Aštuonių knygų autorius, socialinių mokslų daktaras Tomas Lagūnavičius šeimoms susitaikyti padeda jau penkiolika metų. Dabar jis tai parodys/pademonstruos visai Lietuvai naujame LNK projekte „Paskutinis šansas”.

 

DSCF2829

„Statistika yra žiauri, beveik kas antra šeima nusprendžia pasukti skirtingais keliais, o juk laiku supratus, kad prasidėjo santykių skilimas – dar galima šį procesą sustabdyti”, – pasakoja psichologas.

 

T. Lagūnavičius pastebėjo, kad žmonės išgirdę, jog porų terapija bus filmuojama ir rodoma per televiziją nudžiunga: „Visi kartoja, kaip jie laukia premjeros, nes patys turi daug šeimyninių problemų, bet prisipažįsta, kad bijotų eiti į tokį projektą ir savo problemas rodyti visai Lietuvai. O aš atsakau paprastai – tie, kurie jus pažįsta ir taip iš šalies mato, kas pas jus negerai, bet į akis jums šypsosi, o šis projektas yra unikali galimybė gauti grįžtąmąjį ryšį ir pamatyti save iš šalies. Juk dažniausia bėda yra ta, kad žmonės užstringa klišėse ir kartoja tas pačias klaidas. Be to – dalis konsultacijų taip ir liks už kadro”.

 

Psichologas pastebi, kad vyrai vaidina meilę dėl sekso, o moterys seksą vaidina dėl meilės: „Jei poros palauktų bent iki trisdešimties mėnesių ir tik tuomet nuspręstų tuoktis – turėtume visai kitokią statistiką. Juk kai baigiasi adrenalinas ir reikia kurti bendrą gyvenimą – mylimasis dažnai pasirodo lyg visai kitas žmogus, o tada kyla klausimų, kaip su juo gyventi, auginti vaikus ir kurti bendrą ateitį”.

 

Projektą „Pasktuinis šansas” Tomas Lagūnavičius ves su Inga Valinskiene: „Kiek esame susidūrę su Inga, pastebėjau, kad ji labai greit perpranta žmones ir moka jiems labai taikliai patarti. Neabejoju, kad bendromis jėgomis tikrai padėsime proms užkasti karo kirvį ir dar karščiau vienas kitą mylėti”.

 

Tomas Lagūnavičius tiki, kad televizijos projektas padės ne tik poroms kadre pataisyti santykius, bet ir žiūrovams padės suvokti, kad pas psichologus kreipiasi ne psichikos ligoniai: „Įprasta galvoti, kad susirgus, pavyzdžiui, vėžiu yra normalu eiti pas gydytojus, o kai jau pašlyja santykiai – geriau išsidraskyti be liudininkų. Visa tai netiesa, įsivaizduokite, kad laikinai prarandate regėjimą – jums gi prireiks vedlio – tai santykiuose tuo vedliu būnu aš ir padedu pereiti gatvę ne per raudoną šviesoforo signalą, o per žalią”.

 

Psichologas ragina visas problemų ar klausimų turinčias šeimas mesti šalin drovumą, susitelkti ties santykių išsaugojimu ir kviečia pildyti anketą į karščiausią LNK premjerą „Paskutinis šansas”.