„Toynbee“ (Toinbi) plytelės neslepia jokios šiurpios paslapties ar nusikaltimo, tačiau vis tiek yra vadinamos viena iš kol kas neišspręstų pasaulio mįslių. „Toynbee“ plytelės – tai mįslingomis aplinkybėmis dvidešimtyje Jungtinių Valstijų miestų ir Pietų Amerikoje atsiradę užrašai. Spėjama, kad šias plyteles devintajame dešimtmetyje sukūrė ir įstatė į asfaltą vienas ir tas pats žmogus, kilęs iš Filadelfijos.

 

Visuose miestuose paslaptingomis aplinkybėmis įstatytos tik originalios plytelės, identiškos arba su smulkiais pakeitimais. Visose plytelėse įrašyti sunkiai suprantami žodžiai: „Toynbee idea / In Kubrick‘s 2001 / Resurrect dead / On planet Jupiter“. Išvertus iš anglų kalbos, šios padrikos frazės reiškia: „Toinbi idėja / Kubriko 2001 / Prikelti mirusiuosius / kai bus Jupiterio planeta“.

 

Labiau pasigilinus, paaiškėjo, kad frazėje yra užslėpta nuoroda į režisieriaus Stenlio Kubriko filmą „2001-ųjų metų kosminė odisėja“. Manoma, kad neaiškios kilmės žodis „Toynbee“ susijęs su religijos istoriku Arnoldu Dž. Toinbi, kuris gimė Anglijoje 1889 metais. Bet pats keisčiausias dalykas yra ne paslaptingas užrašas, o tai, kaip jos buvo įstatytos judriausiose miesto gatvėse, jei niekas nepastebėjo, kaip ir kada tai įvyko.
 
 
 

Kaip atrodo paslaptingosios plyteles, galite pamatyti nuorodoje: