Limfmazgiai – tai mažos, pupelės formos liaukos, kurių yra visame kūne. Limfmazgiai atlieka labai svarbų vaidmenį kraujo ir limfinėje sistemoje, pernešdami limfos skystį, maistingąsias medžiagas ir atliekas kūno audiniuose ir kraujotakoje. Limfinė sistema palaiko stiprią imuninę sistemą.

 

Limfmazgių padidėjimas gali būti staigus arba laipsniškas. Staigų padidėjimą sukelia virusinės ir bakterinės infekcijos, jo metu jaučiamas skausmas. Laipsnišką, lėtą ir neskausmingą limfmazgių padidėjimą sukelia daug rimtesnės ligos, pavyzdžiui, limfmazgių vėžys.

 

Staigų limfmazgių sukeltą skausmą malšinti galima natūraliomis priemonėmis:

 
  • Patinusias vietas patepti ricinų aliejumi, apvynioti flanele ir uždengti plastikiniu maišeliu. Vietą šildyti šildykle.
  • Du šaukštus vandeniu skiesto obuolių acto išgerti kas keturias valandas. Rūgštinis obuolių actas padeda atkurti šarmų ir rūgščių pusiausvyrą.
  • Žaliojoje arbatoje yra gausu antioksidantų, kurie gali sumažinti auglių augimą ir naikinti vėžines ląsteles. Panašių medžiagų yra ir petražolėse.
  • Raudonoji šaknis stimuliuoja limfą ir skysčių tekėjimą. Raudonosios šaknies ekstraktai padeda sumažinti limfmazgius ir cistas su nepluoštinėmis sienelėmis. Ežiuolės šaknis stiprina imuninę sistemą ir aktyvina limfinę sistemą.
  • Kibiojo lipiko, laukinio indigo, melsvadumblio spirulinos ir saldymedžio ekstraktai padeda palaikyti sveiką limfos sistemą.