Gėlės nuo seno turi simbolinę reikšmę ir kartais pasako daugiau nei žodžiai. Tačiau tik retas žino, kad augalams suteikta magiška savybė parodyti ateitį. Senovės Romos laikais atsirado būrimo būdas – floromancija, kuri esą padėdavo nuspėti ateitį ir sužinoti, ar norams lemta virsti tikrove. Senovėje tai darydavo žyniai, o šiais laikais burtis iš gėlių gali kiekvienas. Tad paskubėkite, kol jos nenuvyto!

 

gėlių burtai

Skirtingi būrimosi tikslai

 

Yra daugybė senovinių būrimo būdų su gėlių žiedais. Renkantis burtą, visų pirma atsižvelgti į tai, koks būrimosi tikslas. Dažniausiai žmonės spėja, kaip seksis meilės reikalai. Dauguma merginų nori sužinoti apie būsimą sužadėtinį ir ką iš tiesų apie ją galvoja patinkantis vaikinas. Kita priežastis, dėl kurios buriamasi, – noras sužinoti, ar puoselėjamos svajonės taps tikrove. Kai kuriems besiburiantiems tai tik pramoga, bet kažkam tai būdas rasti teisingą atsakymą, juolab kad ir protėviai tokius būrimus laikė ne vaikų žaidimais, o turinčiais gilią prasmę.

 

Meilės burtai draugų kompanijoje

 

Šiam būrimui reikės sukviesti kuo daugiau draugų. Ritualą atlikti gana paprasta. Anksčiau merginos, norėdamos išsiburti gėlėmis, eidavo į pievą jų prisiskinti, dabar viskas paprasčiau, nes užtenka užsukti į gėlių parduotuvę. Kiekvienas būrimo dalyvis turi atsinešti 2–3 gėles. Tada visų gėles pamerkti į vazą ir traukti vieną. Darykite tai užsimerkę. Draudžiama ilgai rinktis, reikia paimti pirmą pasitaikiusią. Tradiciškai toks būrimas atliekamas vasarą, dažniausiai per Jonines ar Žolinę, tačiau dabar mažai kas į tai žiūri rimtai, todėl galima rinktis bet kokią visiems draugams tinkamą dieną ir pabandyti žvilgtelėti į ateitį.

 

Gėlės ir jų reikšmės:

 
 • Raudona rožė – tarp jūsų kils aistra.
 • Balta rožė – jo jausmai tyri.
 • Rožinė rožė – gyvenime bus daug aistros.
 • Gerbera – būsite atskirti.
 • Lelija – greitai susiginčysite.
 • Gvazdikas – išsiskirsite visiems laikams.
 • Ramunė – sutuoktinis nebus toks, koks manote.
 • Chrizantema – jūsų jausmai abipusiai.
 • Vilkdalgis – partneris abejoja.
 • Astra – ateityje laukia daug įdomių įvykių.
 • Rugiagėlė – gerai sutarsite su šeima.
 • Jurginas – netrukus aplankys netikėti svečiai.
 • Hiacintas – artėja piršlybos arba santykiai persikels į naują lygmenį.
 • Jazminai – galite tapti kantresni.
 • Dobilas – pinigų ateityje netrūks.
 • Katilėlis – problemų gali kelti draugai.
 • Pakalnutė – netrukus įsimylėsite.
 • Lelija – puiki galimybė be didelių pastangų gauti daug pinigų.
 • Aguona – teks guosti artimuosius ir draugus.
 • Bijūnas – baigsis nelaimės ir vargai.
 • Alyvos – laukia sunkumai kiekviename žingsnyje.
 • Našlaitė – nebūsite savimi patenkinti.
 • Neužmirštuolė – jūsų baimės pagrįstos.
 

Rekomenduojama ištrauktą gėlę parsinešti namo ir pamerkus į vazą laikyti prie lovos galvūgalio. Taip parodysite pagarbą būrimo organizatoriui, galbūt net sustiprinsite burtus.

