie mėgsta gaminti maistą. Viduržemio jūros regiono arba DASH dietos skatina pirkti grynus maisto produktus ir patiems gaminti įvairius, sveikus patiekalus. Abiejose šiuose mitybos planuose rekomenduojama valgyti daug vaisių ir daržovių (šviežių ir šaldytų), liesų pieno produktų, liesos mėsos, vištienos, žuvies, riešutų, sėklų, ankštinių daržovių ir omega 3 riebalų rūgščių turtingų aliejų. Vengiant pridėtinio cukraus, pusfabrikačių ir kitų perdirbtų maisto produktų, sumažėja dienos kalorijų suvartojimas. Laikantis šių dietų nereikia skaičiuoti kalorijų, bet svarbu stebėti porcijų dydį.
 
  • Dieta tiems, kurie turi įprotį valgyti nesąmoningai. Rekomenduojama ieškoti tokio mitybos plano, kuris padėtų įprasti valgyti reguliariai ir tomis pačiomis valandomis. Be to, svarbus ir aplinkinių palaikymas bei parama. Nesąmoningo valgymo galima padėti išvengti becukrė kramtomoji guma arba ledinukai.
 

Svarbiausia suprasti, dėl nesiseka numesti svorio. Tiksliai įvardijus priežastis, lengviau pasirinkti tinkamiausią mitybos planą. Laikui bėgant, dieta padeda suformuoti naujus, natūralius įpročius, todėl, net nustoję laikytis griežto mitybos plano, prie senų įpročių greičiausiai negrįšite ir išlaikysite savo svajonių svorį. Reikėtų nepamiršti ir to, kad norint numesti svorio svarbu yra ne tik mityba, bet ir fizinė veikla. Todėl kasdien bent 30 minučių reikėtų skirti pasivaikščiojimui, kitoms kardio ar ištvermės treniruotėms, tempimo pratimams ir pan.