„Kvailiai iš Švedijos“ („Swedish Dicks“) yra naujas Amerikos – Švedijos serialas, sukurtas videotransliacijų internetu platformai „Viaplay“. Lietuvoje viaplay.lt žiūrovai turi išskirtinę galimybę vieninteliai pamatyti šį unikalų serialą. Lietuviai aplenks net JAV – serialo premjera JAV numatyta tik 2017 metų pradžioje.

 

Kvailiai is Svedijos 3

 

„Kvailių iš Švedijos“ autoriai – Glennas Lundas, Peteris Stormare’as, Peteris Settmanas ir Andrew Lowery.  Tai – juodoji komedija, kuri pasakoja apie du licencijos neturinčius privačius detektyvus, bandančius išgyventi Los Andžele.

 

Kvailiai is Svedijos

 

Buvęs kaskadininkas Ingmaras Bergmanas (aktorius Peteris Stormare’as) Amerikoje bando užsiimti privačia detektyvo praktika. Į jo gyvenimą įsiveržia ne pats sėkmingiausias, karjerą metęs didžėjus Akselis Kruse’as (aktorius Johanas Glansas) ir abu vyrai imasi tyrėjų darbo savo privačioje mažoje kompanijoje, pavadintoje „Kvailiai iš Švedijos“.

 

Kvailiai is Svedijos_2

 

Be įvairių bylų tyrimo vyrukai turi papildomos veiklos – aršiai konkuruoti su geriausia to paties miesto detektyvų kompanijos vadove Jane McKinney (aktorė Traci Lords  – moterimi, be skrupulų manipuliuojančia vyrais ir tuo pačiu manančia, kad būtent ji yra kiečiausias vyrukas šiame versle. Savo ruožtu Akselis bando išsiaiškinti, kokia buvo jo partnerio praeitis ir kas privertė jį išvykti iš Švedijos.

 

„Kvailiai iš Švedijos“ buvo filmuojami Los Andžele. Prie komandos prisijungė ir  Holivudo žvaigždė Keanu Reeves. „Man patiko nepaprasta scenarijaus idėja ir tai, kad aš vėl gavau galimybę  po 10 metų dirbti kartu su  Peteriu Stormare’u,“ – teigė aktorius.

„Kvailių iš Švedijos“ idėja  Peteriui Stormare’ui kilo prieš dvejus metus. Jis nusprendė parašyti scenarijų vienos valandos trukmės  dramai, tačiau kolega  Peteris Settmanas pasiūlė jį išplėsti iki serialo. „Tai yra šviesaus ir  juodo humoro mišinys, – apie „Kvailius iš Švedijos“ sakė  Peteris Settmanas, – tai yra vienu metu ir buka, ir protinga komedija.“

 

Videotransliacijų internetu platformos „Viaplay“ klientai jau dabar gali matyti visą „Kvailių iš Švedijos“ sezoną – 10 serijų: https://viaplay.lt/series/swedish-dicks. Šiuo metu kuriamas antras „Kvailių iš Švedijos“ sezonas.

 

Serialo anonsus galite pamatyti čia: