Visi žino, kad lytiniai santykiai – malonumo šaltinis, pakeliantis nuotaiką, stiprinantis santykius, netgi galintis numalšinti galvos skausmą. Tačiau tai tik dalelė to, ką gali seksas. Jis teikia kur kas daugiau naudos nei dauguma mano!

 

seksas

 • Malšina pykinimą

Jeigu laukiatės ir jus kankina rytinis pykinimas, mokslininkai rado puikią išeitį. Anot jų, šį nemalonų nėštumo palydovą gali pašalinti partnerio sėkla. Manoma, kad nėščias moteris pykina dėl to, kad jų organizmas priešinasi vyro perduotai genetinei informacijai, kurią turi besivystantis vaisius. Jis tarsi organizmui nepažįstamas svetimkūnis. Kad kūnas greičiau priimtų vyro DNR, mokslininkai rekomenduoja reguliariai gauti jo sėklos. Geriausias būdas – oralinis seksas.

 
 • Padeda daugiau uždirbti

Vokietijoje atlikti tyrimai rodo, kad žmonės, seksu užsiimantys ne rečiau nei 4 kartus per savaitę, sėkmingiau kopia karjeros laiptais ir uždirba daugiau pinigų. Taip yra dėl to, kad reguliariai besimylintys asmenys labiau pasitiki savimi, todėl nebijo darbe užsibrėžti tikslų ir ryžtingai jų siekti. Be to, tokie žmonės švelniau reaguoja į stresines situacijas. Būtent tai leidžia lengviau išspręsti iškilusias problemas.

 
 • Naudinga dantims

Spermoje gausu cinko, kalcio ir kitų dantims naudingų medžiagų. Todėl mokslininkai įsitikinę, kad moterys, į kurių organizmą reguliariai patenka vyro sėkla, gali puikuotis dailesne ir sveikesne šypsena. Tam naudingas tiek oralinis, tiek įprastas seksas, nes organizmas pasisavina spermoje esančias medžiagas net tuomet, kai ji patenka į lytinius takus.

 
 • Sergsti jaunystę

Edinburgo mokslininkai 10 m. bandė nustatyti sekso poveikį žmogaus organizmui. Jie padarė išvadą, kad reguliariai mylintis, t. y. ne rečiau nei 4 kartus per savaitę, galima išsaugoti jaunystę. Tuomet žmonės atrodo ir jaučiasi bene 10 m. jaunesni. Intymūs santykiai itin teigiamai veikia odą ir plaukus. Įrodyta, kad reguliariai besimylintys asmenys turi lygesnę odą, jiems lėčiau formuojasi raukšlės, turi stipresnius, tankesnius ir žvilgančius plaukus.

 
 • Slopina menstruacijų skausmus

Seksas gali sureguliuoti menstruacijų ciklą, sumažinti jų keliamus skausmus ir nemalonius priešmenstruacinio sindromo pojūčius, pavyzdžiui, nuotaikų kaitą, dirglumą, diskomfortą pilvo srityje, mieguistumą, raumenų, galvos skausmus ir kt. Tai nereiškia, kad reikia mylėtis per menstruacijas. Užtenka lytiškai santykiauti ne rečiau nei 2–3 kartus per savaitę. Įrodyta, kad dailiosios lyties atstovės, reguliariai užsiimančios seksu, menstruacijas pakelia kur kas lengviau. Tiesa, yra viena svarbi sąlyga – per lytinius santykius moterys turi patirti orgazmą. Būtent jis yra vaistas, malšinantis nemalonius menstruacijų simptomus. Jeigu neatsisakote sekso ir per nemaloniąsias mėnesio dienas, tuomet tai taip pat gali būti naudinga. Orgazmas priverčia susitraukinėti gimdą, dėl to greičiau pasišalina kraujas. Tai gali sutrumpinti menstruacijų laiką. Jeilio universiteto mokslininkai nustatė, kad seksas mažina endometriozės atsiradimo tikimybę. Tiesa, nevalia pamiršti, kad per menstruacijas kyla didesnė rizika užsikrėsti kokia nors infekcija, todėl būtina naudoti prezervatyvus.

 
 • Užkerta kelią peršalimui

Jeigu esate linkę dažnai sirgti peršalimo ligomis ir gripu, patariama dažniau mylėtis. Nustatyta, kad žmonių, kurie seksu užsiima ne rečiau nei 1–2 kartus per savaitę, organizme yra 30 % daugiau imunoglobulino A. Šis antikūnas stiprina imunitetą, saugo nuo bakterijų ir virusų, kurie sukelia peršalimo ligas bei gripą.

 
 • Gerina smegenų veiklą

Merilando universiteto mokslininkai, atlikę tyrimus su žiurkėmis, nustatė, kad seksas gerina smegenų veiklą, atmintį, padeda geriau susikaupti ir skatina neurogenezę. Labiausiai lytiniai santykiai veikia smegenų sritį, atsakingą už ilgalaikę atmintį. Tai reiškia, kad intymūs žaidimai mus daro protingesnius. Be to, patyrus orgazmą smegenys geriau aprūpinamos krauju, deguonimi ir gliukoze, todėl žmogui tampa lengviau sutelkti dėmesį į norimą veiklą ir produktyviau mąstyti.

 
 • Užtikrina saldų miegą

Patyrus orgazmą išsiskiria endorfinai, padedantys pasijusti laimingesniems, atsipalaiduoti ir lengviau užmigti. Taigi intymūs žaidimai gali veikti ne prasčiau nei migdomieji vaistai. Tiesa, Teksaso universiteto mokslininkai perspėja, kad mieguistumui sukelti netiks itin energingas seksas. Vakare verčiau rinktis romantiškus, ramius ir jausmingus intymius žaidimus.

