Magnis – svarbiausias mikroelementas širdžiai ir kraujagyslėms. Ypač jo reikia tiems, kurių širdies veikla sutrikusi. Tokią išvadą priėjo Airijos ir JAV gydytojai, atlikę tyrimą. Dvidešimčiai iš 25 pacientų, sergančių širdies aritmija ir kuriems tradicinis gydymas neveiksmingas, nustatytas magnio trūkumas.

 

Paskyrus leidžiamus magnio preparatus, pacientų būklė po kurio laiko pagerėjo. Įdomiausia, kad vienas iš pacientų galėjo kontroliuoti širdies aritmiją be jokių injekcijų, tiesiog kasdien valgydamas po 4 bananus (šie vaisiai yra labai turtingi magnio).

 

Magnis taip pat padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Jis neleidžia susidaryti cholesterolio sankaupoms kraujagyslėse. Vartojant magnį, sumažėja rizika, kad susidarys krešuliai.

 

Mineralas taip pat padeda kenčiantiems nuo migrenos priepuolių. Tenesio universiteto (JAV) tyrėjai stebėjo 500 pacientų, sergančių migrena, ir paskyrė gydymą: vartoti 200 mg magnio per dieną. 80 proc. pacientų skausmas greitai ir visiškai atlėgo.

 

Šiuolaikinio žmogaus mityboje neretai yra nepakankamas magnio kiekis. Magnio yra juodoje duonoje, grikiuose, bananuose, sojų produktuose, ankštinėse daržovėse, riešutuose, įvairiuose grūduose.

 

Magnio įsisavinimą sutrikdo alkoholis, diuretiniai vaistai, riebalai. Taip pat magnį organizmui gali būti sunkiau įsisavinti dėl kalcio trūkumo.