 

Gėlės vandenyje

 

Visi žino būrimą, kai mergina į vandenį įmeta gėlių vainiką. Paprastai tai daroma Joninių naktį, tačiau reikia atminti, kad prieš tūkstančius metų ši šventė sutapo su vasaros saulėgrįža. Šventėje merginos pasipuošdavo vainikais ir po saulėlydžio nuleisdavo juos į vandenį. Dažnai prie vainiko pritvirtindavo žvakę, kad geriau matytų, kur jis plaukia. Vainikas simbolizavo merginą. Geras ženklas, jei plaukdavo pasroviui arba prilipdavo prie priešingo kranto – tai reiškė, kad ten lauks sužadėtinis. Paskendęs vainikas – mylimojo mirtis arba išdavystė, subyrėjęs – vestuvių teks palaukti. Į vandenį galima mesti ir skintų gėlių. Pavyzdžiui, galima nuskinti dvi mažas gėlytes (ramunes) ir nuleisti jas į vandenį. Jei gėlės plūduriuoja šalia, tuomet vestuvės jau visai šalia, bet jei jos nuplauks į skirtingas puses, porai lemta išsiskirti. Iš gėlių galima net išsiaiškinti būsimo mylimojo vardą. Reikia tik kiekvienai gėlei vazoje priskirti vyro vardą. Tos gėlės, kuri nuvys paskutinė, vardas ir bus būsimojo išrinktojo.

 

Baltosios ramunės

 

Ko gero, pats populiariausias meilės burtas yra su ramunės žiedu. Nuo vaikystės visi žino magišką burtažodį, kurį reikia sakyti po vieną skinant žiedlapius: „Myli, nemyli, spjaudo, bučiuoja, glaudžia prie širdies, varo po velnių…“ Ramunę patariama laikyti dešinėje rankoje, o žiedlapius plėšti kaire. Yra graži legenda, pagal kurią vienas jaunuolis amžiams pasiliko sapnų karalystėje, kad galėtų padovanoti mylimajai ramunių lauką. Ar tai tiesa, galima spėlioti ir ginčytis, bet tai nekeičia fakto, kad tiek mergaitės, tiek vyresnės merginos mėgsta burtis su ramune.

 

Kurį gerbėją rinktis?

 

Kai reikia pasirinkti vieną iš daugelio gerbėjų, gėlės taip pat gali padėti. Nesvarbu, kokių gėlių žiedai bus naudojami, svarbiausia, kad žiedlapiai būtų didoki, kaip, pavyzdžiui, gerberų. Ant kiekvieno žiedlapio užrašyti po gerbėjo vardą. Žiedlapius su vardais sudėti į krepšelį ir išeiti į lauką, kai pučia vėjas. Pučiant vėjui palaukti, kol krepšelyje liks tik vienas žiedlapis – tai ir bus geriausias variantas.

 

Alyvų monai

 

Tikima, kad būrimas alyvų žiedais ne prastesnis nei anksčiau paminėti. Procesą sudaro du veiksmai: reikia sugalvoti norą ir tarp įprastų keturlapių žiedelių surasti turintį penkis žiedlapius. Jei pavyks tokį rasti, galima tikėtis, kad noras taps tikrove. Kai kurie tiki, kad penkialapį alyvų žiedelį reikia suvalgyti, o kiti – susidžiovinti ir visus metus nešiotis piniginėje.

 

Žydinčios saulėgrąžos

 

Sugalvojus norą susirasti sunokusią žydinčią saulėgrąžą ir iš jos paimti 10 sėklų. Jei tarp šių dešimties sėklų viena bus tuščia, tada likimas bando pasakyti, kad reikės pastangų, jog noras virstų tikrove. Jei rasite daugiau nei dvi tuščias sėklas – nesitikėkite, kad noras išsipildys. Na, o jei visos sėklos pilnos, netrukus noras taps realybe.

 

Švelnus pūkeli, ar žinai…

 

Visų pirma susirasti baltais pūkais virtusią kiaulpienę ir, sugalvojus norą, stipriai papūsti, kad pūkeliai nuskrietų tolyn. Jei liks plikas stiebas, viskas bus gerai; jei liks keli pūkeliai, jūsų planas po kurio laiko išsipildys; jei ant viduriuko liks daugiau nei pusė pūkelių, reikės įveikti rimtas kliūtis, kad troškimas taptų tikrove.