 
 • Mažina antsvorio riziką

Antsvoris tampa vis opesnė šių laikų problema. Jeigu nepadeda dietos ir sportas, patartina išmėginti seksą. Nustatyta, kad užsiimant lytiniais santykiais vyras per minutę vidutiniškai sudegina apie 4, o moteris – 3 kcal. Jeigu seksas intensyvus, kalorijos dega dar greičiau. Intymūs žaidimai stiprina raumenis. Kuo pozos įmantresnės, tuo treniruojamos didesnės raumenų grupės. Itin veiksmingai treniruojami dubens, kojų, rankų, kaklo ir krūtinės raumenys. Be to, lytiniai santykiai mažina streso hormono kortizolio lygį organizme. Pastarasis žadina alkį. Tad kuo jo organizme mažiau, tuo užklumpa retesni persivalgymo priepuoliai. Įrodyta, kad reguliarus seksas spartina medžiagų apykaitą ir padeda greičiau sudeginti nereikalingas kalorijas.

 
 • Stiprina širdį

Nustatyta, kad stipriosios lyties atstovai, seksu užsiimantys ne rečiau nei 2 kartus per savaitę, 50 % rečiau serga širdies ligomis. Intymūs žaidimai naudingi ir moterų širdžiai. Jie padeda sureguliuoti hormonų estrogeno ir testosterono pusiausvyrą organizme. Kai pastaroji sutrinka, dailiosios lyties atstovės gali susirgti širdies ligomis ar atsirasti kitų sveikatos problemų. Be to, seksas padeda atsikratyti streso, antsvorio, užtikrina ramų poilsį. Būtent tai padeda palaikyti gerą širdies būklę. Lytiniai santykiai naudingi kenčiantiems nuo per didelio kraujospūdžio, nes padeda jį sumažinti.

 

Specialisto komentaras

 

Klinikinis seksologas, Amerikos seksualinio ugdymo, terapijos ir konsultavimo specialistų asociacijos (AASECT) narys dr. David’as McKenzie

 

Seksas turi įvairių psichologinių ir fiziologinių privalumų. Galima išskirti keturis svarbiausius.

 
 • Emocinis komfortas. Įprastai dailiosios lyties atstovės ryžtasi seksui, jeigu su partneriu jas sieja emocinis ir protinis ryšys. Vyrams to ne visada reikia, nes jie dažniau pasiduoda akimirkos užgaidai. Nepaisant to, abiejom lytims reguliarūs lytiniai santykiai su pastoviu partneriu teikia saugumo jausmą, yra meilės įrodymas ir didina prisirišimą vienas prie kito. Vyresniame amžiuje dėl sveikatos problemų intymūs santykiai gali tapti neįmanomi. Tačiau netgi tuomet galima išsaugoti artimą fizinį ryšį, pavyzdžiui, vietoj įprasto sekso derėtų rinktis oralinį, glamones ar kitus mažiau fizinių pastangų reikalaujančius seksualinius malonumus.
 
 • Malšina įtampą. Orgazmas priverčia organizmą gaminti hormoną oksitociną, kuris dar vadinamas prieraišumo hormonu, mažinančiu įtampą, leidžiančiu atsipalaiduoti ir tapti mieguistiems. Tačiau iškart po orgazmo nevalia tingiai voliotis lovoje! Būtina glamonėtis, nes jos ne tik maloniai nuteikia, bet ir didina partnerių prieraišumą.
 
 • Vėžio prevencija. Nustatyta, kad dažna ejakuliacija (2–5 kartai per savaitę) net 33–50 % mažina prostatos vėžio tikimybę. Todėl nederėtų pamiršti ne tik įprasto sekso, bet ir masturbacijos, kuri tiek vyrams, tiek moterims yra normalus ir sveikatai naudingas dalykas.
 
 • Depresijos priešnuodis. Seksas ne tik leidžia atsipalaiduoti, tvirtina partnerių tarpusavio santykius, suteikia emocinį komfortą, bet ir yra puikus depresijos priešnuodis. Kai kurie moksliniai tyrimai rodo, kad hormonas prostaglandinas, per ejakuliaciją kartu su sėkla patenkantis į makštį, veikia kaip antidepresantas, padedantis moterims atsikratyti niūrių minčių.
 

ĮDOMU

 
 • Per lytinius santykius organizmas išskiria didesnį hormono prolaktino, stiprinančio uoslę, lygį.
 • Intymūs žaidimai stiprina savigarbą ir partnerių tarpusavio santykius.
 • Seksas moterims padeda užkirsti kelią šlapimo nelaikymui, nes stiprina dubens raumenis.
 • Gerina kraujotaką, todėl visi organai geriau aprūpinami skysčiais ir naudingomis maistinėmis medžiagomis.
 • Skatina endorfinų išsiskyrimą, kurie veikia kaip skausmą malšinantys vaistai.
 • Gali sumažinti karščiavimą, nes skatina gausesnį prakaitavimą.
 • Didina seksualumą. Kuo žmogus dažniau mylisi, tuo organizmas išskiria daugiau feromonų. Pastarieji traukia priešingos lyties atstovų dėmesį, todėl dažnai besimylintis žmonės sulaukia daugiau intymių pasiūlymų.
 • Seksas – natūralus antihistaminas, slopinantis šienligės ir kitų alergijų simptomus.
 • Kuo moteris dažniau mylisi, tuo mažesnė rizika susirgti krūtų vėžiu. Tai labai svarbu dar negimdžiusioms dailiosios lyties atstovėms.