Norint būti sveikiems ir džiaugtis puikia išvaizda, nebūtina išleisti daug pinigų. Viskas, ko reikia – tai įsigyti elektrinį trintuvą, su kuriuo kiekvieną dieną galima ruošti sveiką maistą iš skanių sudedamųjų dalių. Štai keletas originalių receptų skaniems, bet sveikiems gėrimams. Visi jų turtingi vitaminų ir mineralų, o geriausia, kad jų pasigaminti galima praktiškai visada!

 

sveikata

Geri patarimai, kad nagai, plaukai būtų stiprūs ir nekamuotų nemiga:

 

 • Graikiniai riešutai, petražolės, medus, imbieras ir razinos. Sumažės nuovargis, pagerės plaukų ir nagų būklė. Elektriniu trintuvu sutrinti graikinius riešutus ir džiovintas petražoles, įdėti medaus, razinų ir tarkuoto imbiero. Vartoti 2 – 3 kartus per savaitę.

 

 • Špinatai, bananai ir citrinos. Nedidelė špinatų porcija yra pakankama patenkinti tam tikrų vitaminų ir mineralų dienos normą. Sumaišyti kartu su 350 ml vandens, 3 bananais, špinatų ryšeliu ir pusės citrinos sultimis ir sutrinti elektriniu trintuvu.

 

 • Mėlynės, bananai, citrinos ir salierai. Mėlynės ne tik labai skanios, bet ir labai sveikos – stiprina imuninę sistemą ir gerina regėjimą. Sutrinti du bananus su trimis šaukštai mėlynių, trečdaliu citrinos, 2 – 3 stiebais salierų ir stikline vandens.

 

 • Morkos, burokėliai, salierai, agurkai, obuoliai, petražolės ir imbieras. Tirštas ir skanus gėrimas yra tikra naudingų medžiagų saugykla! Į elektrinį trintuvą sudėti morką, kelis burokėlius, salierų stiebą, agurką, du obuolius, šiek tiek petražolių ir tarkuoto imbiero.

 

 • Braškės, bruknės, bananai ir mėtos. Uogų gėrimas yra tikra atgaiva karštą vasaros dieną. Elektriniu trintuvu sutrinti 200 g šaldytų braškių, 150 g šaldytų bruknių, spanguolių arba vyšnių, 2 bananus, šiek tiek mėtų ir 350 ml vandens.

 

 • Bananai, obuoliai, sėlenos ir kalendros. Šis glotnutis yra puiki pradžia prieš naują dieną. Į elektrinį trintuvą sudėti pusę banano, pusę žaliojo obuolio, šaukštą sėlenų ir šiek tiek kalendrų, bazilikų ar mėtų (pasirinkti vieną).

 

 • Agurkai, špinatai, ananasai, žalioji arbata, citrina ir imbieras. Žaliąją arbatą galima naudoti kaip kokteilio pagrindą. Sutrinti agurką, pora šimtų gramų špinatų, ananasų, sumaišyti su žaliąja arbata ir pusės citrinos sultimis, paskaninti tarkuotu imbieru.

 

 • Agurkai, salotos, citrinos ir medus. Skanus gėrimas suteikia bent šiek tiek daugiau laimės. Agurkas yra galinga detoksikuojanti priemonė, o salotos turtingos vitamino E. Štai lengvas ir greitas receptas: sutrinti ryšelį salotų su nuluptu vidutinio dydžio agurku, pusės citrinos sultimis, stikline vandens ir šaukštu medaus.

 

 • Avokadai, bananai, apelsinai, žalumynai ir citrinos. Avokadas yra labai maistingas vaisius, kurį rekomenduojama įtraukti į dienos valgiaraštį. Avokadą galima panaudoti sveikų gėrimų gamybai. Sutrinti bananą, apelsiną ir avokado minkštimą. Atskiesti vandeniu ir citrinos sultimis. Įdėti šiek tiek žalumynų.

 

 • Brokoliai, žiediniai kopūstai, greipfrutai, linų sėmenys, migdolai ir datulės. Žiediniuose kopūstuose yra apstu B grupės vitaminų, kurie padeda detoksikuoti virškinimo sistemą. Šiam glotnučiui reikės dviejų rūšių kopūstų, pusės greipfruto, šaukštelio linų sėmenų, 10 – 15 migdolų ir 4 datulių.

 

 • Kiviai, kriaušės ir bananai. Kiviuose yra daug įvairių vitaminų (A, B grupės, C, E, PP) ir mineralų (kalcio, magnio, kalio ir fosforo). Glotnučiui pagaminti reikės 3 kivių, vienos didelės, saldžios kriaušės, petražolių ryšelio, pusės banano ir 250 ml vandens.

 

 • Bananai, migdolai, cinamonas ir druska. Gėrimą lengva paruošti, bet jis yra labai naudinga. Cinamonas slopina apetitą ir gerina virškinimą. Į elektrinį trintuvą įdėti bananą, 15 migdolų, 350 ml vandens, pusę šaukštelio malto cinamono ir druskos pagal skonį.

 

 • Paprikos ir citrinos. Šis glotnutis padeda atsikratyti lėtinio nuovargio sindromo ir išvaikyti blogą nuotaiką. Sutrinti dvi saldžiąsias paprikas su puse citrinos.