Šiandien žmonės labiausiai vertina tai, ką galima gauti pigiai, greitai ir kokybiškai. Nenuostabu, kad dabar, kai net laukiant, kol bus galima valgyti greitai paruošiamus dribsnius, netenkama kantrybės, svorį norima numesti greitai ir užtikrintai. Ypač tada, kai artėja svarbios progos, pavyzdžiui, šv. Kalėdos ar Naujieji metai. Visos svajoja, kad nauja suknelė tiktų kaip nulieta.

 

dietos

Laiko iki šv. Kalėdų liko nedaug, todėl reikia itin veiksmingų priemonių, norint truputį pakoreguoti dietą. Geriausia, kad yra dietų, kurios žada, kad ištirps 4,5 kg vos per 3 dienas. Tokių dietų valgiaraštį sudaro pusryčiai, pietūs ir lengva vakarienė. Svarbu paminėti, kad tai gana drastiškas lieknėjimo būdas, nes labai griežtai ribojamos kalorijos (pirmą dieną galima suvartoti tik 870 kcal, kitas tris – ne ką daugiau). Tokios dietos nerekomenduojamos paaugliams, taip pat žmonėms, turintiems polinkį į valgymo sutrikimus.

 

Ką galima valgyti ir ko ne? Visas 3 dienas siūloma valgyti labai paprastą maistą, kokio greičiausiai galima rasti kiekvienoje virtuvėje. Ši dieta labai elementari. Nereikia pirkti ar gaminti jokių brangių ir egzotiškų patiekalų. Pavyzdžiui, 1 dieną pusryčiams galima išgerti puodelį juodos kavos arba vandens, suvalgyti pusę greipfruto ir duonos skrebutį su šaukštu riešutų sviestu. Pietums: 115 g konservuoto tuno, duonos skrebutį ir dar vieną puodelį kavos, arbatos arba vandens. Vakarienei: 2 pieniškos dešrelės su vaisių ir daržovių salotomis.

 

2 dieną, pavyzdžiui, negalima valgyti nieko kito, išskyrus varškę ir šiek tiek sūdytų krekerių. Padažai, užpilai ir net prieskoniai – draudžiamų vartoti maisto produktų sąraše. Mėgstantys saldžiai bus maloniai nustebinti, kad į kiekvienos dienos valgiaraštį taip pat įtraukiami ir vaniliniai ledai.

 

Šios dietos laikytis gana paprasta. Žinoma, jei pavyks atsispirti pagundai suvalgyti daugiau maisto negu rekomenduojama. Produktų, reikalingų 3 dienos, galima įsigyti bet kuriame prekybos centre, neišleidžiant daugybės pinigų. Ypatingų kulinarinių gebėjimų neprireiks, nes viskas, ko reikės, tai išvirti garuose daržoves, nors jas galima valgyti ir žalias.

 

Kadangi laikantis šios dietos suvartojama labai mažai kalorijų, žmogus gali jausti energijos trūkumą, todėl fizinį aktyvumą geriau riboti. Ši dieta taip pat netinka vegetarams ir veganams. Nors kalorijų suvartojama labai mažai, angliavandenių, druskos, riebalų kiekis nėra ribojamas. Tai nėra tinkamas mitybos planas žmonėms, sergantiems diabetu, hipertenzija, širdies ligomis ir jei padidėjęs „blogojo“ cholesterolio lygis. Be to, organizmui gali trūkti vitaminų, mineralų, skaidulų. Jeigu vartojate vaistus nuo diabeto ir norite laikytis 3 dienų dietos, visų pirma pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju. Laikantis dietos rekomenduojama valgyti skrudintą duoną ir krekerius, kuriuose yra glitimo. Jei dėl kokių nors priežasčių negalite vartoti glitimo turinčių produktų, rekomenduojama rinktis produktus be glitimo.

 

1 diena

 
 • Pusryčiai (219 kcal) – puodelis juodos kavos, arbatos arba vandens, pusė greipfruto arba pusės greipfruto sultys, riekė skrudintos duonos su šaukštu riešutų sviesto.
 
 • Pietūs (183 kcal) – 115 g tuno, riekė skrudintos duonos, puodelis juodos kavos, arbatos arba vandens.
 
 • Vakarienė (468 kcal) – 85 g bet kokios liesos mėsos, 150 g šparaginių pupelių, morka, 240 ml vanilinių ledų, vidutinio dydžio obuolys, puodelis juodos kavos, arbatos arba vandens.
 

2 diena

 
 • Pusryčiai (266 kcal) – puodelis juodos kavos, arbatos arba vandens, kiaušinis (nesvarbu, kaip paruoštas), skrudintos duonos riekė, bananas.
 
 • Pietūs (273 kcal) – 225 g liesos varškės, pora sūdytų krekerių, puodelis juodos kavos, arbatos arba vandens.
 
 • Vakarienė (610 kcal) – 2 dešrelės, morka, bananas, 175 g brokolių arba kopūstų, 120 ml vanilinių ledų, puodelis juodos kavos, arbatos arba vandens.
 

3 diena

 
 • Pusryčiai (222 kcal) – puodelis juodos kavos, arbatos arba vandens, 5 sūdyti krekeriai, 28 g čederio sūrio, nedidelis obuolys.
 
 • Pietūs (161 kcal) – kietai virtas kiaušinis, skrudintos duonos riekė, puodelis juodos kavos, arbatos arba vandens.
 
 • Vakarienė (476 kcal) – 225 g tuno, morka, 175 g žiedinių kopūstų, 160 g meliono, 120 ml vanilinių ledų, puodelis juodos kavos, arbatos arba vandens.
 

Trečią dieną galima papildomai vartoti:

   
 • Citrinų;
 • Druskos, maltų, juodųjų pipirų;
 • Garstyčių;
 • Purškiamo aliejaus;
 • Citrinpipirių;
 • Dirbtinių saldiklių;
 • Kramtomosios gumos ir mėtinių saldainių.