Per pusketvirtų gyvenimo metų mažajam Airidukui kaulai lūžo daugiau nei pusšimtį kartų. Tik dabar berniukas mėgina žengti pirmuosius žingsnius. Kol kas tai daro keturiomis. Nors dėl to neseniai vaikui ir vėl lūžo rankytė, mažylis vis tiek trokšta ne tik ropoti, bet ir vaikščioti, važinėti dviračiu. Pristatydama Airiduko istoriją, jau šį sekmadienį, gruodžio 9-ąją, 17.40 val. TV3 pokalbių laidoje „Ką manai?“ Agnė Grigaliūnienė klaus: kas turi gelbėti sunkiai sergančius Lietuvos vaikus – valstybė, kuriai mokame mokesčius, ar mes patys savo aukomis?

 

Mažojo „Ką manai?“ studijos svečio Airido kaulai tik TV3 ir SEB „Išsipildymo akcijos“ dėka buvo sutvirtinti teleskopinėmis vinimis. Berniuko tėtis Aidas Karmazinas TV3 eteryje atskleis, ką tenka išgyventi jų šeimai, susidūrusiai su genetine vaiko liga. Kodėl ji valstybei menkai terūpi?

 

Kad Airidas serga neišgydoma genetine liga, paaiškėjo dar jo kūdikystėje. Skirtingose kūno vietose lūžo kaulai, išniro kaklas. Tyrimai parodė, kad tai – netobula osteogenezė. Anglijoje tėvai vaikui gavo labai reikalingų vaistų. Nuo jų net mėnesį nelūžo nė vienas kaulas. Dėl to Airido šeima nepraranda vilties, tiki, kad sūnaus dalią galima palengvinti ir kad jis dar gal gyvens normalų gyvenimą.

 

Medikai visame pasaulyje tvirtina kaulus implantuodami specialias teleskopines vinis, preparatais siekia pagerinti kalcio apykaitą, mineralizacijos procesus ir sumažinti kaulų lūžumą. Deja, Lietuvoje vaistai tokia liga sergantiems vaikams perkami tik išimties tvarka, teleskopinės vinys nėra kompensuojamos ligonių kasų, o dažniausiai pacientui jų reikia keturių. Kiekviena vinis kainuoja apie 7000 litų. Visi Airidukui gyvybiškai svarbūs implantai iki šiol yra įsigyti vien už neabejingų Lietuvos žmonių paaukotus pinigus. Valstybė lieka nuošalyje.

 

„Jau dešimt metų dirbame su „Išsipildymo akcija“. Per visus tuos metus buvo suaukota apie 20 milijonų litų. Gerumo akcijos norėtų padėti visiems, tačiau dažnai susiduriame su situacijomis, kurias puikiausiai gali išspręsti valstybė“, – sako fondo „Vienybė“ direktorė Aušra Lasauskaitė.

 

„Ką manai?“ studijoje viešėsianti žurnalistė, TV3 laidos „Prieš srovę“ Audrė Kudabienė tiesiai šviesiai klaus Valstybinės ligonių kasos vaistų kompensavimo skyriaus vedėjos: kas turi pasirūpinti mažaisiais ligoniukais – jų skausmo sujaudinta tauta, ar valstybinės įstaigos?

 

Atsakymai bus jaudinantys, kaip ir pati laida, tačiau joje nestigs ir šviesos – Airiduką artėjančios gimimo dienos proga pasveikins jo mylimas dainininkas Sasha Song. Aktuali tema – jau šį sekmadienį 17.40 val. TV3 laidoje „Ką manai?“

 

„Ką manai?“ – sekmadieniais 17.40 val. tik per TV3!