Silpnesnių ar stipresnių energijų srautai valdo Žemę, įsiskverbia į kiekvieną augalą, gyvą būtybę ar negyvą daiktą. Viskas pasaulyje sujungta nematomomis energijos gijomis. Mažiausias pokytis pakeičia viską aplinkui. Dažniausiai net nesusimąstome, kad kiekvienas gestas, žodis ar poelgis gali pakeisti pasaulio santvarką. Dauguma žmonių patys to nesuprasdami kuria chaosą ir betvarkę.

 

Kad gyvenimas lyg upė tekėtų lygia vaga, reikia išmokti bendrauti su visata, suprasti, kaip kontroliuoti savo energijos srautus ir keisti pasaulį į gerą.

 

Indijos budistų religijoje mudros – tai tam tikra pirštų padėtis, kuri padeda atstatyti prarastą energiją. Mudros gali tapti pagalbine priemone, pritraukiančia meilę, džiaugsmą, turtą ir klestėjimą.

 

Visata sudaryta iš penkių elementų: žemės, oro, vandens, ugnies ir eterio (erdvė). Žmogaus kūne šiuos elementus simbolizuoja penki pirštai. Rankomis atliekamos mudros reguliuoja esminių elementų pusiausvyrą. Kiekvienas pirštas kontroliuoja tam tikrą elementą. Nykštys simbolizuoja ugnies elementą, smilius – oro, didysis – eterio, bevardis – žemės, o mažylis – vandens elementą.

 

Mudrų gestų yra begalė. Ko gero, tik budistų vienuoliai žino ir moka atlikti jas visas. Mudros padeda jų ilgoje kelionėje į dvasinį nušvitimą. Atkreipkite dėmesį, kad Budos statulos dažniausiai vaizduojamos, atliekančios kokius nors rankų gestus – mudras. Dažniausiai mudros atliekamos meditacijų metu, sėdint lotuso poza arba sukryžiavus kojas. Beje, net krikščionių meldžiantis rankomis parodomas kryžiaus ženklas (žegnojimasis) gali būti vadinamas mudra. Krikščionys žegnodamiesi tarsi atveria savo širdį, pasineria į maldą.

 

Išmokus keletą mudrų, jas galima atlikti nebūtinai meditacijų metu, o, pavyzdžiui, žiūrint filmą, per darbo pertrauką, bet kada, kai norite pailsėti ir pabūti vieni. Idealiausia, jei atliekant mudrą, įsitaisytumėte meditacine poza ir 10 – 15 minučių skirtumėte atsipalaidavimui. Mudras reikia atlikti lėtai ir švelniai, jokiu būdu nebandyti sulankstyti pirštų, naudojant jėgą. Iš pradžių šie gestai atrodo sudėtingi, tačiau viskas yra išmokstama.