Ar tikrai tiesa, kad moterys tikisi, jog jų vyrai po santuokos pasikeis? Taip, galbūt jos ir tikisi, kad jie surimtės, taps atsakingesni ir supratingesni. Kitaip tariant, taps dar tobulesnėmis savo versijomis. Tačiau, nepaisant to, jie taip pat karštai mylės jas. Visi tie pokyčiai nepakeis jų jausmų. Tiesa yra ta, kad žmonės, nepriklausomai nuo lyties, keičiasi. Vieni iš jų iš tikrųjų tampa geresni, kiti, deja, ne. Be to, jei partneris labai pasikeitė per kelerius metus, gali būti, kad jis užsinorės pakeisti ir dar kai ką savo gyvenime. Pavyzdžiui, antrąją pusę. Taip pamažu linkstama prie neištikimybės. Kai galų gale tai įvyksta vyras pradeda gailėtis ir pradeda prašyti atleidimo. Ką daryti, jei taip nutiko?

 

4 patarimai, ką daryti, jei vyro jausmai pasikeitė:

 

santykiai

  • Nusiraminti. Neištikimybė visada sukelia didelį stresą, po kurio svarbiausiai nusiraminti ir atgauti jėgas. Jeigu jaučiatės blogai – pripažinkite tą sau. Nemeluokite nei sau, nei kitiems, kad partnerio neištikimybė buvo beprasmiška. Juk vis tiek niekas nepatikės, tai tik pakurstys kalbas jums už nugaros ir sukels gailestį. Pasitarkite su vyru, draugu, psichologu – taip bus lengviau išspręsti šią problemą. Kai kuriems žmonėms mintis sudėlioti ir susitaikyti su neišvengiamais pokyčiais padeda rašymas.
 
  • Rasti savo vietą. Žinoma, tai nereiškia, kad nereikia su partneriu kalbėti apie tai, kas įvyko. Psichologai rekomenduojama išduotiems partneriams neapipilti savo partnerių klausimų lavina. Jeigu atleidžiate, tai atleiskite, o ne kankinkite save ir kitą, nagrinėdami kiekvieną detalę milijonus kartų. Dabar reikia stengtis viską pradėti nuo pradžių. Neanalizuokite praeities. Dabar svarbiausia tai, kaip jaučiatės šiuo metu.
 
  • Susigrąžinti aistrą. Net jei moteris yra be galo atvira, supranta A. Maslow piramidę ir tai, kad išdavystė priklauso aukštesniam negu fiziologiniai poreikiai lygmeniui, ji vis tiek negali ignoruoti pasišlykštėjimo. Faktas, kad jūsų partneris mylėjosi su svetima moterimi – pasišlykštėtinas. Mes nesiūlome savo lūpų dažų net savo artimiausioms draugėms ir nedėvime svetimų apatinių. Susitaikyti su partnerio neištikimybe reikia laiko. Todėl normalu padaryti pertrauka seksualiniuose santykiuose. Vyras, kuris buvo neištikimas, supras, kaip jums skaudu ir kad šiuo metu patiriate tiek emocijų, kad nebegalite mėgautis seksu. Todėl jeigu jis gerbia jus, neprieštaraus pertraukai nuo lytinių santykių. Tačiau nenaudokite sekso kaip bausmės. Jei jaučiate, kad atleidote arba tiesiog norite savo vyro, nenaudokite taktikos: „Jis kaltas, tai tegul kenčia“. Geras seksas pagreitins susitaikymo ir atleidimo procesą.
 
  • Pasakyti „Ne“. Nesitaikstyti su išdavyste. Jeigu partnerio romanas jums atrodo kaip nepataisoma tragedija, geriau išsiskirti ir pamiršti šį košmarą. Nusprendus tęsti santykius bet koks priminimas apie praeities nuodėmes ir savęs išaukštinimas atrodys kaip paprasčiausia manipuliacija partneriu. Neverta bandyti kerštauti. Santuoka – tai ne mūšis akis už akį, dantis už dantį. Kerštas nepadės atnaujinti santykių su partneriu, bet galutinai juos sunaikins.