Ryški šviesa, ypač mėlyna, sklindanti nuo kompiuterių ekranų nėra naudinga sveikatai. Nenuostabu, kad nereikėjo ilgai laukti, kol bus pradėti gaminti specialūs akiniai be dioptrijų dirbantiems kompiuteriu, skirti apsaugoti akis nuo žalingų spindulių.

 

akiniai

Šiandien žmonės vidutiniškai prie kompiuterio ar išmaniųjų telefonų praleidžia apie 8 valandas. Ilgos valandos įtempto žiūrėjimo ilgainiui sukelia įvairių regėjimo sutrikimus. 70 % JAV suaugusiųjų patiria akių įtampos simptomus nuo ilgo žiūrėjimo į skaitmeninius aparatus (įtampą, sausumą, akių paraudimą, neryškų matymą, galvos skausmą, kaklo skausmą ar bendrą nuovargį). Ilgainiui akys pripranta prie nuolatinės įtampos ir pradedama laikyti natūraliu dalyku, kad darbo pabaigoje akys tampa pavargusios ir skaudančios.

 

Tikriausiai jau visi žino, kad mėlyna šviesa gali būti miego sutrikimų priežastimi ir sukelti kitokį neigiamą šalutinį poveikį. Tačiau reikėtų žinoti, kad nėra rimtų mokslinių įrodymų, kad šviesą skleidžiantys ekranai, su kuriais šiuolaikinis žmogus susiduria kasdien, būtų žalingi organizmui.

 

Dėl ilgo naudojimosi kompiuteriu gali varginti akių skausmas ir sausumas, suprastėjusi rega ar galvos skausmai. Akiniai dirbantiems kompiuteriu sumažina atspindžius, padidina kontrastą ir mažina akių įtampą, todėl galima ilgiau praleisti prie kompiuterio.

 

Tie, kuriems tenka kasdien dirbti su kompiuteriu, puikiai žino tą jausmą, kad kas kažkiek laiko turi žvilgtelėti pro akinių viršų arba langą, kad sumažintų akių įtampą, arba prisitraukti arčiau ekrano, kad įžiūrėtų pradėjusį lietis vaizdą. Tačiau vienintelis dalykas, kuris iš tikrųjų padėdavo atstatyti regą – tai akių poilsis. Dabar yra išeitis – akiniai dirbantiems kompiuteriu! Kai rega gera, gali ir sumažėti kaklo ir nugaros skausmas.

 

Ne visiems reikia akinių dirbantiems kompiuteriu. Jeigu nekamuoja nuolatinė akių įtampa arba jeigu nėra jokių problemų su regėjimu, kai dirbate kompiuteriu, tada tokių akinių nereikia. Tokie akiniai rekomenduotini tiems, kuriuos akių įtampą vargina nuolat. Prieš įsigyjant tokius akinius reikia pasikonsultuotu su oftalmologu arba optometristu ir išsirinkti patinkantį akinių modelį. Kai kurie akiniai darbui kompiuteriu turi gelsvą atspalvį, kuris skirtas padidinti ekrano kontrastą iš išfiltruoti žalingus šviesus spindulius ir padėti sumažinti akių įtampą.

 

Akių įtampą gali padėti ir elementarios amerikiečių „20 : 20 : 20“ taisyklės laikymasis. Kas 20 minučių reikėtų padaryti bent 20 sekundžių pertrauką ir pažiūrėti į daiktus, esančius už 20 pėdų (maždaug 6 metrų).