Ko gero, niekas nenori, kad nemalonų kūno kvapą užuostų kiti. Pagrindinė blogo kūno kvapo priežastis – prakaitavimas. Pats prakaitas yra bekvapis, bet dėl bakterijų, skaidančių prakaitą, jis įgauna erzinantį uoslę aromatą. Šios problemos nereikėtų ignoruoti, nes blogas kūno kvapas gali išduoti galimas sveikatos problemas, įskaitant diabetą, kepenų veiklos sutrikimus, prastą mitybą.

 

prakaitas

7 dalykai, kuriuos atskleidžia jūsų kūno kvapas:

 

  • Jeigu kūno kvapas primena dvoką tualete… Tai gali būti, kad priežastis yra labai rimta – žarnyno obstrukcija arba nepraeinamumas. Tai gana pavojingas medicininis sutrikimas, atsirandantis, kai yra blokuojama storoji arba plonoji žarna. Dėl žarnyno nepraeinamumo gali varginti blogas burnos kvapas, primenantis išmatas, kuris blogėja bet ko užvalgius. Apskritai virškinimo sutrikimai gali sukelti blogą prakaito kvapą. Tai labiausiai veikia prakaitą pažastyse, bet kitos kūno dalys ilgainiui irgi gali pradėti išskirti labai nemalonų prakaito kvapą.

 

  • Jeigu kūno kvapas kartus… Tai reikėtų apsilankyti pas gydytoją, nes tai gali įspėti apie kepenų sutrikimus. Sulėtėjus kepenų veiklai išsiskiria įvairios cheminės medžiagos, kurios gali turėti savotišką aromatą ir sukelti blogą kūno kvapą. Kepenų pažeidimai nustatomi pagal tokius simptomus: kaip virškinimo sutrikimai ir pykinimas.

 

  • Jeigu kūno kvapas primena žuvies… Tai gali būti vadinamasis žuvies kvapo sindromas arba trimetilaminurija. Sutrikimas pasireiškia nemaloniu šlapimo, prakaito ir burnos kvapu. Žmonėms, turintiems šį sutrikimą, išsiskiria trimetilaminarijų kiekis. Deja, tai genetinė liga ir simptomai jaučiami jau nuo pat gimimo. Kitos žuvies kvapo priežastys gali būti dėl per didelio baltymų suvartojimo arba dėl specifinių bakterijų organizme. Dėlto, gydant šį sindromą, reikia ne tik vartoti antibiotikus bei specifinius rūgščių losjonus, bet ir pakoreguoti dietą.

 

  • Jeigu kūno kvapas saldus… Tai gali būti diabeto simptomas. Saldų arba vaisinį kvapą gali turėti kūnas, jeigu kraujotakoje yra aukštas ketonų lygis. Jeigu šlapimas turi specifinį kvapą, gali būti, kad sergama vadinamąja klevų sirupo šlapimo liga. Tai metabolinis sutrikimas, dėl kurių organizmas nebegali skaidyti aminorūgščių (valino, leucino ir izoleucino).

 

  • Jeigu kūno kvapas primena supuvusių kiaušinių… Tai gali būti, kad žmogus valgo per daug mėsos. Mėsa yra sunkiai virškinamas produktas, todėl mėsą kasdien valgantys žmonės neretai skleidžia atstumiantį sieros kvapą, primenantį supuvusius kiaušinius. Specifinį kvapą sukelia didelis sieros daug turinčios aminorūgštys mėsoje, ypač raudonoje. Šios aminorūgštys nėra kenksmingos, bet jos turi būti tinkamai suvirškinamos, o taip ne visada nutinka.

 

  • Jeigu kūno kvapas atsiduoda alkoholiu… Tai greičiausiai neseniai gėrėte. Kai vartojame alkoholį, kūnas jį traktuoja kaip toksiną ir bando suskaidyti į acetono rūgštį. Šiuo būdu organizmas gali suskaidyti 90 % alkoholio, o likusi dalis yra pašalinamas su šlapimu, prakaitu ir per kvėpavimo takus. Štai kodėl po linksmo vakarėlio būna specifinis kūno kvapas.

 

  • Jeigu kvepiate prakaitu arba gausiai prakaituojate… Tai gali būti, kad kenčiate nuo hiperhidrozės arba gausaus prakaitavimo. Hiperhidrozę gali sukelti neurologiniai, endokrininiai, infekciniai sutrikimai arba kitos ligos, bet kartais ji gali atsirasti ir žmonėms, kurie šiaip jau yra visiškai sveiki. Karštis ir emocijos gali sukelti gausų prakaitavimą, tačiau dauguma žmonių, turinčių šį sindromą, pabunda naktį išpilti prakaito, net jeigu temperatūra normali ir jie nepatiria jokio streso. Pagrindinės prakaito zonos žmogaus kūne yra pažastys, kirkšnys ir pėdos.