 

Yra ir kitas būrimo būdas su kiaulpienėmis: nuskinti nužydėjusią šią pievų gėlę ir laikyti prieš vėją. Jeigu į jus pataikys bent vienas pūkelis, planas išsipildys, o jei pūkai pasklis į skirtingas puses, tuomet noras vargu ar taps tikrove.

 

Ryškiosios medetkos arba serenčiai

 

Nusižiūrėkite dvi žydinčias medetkas (serenčius) sode ar gėlių lovelyje balkone. Gėlių neskinti, palikti augti ir žydėti. Viena jų taps sėkmės simboliu, kita rodys, kad noras neįgyvendinamas. Vakare atkreipkite dėmesį, kuri gėlių anksčiau susiskleidė, ir iškart viską suprasite.

 

Kvapiosios pakalnutės

 

Dar vienas geras būdas praskleisti paslapčių skraistę ir akies krašteliu žvilgtelėti į ateitį. Visų pirma sugalvokite norą. Tada ryte nueikite į mišką šių baltų mažų varpelių. Nuo stiebelio plėšdami vieną varpelį po kito turite ištarti: „Tai netrukus išsipildys. Tai greitai neišsipildys. Niekada neišsipildys…“ Ties kuria fraze baigsite skinti žiedelius, taip ir bus.

 

Žaviosios saulutės

 

Burtai su saulutėmis itin populiarūs Vokietijoje. Ten šios smulkios gėlytės siejamos su meilės magija. Burtis su saulutėmis gali tiek įsimylėjėliai, tiek seni ir jauni. Senovėje vaikai, iškrėtę išdaigą, pirmiausia eidavo į pievą, nusiskindavo saulutės žiedą, po vieną plėšdavo žiedlapius ir sakydavo: „Muš, bars, pagirs…“ Paskutinis žiedlapis esą parodydavo, kas lauks namuose.

 

Erškėčių burtai

 

Sugalvoti norą, nuskinti erškėčio arba laukinės rožės žiedą ir numesti ant žemės. Nuo to, kaip jis nukris, priklausys atsakymas į rūpimą klausimą. Jei žiedas nugulė koteliu žemyn – noras taps tikrove, jei kotelis viršuje – nieko gero.

 

Jausmingosios rožės

 

Šios gėlių karalienės gali padėti daug sužinoti apie save ir kitus. Abejojate sielos draugo jausmų nuoširdumu? Paprastai šį klausimą užduoda merginos, bet niekas netrukdo tai daryti ir vaikinams. Galvodami apie rūpimą klausimą nuskinkite rožę, pamerkite į vazą ir ištarkite: „Gražioji rože, tu esi visų gėlių karalienė, kuri užkariauja visų gyvų būtybių širdis. Pasakyk man, ar mano brangusis (-ioji) mane myli?“ Tada palaukti, kol rožė sudžius. Atidžiai apžiūrėkite žiedą, tiksliau – suskaičiuokite, kiek liko žiedlapių. Jei bent 2–3, tuomet galite būti tikri, kad žmogus, apie kurį galvojate, jums neabejingas. Tačiau jei nukrito visi žiedlapiai, galite suprasti, kad dominantis asmuo nejaučia jums jokių stiprių jausmų.

 

Lemtingi 3 kartai

 

Sakoma, kad norint gauti geriausią rezultatą, reikia burtis tris kartus ir pagal tai daryti išvadas. Tačiau norint sužinoti kito nuomonę, ketinimus ir jausmus, pakanka apie tai paklausti. Tiesiog išdrįsti tai padaryti! Na, o tam, kad noras taptų tikrove, reikia eiti šio tikslo link ir veikti be menkiausių abejonių. Su tokia motyvacija viskas, apie ką svajojame, išsipildys pačiu tinkamiausiu metu. Svarbiausia – netingėti siekti svajonės!