Sakoma, grožis – subjektyvus dalykas. Tai tampa akivaizdu pasidairius po įvairias pasaulio valstybes. Kas vienur laikoma didžiuliu siekiu, kitur visiškai nesureikšminama, o gal net vengiama! Kaip grožį supranta moterys iš viso pasaulio?

 

??????????Brazilija: išraiškingas užpakaliukas

 

Brazilės visame pasaulyje garsėja apvalainais riestais užpakaliukais. Būtent ši kūno dalis joms atrodo svarbiausia puoselėjant grožį ir seksualumą. Nei didelė krūtinė, nei liaunas vapsvos liemuo Brazilijoje nėra tokie reikšmingi, nors, žinoma, privalumų tikrai suteikia. Visgi brazilės stengiasi turėti tvirtas raumeningas kojas ir išraiškingus moteriškus klubus. Nemažai šios šalies moterų neapsiriboja vien dieta ir sportu – norėdamos tobulo užpakaliuko ryžtasi gultis ir po skalpeliu. Sėdmenų implantai Brazilijoje itin populiarūs. Kitas slaptas brazilių ginklas – įgimtas pasitikėjimas savimi, laisvumas, jausmingumas ir iš viso to gimstantis seksualumas.

 

Prancūzija: tegyvuoja natūralumas

 

Prancūzijoje grotažymė #iwokeuplikethis (aš pabudau tokia) socialiniuose tinkluose tampa vis populiaresnė. Šalyje pastebima natūralumo banga, moterys trokšta demonstruoti natūralų grožį ir juo didžiuotis. Tai, kas vakarietiškais standartais laikoma netobulumu ir bandoma slėpti įvairiais maskuokliais bei dailinimo priemonėmis, prancūzėms – neįkainojamas unikalumas. Nesvarbu, kas tai būtų – strazdanos, ryškus apgamas, o gal neįprastos formos nosis… Unikalumas yra gražu! Šiuolaikinės prancūzės vadovaujasi šia taisykle ir kasdienai renkasi minimalistinį itin natūraliai atrodantį makiažą.

 

Pietų Korėja: tobula oda

 

Žiūrint į korėjiečių moterų portretus, daugumai į akis pirmiausia krinta neįtikėtinai lygi nepriekaištinga oda. Būtent jos priežiūrai šios šalies moterys skiria daugiausia dėmesio. Čia skaisti, švelni, lygi ir blyški tarsi porcelianas oda – savotiškas statuso reikalas. Korėjietės vakariečių taip dievinamą auksinį įdegį laiko prasto skonio ženklu. Nuo senų laikų įdegis buvo varguomenės ženklas, o aristokratai puikuodavosi šviesia, saulės nenubučiuota oda. Šis suvokimas Pietų Korėjoje vis dar labai gajus. Šalies moterys negaili pinigų nei inovatyviausioms odos priežiūros priemonėms, nei įvairioms odą puoselėjančioms bei jos jaunystę saugančioms procedūroms. Neatsitiktinai korėjietiška kosmetika taip išpopuliarėjo Vakarų pasaulyje – įvertinusios tobulą korėjiečių odą vakarietės tikisi tokių pat tobulų rezultatų.

 

Indija: vešlūs plaukai

 

Pastebima, kad šiuolaikinės indės, kalbant apie grožio standartus, vis labiau gręžiasi į Vakarų pasaulį. Vis labiau vertinamas lieknas kūnas, trokštama turėti šviesesnę odą. Visgi viena nesikeičia jau daug metų – indės visais laikais vertino ir tebevertina vešlius plaukus. Sveiki, ilgi, žvilgantys plaukai yra moteriškumo simbolis. Net vyresnio amžiaus indės neskuba trumpinti plaukų, mat joms tai savotiškas jaunystės bei gyvasties šaltinis. Šios šalies dailiosios lyties atstovės plaukus puoselėja ne tik komercinėmis priemonėmis, bet ir natūraliais produktais. Vienas populiariausių – kokosų aliejus. Naudojamas kaip kaukė skalpo odai ir plaukų kondicionierius. Šis natūralus produktas ne tik pamaitina galvos odą bei plaukus, bet ir suteikia jiems neįtikėtino švelnumo, blizgesio, leidžia sukurti šilko tekstūrą.

