„Tarp mūsų su Ele buvo konfliktų. Ji nesuprato, kodėl aš nuolat skraidau į Lietuvą, kad pasirūpinčiau sunkiai sirgusiu tėčiu. Australijoje sukurta visa sistema seniems žmonėms, bet pas mus taip nėra. Aš sakiau negaliu savo tėčio, kuris su liga kovojo iki paskutinės akimirkos, taip tiesiog paimti ir išvežti iš jo namų“ – su ašaromis akyse LNK laidoje „Valanda su Rūta“ šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. pasakos ką tik tėtį ir mamą palaidojęs verslininkas Žilvinas Grigaitis.

 

vlcsnap-2015-04-02-10h33m45s187_1024x576

Laidoje, kurios tema – istorijos sukrėtusios ar pakeitusios gyvenimą, netrūko itin atvirų pasakojimų apie skaudžiausius išgyvenimus. Žilvinas Grigaitis sakė, kad Lietuvoje jo beveik niekas nebelaiko, čia neliko artimųjų. Liko tik dukra iš pirmosios santuokos, kuri su tėčiu nebendrauja ne vienerius metus . „Dukra man yra tas mažas inkarėlis, kuris laiko mane sujungęs su Lietuva, todėl kol kas negaliu sakyti, kad visam laikui emigruosiu į Australiją“, – sakė verslininkas.

 

Kita laidos viešnia, politikus savo laidoje tardanti  žurnalistė Daiva Žeimytė papasakojo apie ją persekiojančią skaudžių netekčių virtinę. Kai Daivai buvo penkeri, jos tėtis nusprendė pasitraukti iš gyvenimo. Sulaukusi paauglystės ji sužinojo, kad mama serga vėžiu. Po ilgos kovos mama mirė, o vos aštuoniolikos sulaukusiai Daiva liko tik anksčiau mamos įsivaikintas berniukas. Deja, jis po trejų metų nuskendo ir mergina liko vienui viena. Ją priglaudė geriausios draugės tėvai, kuriuos ji iki šiol vadina tėčiu ir mama.

 

2001-aisiais vos trylikos metų sulaukęs panevėžietis Aleksandras Špilevojus nieko blogo nenumanydamas pėdino į mokyklą. Tą rytą ilgokai Lietuvą kraupinęs Romas Zamolskis ir jo bendras Virgilijus Savickis, įtariami  keliais nužudymais ginkluoti bėgo nuo policijos. Atsišaudydami nusikaltėliai išsiskyrė. Romas Zamolskis pabėgo, o Virginijus Savickis įkaitu paėmė jaunąjį Aleksandrą. Berniukas net aštuoniolika valandų buvo tapęs nusikaltėlio įkaitu. Dabar aktoriumi tapęs Aleksandras tikina, kad mielai suvaidintų ne tą mažą išsigandusį berniuką, o savo pagrobėją, kuriam įkalintas bute skaitė maldas.

 

Istorijos, pakeitusios gyvenimą, privertusios atsijoti vertybes, atsirinkti draugus ir pažiūrėti į gyvenimą kitaip – jau šio ketvirtadienio vakarą 19.30 val. LNK laidoje „Valanda su Rūta“.