Prastos aplinkos sąlygos, netinkama ir nesubalansuota mityba, chemikalai, konservantai, įvairių elektroninių buitinių prietaisų spinduliavimas, netaisyklingas lytinis gyvenimas ir dažnas lytinių partnerių keitimas – visa tai daro žalingą poveikį vyrų organizmui. Pastaraisiais metais vis daugiau vyrų rūpinasi savo sveikatos palaikymu ir jaunystės bei fizinio patrauklumo išsaugojimu. Būtent tokiems šiuolaikiškiems ir į tikslą orientuotiems vyrams siūloma laikytis pagrindinių proto ir kūno jaunatviškumo palaikymo taisyklių.

 

vyrai

9 patarimai, kaip vyrams išsaugoti sveikatą:

 
  • Fizinis aktyvumas. Rekomenduojama reguliariai mankštintis, daugiau vaikščioti, stengtis kuo dažniau judėti dieną. Rytą patariama pradėti nuo trumpos mankštos, kuri suteiks taip reikalingos energijos visai dienai. Kraujotakos ir metabolizmo aktyvumas prostatos liaukoje priklauso nuo judėjimo. Be to, dubens raumenų susitraukimai veikia kaip šios liaukos masažas. Mankšta reguliuoja pilvo ertmės spaudimą, kuris teigiamai veikia vyrų urogenitalinę sistemą.
 
  • Subalansuota mityba. Normaliam visų organų ir ypač reprodukcinės sistemos funkcionavimui palaikyti vyrams reikalinga subalansuota mityba. Kartu su tinkama mityba vyras gauna reikalingų medžiagų lytiniams hormonams gamintis. Štai kodėl maiste turėtų būti pakankamas riebalų, baltymų ir angliavandenių kiekis, taip pat, kad būtų sintetinamas pagrindinis vyriškas hormonas – testosteronas. Norint, kad normaliai veiktų inkstai, šlapimo pūslė ir kitos organizmo sistemos, reikia išgerti pakankamą skysčių kiekį – nuo dviejų litrų per dieną.
 
  • Palaikyti testosterono lygį. Vyriškas hormonas testosteronas yra būtinas vyrų sveikatai. Jo trūkumas veikia ne tik nervų ir kraujagyslių sistemas (nemiga, dirglumas, atminties sutrikimas, staigūs kraujo spaudimo pokyčia, prakaitavimas), bet ir bendrą susidomėjimą gyvenimu bei darbingumu. Dėl testosterono trūkumo sumažėja raumenų masė ir sumažėja bendras audinių tonusas, taip pat padidėja riebalų kiekis ir osteoporozės rizika. Šio hormono lygio sumažėjimą lemia ir per didelis svaigiųjų gėrimų vartojimas ir lėtinės ligos.
 
  • Reguliarus lytinis gyvenimas ir saugus seksas. Kiekvieno vyro nuomonė, kiek kartų yra normalu mylėtis, yra individuali, todėl patartina stebėti, kad lytinių santykių dažnumas būtų priimtimas konkrečiam vyrui. Nereikia siekti rekordų, bet ilgos pertraukos taip pat nebus naudingos. Reguliarus seksas padeda išvengti prostatos ligų.
 
  • Reguliarus lankymasis pas urologą. Vyro sveikata pirmiausia priklauso nuo efektyvaus urogenitalinės sistemos darbo, todėl apsilankymai pas vyrų sveikatos specialistą (urologą) turėtų būti reguliarūs.Daugelis ligų yra beveik besimptomės ir gali ilgai netrukdyti. Tik laiku diagnozavus ir gydant ligas ankstyvosiose stadijose, galima visiškai išgydyti negalavimus ir mėgautis visais gyvenimo džiaugsmais iki pat senatvės. Deja, dauguma vyrų pirmenybę teikia savigydai, draugų patarimams, tiki reklamomis. Tačiau kokybišką ir veiksmingą gydymą gali suteikti tik gydytojus, atlikęs išsamius tyrimus.
 
  • Rūkymo metimas. Tai, kad rūkymas kenkia sveikatai, žino visi. Nepaisant to, daugeliui trūksta valios mesti rūkyti. Kiekvieną kartą, kai kils noras prisidegti cigaretę, prisiminkite, kad rūkymas kenkia vyriškumui.
 
  • Alkoholinių gėrimų ribojimas. Labai svarbu alkoholinius gėrimus vartoti saikingai. Piktnaudžiavimas alkoholiu kenkia tiek vyrų, tiek moterų sveikatai.
 
  • Reguliarūs (kartą per metus) vėžio žymenų kraujyje tyrimai po 45 metų. Pavojingiausia ir dažniausia urologinė liga yra prostatos vėžys. Šiuolaikinė diagnostika leidžia nustatyti vėžį ankstyvoje stadijoje, kai liga dar yra išgydoma.
 
  • Mėgautis gyvenimu. Žmogaus laimė priklauso ne nuo išorinių sąlygų, o nuo vidinio požiūrio. Jau seniai įrodyta, kad hobį ar mėgstamą veiklą turintis žmogus gyvena daug sąmoningiau ir laimingiau, jaučiasi daug geriau nei bendraamžiai. Pabandykite rasti tai, ką mėgstate veikti, nesvarbu, ar tai būtų sportas, ar vaikų auklėjimas, kolekcionavimas ar maisto gaminimas. Svarbiausia džiaugtis pačiu procesu, ne tik rezultatu.