Eneagramos tipo testas asmenybei nustatyti – tai senovinė sistema, kuri padeda suskirstyti visus žmones į vieną iš 9 galimų modelių. Kiekvienas modelis turi skaičių, kuris yra svarbus gilesniems ryšiams užmegzti su kitais asmenybės tipais. Kiekvienas asmenybės tipas turi savo charakteristiką. Įdomu tai, kad kiekviename žmoguje yra visų tipų mišinys, tačiau kažkurie iš jų veikia stipriau negu kiti. Manoma, kad žmogus pradeda gyvenimą nuo vieno iš šių modelių ir, laikui bėgant, pereina į kitą. Taip vyksta nuolatinė kaita. Pirmasis mūsų pasirinktas tipas arba modelis lemia, kaip klostysis gyvenimas, nes mes su juo esame labiausiai susipažinę ir turime didžiausią patirtį.

 

9 asmenybės tipai pagal eneagramos testą:

 

"eneagrama"

  • Reformatorius. Visur ir visada siekia tobulumo. Siekia tapti geresnėmis savo versijomis, patobulinti save ir aplinką. Šie asmenys nuolatos ieško pusiausvyros ir harmonijos gyvenime, bet retai būna iš tikrųjų patenkinti. Jie gali būti veidmainiški ir pernelyg kritiški.
 
  • Pagalbininkas. Nuoširdus asmenybės tipas, trokštantis tikros meilės ir vertinantis visus dalykus pasaulyje. Mėgsta meilikauti, yra šiek tiek per daug savininkiški ir emocionalūs. Giliai viduje jie yra labai mylintys, linkę globoti ir rūpintis, lengvai prisitaikantys įvairiose socialinėse situacijose ir nesavanaudžiai asmenys.
 
  • Laimėtojas. Šie žmonės ieško pripažinimo ir pritarimo savo veiksmams. Didžiausia šio tipo asmenų baimė – pasijusti niekam nereikalingiems, beverčiams ir apleistiems. Kartais jie per daug iš savęs reikalauja, net per prievarta verčia ką nors padarytų, kad galiausiai pasiektų išsvajotąją pergalę.
 
  • Individualistas. Tikrieji individualistai siekia išreikšti tai, kas juos daro išskirtiniais. Paprastai labai talentingi, gausiai apdovanoti gamtos jie geriausiai save išreiškia per meną.
 
  • Tyrėjas. Tai mąstytojų, aiškiaregių ir filosofų asmenybės tipas. Jie nuolatos tiria aplinką, kelia klausimus, abejoja ir mąsto. Jie siekia įvaldyti tam tikras technikas ir suprasti sudėtingus reiškinius gyvenime ir pasaulyje. Jiems nesunku kardinaliai pakeisti mąstymą, kad sugebėtų pamatyti situaciją kitu kampu.
 
  • Lojalusis. Didžiausia jų baimė – kuo nors nusikalsti ir prarasti mylimų žmonių pagarbą ir pasitikėjimą bei būti visų apleistiems ir pamirštiems. Jie ieško kitų paramos ir patys nori prisidėti prie kitų žmonių gerovės kūrimo. Jie nori, kad jiems kas nors vadovautų. Vadovus labai vertina ir gerbia. Jie nuolat bijo blogiausio ir stengiasi išvengti žalos.
 
  • Entuziastas. Tai didžiausi nuotykių ieškotojai iš visų. Paprastai tai labai laisvos dvasios žmonės, ekstravertai, turintys įgimtą verslininko gyslelę. Jie nori viską išbandyti, patirti nepamirštamų įspūdžių. Jie bijo, kad vieną dieną gali pakliūti į spąstus ir būti suvaržyti. Rutina ir pasirinkimų nebuvimas jiems kelia didžiausią siaubą.
 
  • Konkurentas. Šio asmenybės tipo žmonių valia yra labai stipri. Jie yra sąžiningi, tiesmukiški, labai stiprūs ir mėgstantys kažką veikti. Aplinkiniai šiuos asmenis dažnai laiko šiek tiek stačiokiškais, arogantiškais bei linkusiais kelti konfliktus. Jie iš tikrųjų gali turėti visas šias neigiamas savybes, tačiau tai nėra jų pagrindinis tikslas. O jis yra apsaugoti viską, kas jiems yra iš tikrųjų svarbu.
 
  • Taikdarys. Jie visur ir visada ieško taikos ir harmonijos, siekia vidinio ir išorinio pasitenkinimo jausmo. Iš šalies šie žmonės gali pasirodyti silpni, tačiau iš tikrųjų jie tik neskiria per daug dėmesio savo egoizmui. Jie yra pasitikintys savimi, optimistiški, labai tolerantiški, nieko nesmerkiantys ir neteisiantys.