Kai kas nors paklausia, kas svarbiau: pinigai ar meilė, norisi iš karto atsakyti, kad, žinoma, meilė? Iš tikrųjų į šį klausimą nereikėtų atsakyti skubotai, nes tai yra kur kas sudėtingiau. Pinigai, o ne meilė, išlaiko poras kartu. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo paviršutiniškas požiūris. Tačiau geriau pagalvojus, įsigilinus, daugeliui tampa akivaizdu, kad pinigai yra svarbiau…

 

santykiai

Be abejo, nereikėtų pulti į kraštutinumus ir nepadaryti pinigų pagrindiniu santykių tikslu. Iš tikrųjų yra gana priešingai. Finansinė sėkmė išplaukia iš partnerystės, kuri pasiteisino. Kaupti turtus negali būti pirminiu tikslu, kuriant santykius su kitais žmonėmis, jeigu norima būti sėkmingu.

 

Kiekvieną kartą, kai kažką darote tik dėl pinigų, jaučiate tuštumą ir nepatenkinti. Ši nerašyta taisyklė galioja ir santykiams su kitais žmonėmis (meile, santuoka, draugyste ir net verslu).

 

Taip pat negalima teigti, kad būtina turėti labai daug pinigų, kad santykiai būtų sėkmingi. Nėra tokios sumos pasaulyje, kuri tai garantuotų. Svarbiausia, kad partneriai sutartų dėl piniginių klausimų, turėtų panašius tikslus, vertybes, požiūrį, panašiai elgtųsi priimdami finansinius sprendimus. Jeigu požiūris į pinigus labai skiriasi, santykiai greičiausiai nepasiteisins ir gali netrukus nutrūkti arba gyvenimas kartu bus liūdnas ir slegiantis. Tai gali užtrukti kelias savaites, mėnesius, metus ar net dešimtmečius, kitaip tariant, anksčiau ar vėliau tai nutiks. Skaudu ir sunku tai pripažinti, nes tiesa yra karti ir nemaloni.

 

Žinoma, nebūtina sutikti su kiekvienu antrosios pusės finansiniu sprendimu ir turėti visiškai vienodą nuomonę apie kiekvieną su pinigais susijusį sprendimą. Tačiau jeigu esate nuolat neapsisprendęs tipas, nenorite diskutuoti apie šias problemas atvirai ir sąžiningai, nenorite keisti finansinio elgesio į geresnį ir prasmingesnį, reikėtų atidžiai peržiūrėti savo santykius ir nustoti save apgaudinėti, kad viskas gerai.

 

Neretai ką tik susituokusios ar tiesiog kartu pradėjusios gyventi poros turi skirtingą nuomonę apie tai, kiek ir kam reikia skirti pinigų. Kartais finansiniai nesutarimai gali sukelti didelių problemų poros santykiuose arba šeimoje. Todėl rekomenduojama pasidalyti finansinėmis atsakomybėmis ir ištekliais, ir suteikti vienas kitam visišką atsakomybę ir laisvę tam tikrose, apibrėžtose srityse. Kai kurios poros nusprendžia atidaryti vieną bendro naudojimo sąskaitą ir turėti dvi asmeninio naudojimo sąskaitas. Tai, ko gero, logiškiausias ir daugeliui Lietuvos šeimų priimtiniausias daugelio finansinių problemų sprendimo būdas. Tačiau net tada neišsprendžiamos visos galimos finansinės problemos, todėl būtina atvirai kalbėtis, būti sąžiningiems vienam su kitu ir ieškoti kompromiso.

 

Pinigai simbolizuoja saugumą ir laimę. Taip yra dėlto, kad pinigai tam tikru mastu užtikrina šiuos dalykus. Verta skirti daugiau laiko ir įsiklausyti į tai, ką antroji pusė iš tikrųjų galvoja apie pinigus ir su jais susijusius klausimus. Klausydamiesi paklauskite savęs: „kas iš to, ką jie sako, yra teisinga“, o ne tik mąstyti apie būdus, kaip apginti savo poziciją. Įsitikinkite, kad jūsų partneris daro tą patį. Jeigu tik jūs norite tai daryti, o partneris nenori nieko keisti – galbūt laikas pagalvoti apie naują gyvenimo draugą? Kai kurioms poroms gali padėti apsilankymas pas finansų konsultantą, ypač jeigu finansinės problemos labai didelės ir žmonės neturi tinkamų įgūdžių planuoti savo pajamas ir išlaidas.

 

Pinigai ir geri santykiai yra labai susiję. Daugelis bent šiokią tokią patirtį turinčių suaugusių žmonių tikriausiai sutiktų, kad santykiai nebūna labai laimingi, jeigu kyla problemų dėl finansinių klausimų ir jeigu skiriasi vertybės bei veiksmai. Tai galioja, nepriklausomai nuo to, kaip labai žmonės myli vienas kitą.