 

Rusija: daugiau yra daugiau

 

Rusių požiūris į grožį ir jo puoselėjimą kardinaliai priešingas prancūzių suvokimui. Šioje šalyje viską pasako frazė: daugiau yra daugiau. Taip, čia irgi vertinamas natūralus grožis, bet vien jo rusėms tikrai nepakanka. Kaip sako rusų supermodelis Irina Shayk, jos tautos moterys išleidžia krūvas pinigų drabužiams, grožio procedūroms, kosmetikai. Kiekviena save gerbianti rusė privalo rūpintis grožiu. Čia nevalia išeiti iš namų be makiažo ir vilkint nuskalbtus naminius rūbus. Rusėms jų išvaizda rūpi visur ir visada.

 

Tailandas: bėgimas nuo prigimties

 

Grožis Tailande vertinamas labai rimtai, dėl jo moterys pasiryžusios daug paaukoti, net jeigu tos aukos gana ekstremalios. Ideali tajų moteris kone komiškai kontrastinga natūraliai vietinių moterų prigimtinei išvaizdai. Šalyje vertinama šviesi oda, liekna figūra, išraiškingos akys bei nosis. Norint visa tai turėti, nei specialios dietos, nei alinančių treniruočių, nei makiažo priemonių nepakaks, todėl esant galimybei Tailando moterys mielai atsiduoda į plastinės chirurgijos specialistų rankas. Mažiau ekstremalus ir sveikatai netgi palankus čia paplitęs grožio puoselėjimo ritualas – saulės vengimas. Tailandietės gražia laiko blyškią odą, todėl vengia degintis ir apskritai pernelyg ilgai būti saulėkaitoje, gausiai naudoja apsaugines priemones nuo saulės ištisus metus.

 

Mauritanija: sultingas grožis

 

Mauritanijos moterys, kaip ir daugumos kitų Afrikos valstybių pilietės, nesupranta, kodėl vakarietės taip trokšta būti lieknos. Čia liesumas asocijuojasi su prasta sveikata, nepritekliumi. Todėl bet kuri liesesnė moteris raginama priaugti svorio. Apvalainos, sultingos formos laikomos grožio standartu, seksualumo ir moteriškumo simboliu. Todėl Mauritanijos gyventojos sau leidžia valgyti viską, ko širdis geidžia, ir dėl to nejaučia nė menkiausios sąžinės graužaties. Toks požiūris gana racionalus, nes mokslas ne kartą įrodė, jog sultingesnės moterys labiau traukia vyrus, nes pasąmoningai siejamos su puikia sveikata ir vaisingumu.

 

Pakistanas: pirmiausia – kuklumas

 

Pakistane grožis yra antra valiuta. Jį puoselėti moterims tiesiog privalu, antraip neištekės ir nesukurs šeimos. Kiekviena save gerbianti pakistanietė rūpinasi išvaizda. Tiek namuose, tiek grožio salonuose, kurių paslaugos šioje šalyje, lyginant su vakarietiškais įkainiais, visai pigios. Galbūt todėl, kad ėjimas į grožio salonus – įprastas ritualas kone kiekvienai šios šalies moteriai, o tam nereikia ypatingų progų. Mat maždaug už 15–20 Eur galima gauti ir manikiūrą, ir pedikiūrą, ir dar antakių korekciją. Pakistano moterys svajoja apie šviesią odą, migdolo formos akis, ilgus plaukus ir smulkų sudėjimą. Didžiulis dėmesys skiriamas nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimui. Kūno plaukai moterims Pakistane yra kone tabu, todėl jos iškenčia skausmingiausias procedūras, kad tik oda būtų lygi it kūdikio. Visgi, kad ir kiek dėmesio, laiko bei pinigų pakistanietės skirtų grožiui, pirmiausia jos turi atrodyti padoriai ir kukliai, mat šalyje vis dar galioja griežtos konservatyvios normos.

 

Įdomu

 
  • Audrey Hepburn, pasidažiusi blakstienas, kiekvieną dar atskirdavo smeigtuku – taip akys įgaudavo kerintį stirnos žvilgsnį.
  • Marlene Dietrich išsirovė kelis krūminius dantis, kad labiau išryškėtų skruostikauliai.
  • Ingrid Bergman nuo plaukų augimo linijos nusiskusdavo apie 1 cm plaukų, kad kakta atrodytų aukštesnė.
  • Škotijos karalienė Marija Stiuart maudydavosi vyno voniose, nes manė, kad tai ją visokeriopai gražina.
  • Elizabeth Taylor skusdavosi veidą. Pašalinus plonyčius, vos matomus plaukelius ir kartu negyvas odos ląsteles, veidas atrodydavo glotnesnis ir skaistesnis.
 

Autorius Jūratė Survilė