Šiuolaikiniai žmonės dažnai kenčia nuo įvairių kūno skausmų, bet retas turi laiko reguliariai lankyti pas profesionalų masažo specialistą. Geriausia, kad to daryti dažniausiai nėra būtina, jeigu yra reguliariai daromas savimasažas. Savimasažas iš principo yra kūno mankšta, tik ji atliekama lėčiau, labiau apgalvojant kiekvieną judesį, sukoncentruojant dėmesį į tikslumą ir veiksmingumą.

 

savimasazas

Geri patarimai, kaip patiems sau pasidaryti masažą:

 

 • Nuo pėdų skausmo gali padėti savimasažas su teniso kamuoliuku. Atsisėsti ant kėdės ir viena basa (galima būti su kojinėmis) koja paridenti teniso kamuoliuką, kuris yra tarp pėdos arkos. Galima paridenti nedideliais ratais.

 

 • Nuo įtampos galvos skausmų gali padėti kaklo mankšta. Atsigulti ant nugarosir sulenkti kelius. Kiekvienoje rankoje laikyti po teniso kamuoliuką tarp nykščio ir smiliaus. Rankas padėti ant grindų šalia galvos, kad teniso kamuoliukai būtų iš abiejų kaukolės pusių. Pasukioti galvą į vieną ir kitą pusę, po to šiek tiek pakilnoti smakrą.

 

 • Nuo PMS gali padėti dubens sričiai skirti pratimai. Atsigulti ant nugaros, po nugara pakišti minkštą kamuoliuką, sulenkti kelis ir šiek tiek pakelti dubenį nuo grindų. Pratimą pakartoti keletą kartų.

 

 • Nuo surakinto žandikaulio padeda skruostikaulių masažas. Pirštų pagalvėlėmis paspausti vietą po skruostikauliais. Pražioti ir užčiaupti burną šiek tiek spaudžiant skruostikaulius. Tada padaryti tą patį, bet ties įsivaizduojamos žandenų linijos. Galiausiai patempti smakro odą su nykščiu ir pirštų pagalvėlėmis.

 

 • Nuo kelių skausmo visą dieną sėdint biure padeda kojų lankstymas. Atsisėsti ant kėdės, paspausti su piršti ten, kur skauda ir 10 sekundžių pamasažuoti. Sulenkti ir ištiesti kelis du kartus.

 

 • Nuo sėdmenų skausmo visą dieną sėdint gali padėti savimasažas su teniso kamuoliuku. Atsisėsti ant žemės, kojos sulenktos, rankos remiasi į žemę, teniso kamuoliuką pakišti po viena sėdmenų puse. Paridenti kamuoliuką pirmyn ir atgal. Po to pratimą pakartoti su kita sėdmenų puse.

 

 • Nuo dilbio skausmo padės rankos dilbio pasukinėjimas. Pasukti dilbį taip, kad būtų matyti delnas ir su kita ranka prilaikyti dilbį prie alkūnės. Taip palengva sukinėti dilbį, pamažu su kita ranka slenkant link riešo.

 

 • Nuo kelių ir kojų skausmo, kilusio dėl vaikščiojimo, gali padėti savimasažas su volu. Atsigulti ant šono (volas turi būti po klubu). Lėtai ridentis ant volo taip ir permesti ankščiau esančią koją atgal.

 

 • Nuo kaklo ir pečių skausmo gali padėti masažas su teniso kamuoliuku. Atsistoti prie sienos ir tarp nugaros menčių padėti kamuoliuką. Sulenktą per alkūnę ranką pakelti virš galvos (ranka turi liesti sieną) ir pasukioti galvą tai į vieną, tai į kitą pusę.

 

 • Nuo juosmens skausmo gali padėti masažas su voleliu. Visą dieną sėdint prie kompiuterio rekomenduojama pasimasažuoti nugarą. Atsigulti ant nugaros, po juosmeniu pakišti volelį taip, kad pečių mentės būtų statmenai kūnui ir paslankioti kūną nuo pėdų pirmyn ir atgal.

 

 • Nuo galvos skausmo gali padėti galvos odos masažas. Masažuoti pirštų pagalvėlėmis ties smilkiniais sukamaisiais judesiais, palaipsniui didinant ratus ir spaudimą.

 

 • Nuo raukšlių padeda veido masažas mediniu voleliu. Masažuoti gerai nuvalytą odą, galima prieš tai patepti šiek tiek tinkančio konkrečiam odos tipui aliejaus, švelniais judesiais.