„Naujais mokesčiais valdžia į ūkininkų karstą įkals paskutinį vinį. Iš visos ES lietuvių ūkininkų mokesčiai didžiausi, o pelnas – mažiausiais. ES baigia numarinti lietuvišką ūkį“, – jau šį ketvirtadienio vakarą 20 val. LNK pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“ teigs Lietuvos pieno gamintojų asociacijos pirmininkas Jonas Vilionis. Ūkininkas į laidą atvykęs su pusšimčiu kolegų, nešini karstu ir plakatais, neslėps pasipiktinimo valdžios sprendimais.

 

VSR_karstas

 

Tuo metu Seimo narys Remigijus Žemaitaitis įsitikinęs, kad Vyriausybei priėmus tokį biudžetą, koks jis yra dabar, ir įvedus naujus mokesčius, tai labiausiai atsilieps viduriniai klasei. „Viduriniai klasei bus šakės, laukia gili krizė!” – įsitikinęs R.Žemaitaitis.

 

„Krizė jau prasidėjo, ir tokia, kokios dar nesu matęs!”, – pasakos verslininkas Andrius Šedžius.

 

VSR_karstas_2

 

Laidoje dalyvaus ir „Swedbank“ Lietuvoje vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. „Viduriniosios klasės atstovai, uždirbdami vidutinį darbo užmokestį ir turintys šeimoje vaikų, sumokėję visus mokesčius, yra ant santykinio skurdo ribos“, – teigs N. Mačiulis.

 

Tačiau Seimo narys, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys įsitikinęs, kad nauji mokesčiai tiesiog būtini.

 

„Naujiems mokesčiams priešinasi tik turčiai. Esame pratę naudotis gausybę nemokamų paslaugų nuo sovietmečio, tačiau už tai mokėti – ne, todėl nauji mokesčiai – būtini. Niekas nekalba apie tai, kad dauguma mokesčių ateinančiais metais atvirkščiai – bus mažinami!”, – sakys politikas.

 

Tad kas gi laukia visu mūsų priėmus naują biudžetą, ir kaip gyvensime ateinančiais metais, pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“ jau šį ketvirtadienio vakarą, 20.00 val., per LNK.