Žalia yra gamtos spalva, cikliško žmogaus ir pasaulio atsinaujinimo, mirties ir atgimimo, simbolis. Todėl tai yra puiki priemonė visų kūno ląstelių atstatymui ir regeneravimui. Žalia yra viduryje spalvų spektro (tarp šiltų ir šaltų atspalvių). Ji pasižymi gaivinančiu ir raminančiu poveikiu. Ši spalva tarytum sujungia fizinį ir psichinį lygmenis.

 

zalia spalva

Žalia yra gamtos, paties gyvenimo, pavasario spalva. Tai atgimimo ir atsigavimo spalva. Gaivi energija ir nauja pradžia. Žalia yra fengšui spalva, simbolizuojanti augimą ir atsinaujinimą.

 

Sunku suklaidinti šios spalvos mėgėjus, nes jie visada būna ramūs ir laikosi oriai, nors ir ne nuošalyje. Priešingai juos traukia bendravimas su skirtingais žmonėmis ir jiems pavyksta gerai su visais sutarti. Nenuostabu, kad astrologai ir būrėjai šią spalvą laiko išminties spalva. Rytuose ji gerbiama kaip gyvybingumo šaltinis. Žaliai spalvai pirmenybę teikia ramūs ir švelnūs žmonės. Jie yra dėmesingi kitiems, rūpestingi ir išsiskiria didele šiluma. Visi, kurie renkasi žalią spalvą – paprastai yra žavūs ir nuoširdūs žmonės. Žalia spalva pasižymi dideliais vidinės energijos resursais.

 

Be to, žalia spalva nepriklauso vadinamosioms griežtoms spalvoms, priešingai, ji yra labai jauki ir raminanti, padeda veiksmingai pašalinti stresą ir nuovargį. Jei esate dėl ko nors nusiminęs, susirūpinęs ar tiesiog pavargote, kurį laiką tiesiog pažiūrėkite į kokį nors žalią dalyką. Nė patys nepastebėsite, kaip pamažu atslūgs įtampa, tapsite ramus ir subalansuotos energijos. Žalios spalvos talismanas padės išlaikyti ramybę bet kokioje situacijoje, išgelbės jus nuo daugybės bėdų.

 

Žalios spalvos akmenys – amazonitas, berilis, chrizoprazas, smaragdas, nefritas, malachitas, arbūzinis turmalinas, aventurinas, kalcitas, fluoritas, kunzitas, chrizolitas, variscitas, unakitas, žalieji agatai, granatai, safyrai, turmalinai… Žalieji akmenys yra labai naudingi žmonėms, kurie yra per daug tingūs, lėti ar per daug ramūs. Žalia yra gausa, klestėjimas, viltis, nesavanaudiška meilė, atleidimas, atjauta, sėkmė, laisvė, pusiausvyra, ramybė,  harmonija.

 

Žalia yra didelės meilės spalva, jungianti tiek žemiškąją, tiek dieviškąją meilę. Žalio akmens energijos savo vibracijomis atitinka kosmosą ir harmonizuoja žmogų, todėl būtent šio atspalvio akmenys gali padėti pritraukti į gyvenimą sėkmę, klestėjimą ir sveikatą.

 

Žalia spalva gydo nervų ligas ir psichosomatinius sutrikimus. Ypač gerai ji veikia tais atvejais, kai reikia drausminti protą ir kūną, ir pradėti labiau kontroliuoti savo veiksmus. Ši spalva teigiamai veikia visą širdies ir kraujagyslių sistemą, malšina emocinį ir psichinį stresą, mažina kraujospūdį, yra veiksminga nuo streso ir nemigos (turi hipnotizuojantį poveikį), mažina nuovargį, net padeda nuo bronchinės astmos.

 

Žalia yra puiki gamtos spalva. Jos mėgėjai yra užjaučiantys ir kiek sentimentalūs. Jie mėgsta draugiją, todėl paprastai yra linkę į gyvenimą žiūrėti per daug lengvabūdiškai. Tokie žmonės dažniausiai kaltina kitus dėl savo nesėkmių, o ne save. Ką nors veikdami jie dažniausiai būna santūrūs. Žmonės, turintys šią vibraciją (žalios spalvos energiją) taip pat yra nekintantys ir pastovūs kaip pati Gamta. Jų jėga auga lėtai, bet stabiliai, o draugiškos ir kartu ryžtingos dvasios neįmanoma sulaikyti. Jie yra konformistai, bet savaip. Jei pajus, kad yra teisūs, niekas jų neprivers pakeisti savo nuomonę. Jie linkę labai pasitikėti kitais, bet taip pat yra ir itin atsargūs.

 

Na, o kovo 17 dieną airiai mini šv. Patriko dieną, kurios metu tradiciškai siūloma rengtis žaliai. Šią dieną žaliai nusidažo net upės!