Švedija, kurioje darbus dirba daugybė lietuvių, pasirinko kitokį kovos su koronos epidemija kelią. Ten nėra griežto karantino, dirba kavinės, restoranai, vaikai eina į mokyklas. Gyvenimas vyksta beveik taip, kaip prieš karantiną. Švedijoje jau devynerius metus gyvena aktorius Evaldas Kapilioras. Prieš emigruodamas Evaldas vaidino teatruose, televizijos situacijų komedijose „Dzin“ ir „Laba diena“. Dabar Evaldas Švedijoje vadovauja skardinimo darbų įmonei ir sako, kad uždirba kur kas daugiau nei Lietuvoje.

 

kapilioras01

 

Siautėjant koronai Evaldas, kaip ir visi švedai, visą laiką eina į darbą. „Kiekvienas turi atsakyti už save, ir saugotis. Jeigu pasireškia kokie nors simptomai, žmogus kosti ar jam gerklę skauda, tada turi sėdėti namuose. Pastebėjau, kad žmonės to laikosi“, – laidai KK2 šį  pirmadienio vakarą, 19.30 val., per LNK, pasakos aktorius Evaldas Kapilioras.

 

kapilioras02 kapilioras03

 

Prasidėjus pasaulinei pandemijai Evaldui buvo baisu. Baisu dėl šeimos, dėl vaikų. Pirmą savaitę Švedijoje buvo jaučiama įtampa. Evaldas savaitę laiko vaikučių nevedė į mokyklą. Bet paskui valdžia viską paaiškino, nuramino. Švedų taktika kitokia nei daugelio valstybių. Jie visų pirma stengiasi apsaugoti rizikos grupes – pagyvenusius žmones, turinčius ligų.  O kiti turi persirgti, kad įgytų imunitetą.

 

kapilioras04 kapilioras05

 

Nors Švedijoje nėra griežtų apribojimų, žmonės sąmoningai laikosi saugaus atstumo, nesiglėbesčiuoja, nespaudžia rankų. Tačiau mieste kaukių  niekas nedėvi.

 

kapilioras06

 

„Švedai šiaip yra ganėtinai šalta tauta, jie nelinkę į didelius, dažnus artimųjų susibūrimus. Jie neturi tradicijos susitikę apsikabinti, pasibučiuoti, net rankos paspaudimas pasisveikinant, atsisveikinant nėra čia įprastas dalykas. Man iš pat pradžių atvažiavus buvo labai keista, aš visą laiką ranką kišdavau, sveikindavausi, atsisveikindavau, kaip ir pas mus, Lietuvoje įprasta. O čia tiesiog pakelia ranką, pasako „labas“, – pasakoja laimę Švedijoje atradęs aktorius.

 

kapilioras07

 

Evaldas ir jam dirbantys lietuviai darbininkai dabar turi tik vieną bėdą. Dėl karantino Lietuvoje negali grįžti į gimtinę. Ir žino – jei grįš, turės dvi savaites karantinuotis, o paskui neaišku, ar vėl bus galima sugrįžti darbuotis į Švediją.

 

kapilioras08

 

Visa skardininku tapusio aktoriaus istorija iš karantino nesuvaržytos Švedijos – jau šį pirmadienio vakarą, 19.30 val., LNK laidoje KK2.