Ar egzistuoja namai, kurie kraujuoja? Tikriausiai daugelis girdėjo keistų, mistinių istorijų apie pastatus ir gyvenamuosius namus, per kurių sienas sunkiasi kraujo lašai arba per sienas varva raudonai oranžinės spalvos, į kraują panašus skystis. Priežasties, kodėl kartais taip nutinka iki šiol nerandama.

 

namai

1987 metų rugsėjo 8-oji. Atlanta, Džordžijos valstija (JAV). Beveik vidurnaktį 77-erių metų Minė Vinston (angl. Minnie Winston) išėjusi iš dušo, pastebėjo keistas kraujo dėmes ant grindų. Atrodė, kad kažkas būtų pasidarbavęs fiziologinių skysčių pripildytu purkštuvu. Kraujas taip pat sunkėsi per sienas, kai kuriose kambarių vietose susidarė nemažos kraujo balos. Sunerimusi moteris pažadino savo 79-erių metų vyrą Viljamą Vinstoną (angl. William Winston) ir kartu pastebėjo dar daugiau telkšančių kraujo balų koridoriuje, po televizoriumi ir ertmėse. Pora nedelsiant iškvietė pagalbos tarnybas. Tačiau po tyrimo nebuvo nustatyta jokių įsilaužimo į namus požymių. Kraujas buvo 0 (I) kraujo grupės, nors abiejų sutuoktinių kraujo grupė buvo A (II), todėl prielaida, kad tai kurio nors iš namų gyventojo kraujas buvo atmesta. Incidentas priskirtas prie nepaaiškinamų fenomenų. Galbūt tai vienas iš daugelio paranormalių reiškinių įrodymų? Kartais namai gali kraujuoti, jei juose apsigyvena velnias arba kitos blogio jėgos.

 

1989 metų rugpjūčio 8-oji. San Pedras, Kalifornija (JAV). Džekės Hernandez (angl. Jackie Hernandez) namuose buvo vaizdo kamera nufilmuotas poltergeistas. Atvykę ištirti įvykio aplinkybes dr. Baris Tafas (angl. Barry Taff) ir operatorius Baris Konradas (angl. Barry Conrad) aptiko telkšančias žmogaus kraujo balas ir besisunkiančius kraujo lašus pro pastato sienas. Apsigyvenusi šiuose namuose Džekė pradėjo labai blogai jaustis, tarsi piktoji dvasia būtų norėjusi pasakyti, kad čia ji nepageidaujama. Per porą mėnesių Džekė kelis kartus matė seno, mirusio vyro vaiduoklį, daiktai savaime persikeldavo į kitą vietą. Moteris girdėjo keistus balsus. Ji pasakojo, kad palėpėje matė, kaip link jos skriejo galvos. Tyrėjai užlipę į palėpę liko nustėrę. Operatoriui iš rankų iškrito kamera ir nukrito dalimis į skirtingas palėpės puses. Vienoje pusėje nukrito kameros lęšis, o kitoje – likusi filmavimo įrangos dalis. Vyrai tyrimą nutraukė, bet po pertraukos vėl pasiryžo išsiaiškinti, kas slypi palėpėje. Šį kartą ant tyrėjo kaklo užkrito ir apsivyniojo viela, kažkokia nematoma jėga pakėlė jį į orą ir bandė pakarti ant kablio. Laimei, vyrą pavyko išgelbėti. Praėjus dar šiek tiek laiko, Džekė pastebėjo raudono kraujo žymę ant savo kūdikio kaktos. Išsigandusi griebė vaiką, susirinko daiktus ir daugiau niekada nebegrįžo į užkeiktą, kraujuojantį namą.

 

Nežinoma data. La Foletė, Tenesis (JAV). Neseniai persikėlusi gyventi į kitą namą Raustlerių (angl. Raustler) šeima pastebėjo, kad dedasi keisti, protu nepaaiškinami dalykai. Vienas iš tokių: neaiškios kilmės skystis, besisunkiantis pro sienas. Vėliau jie išsiaiškino, kad namuose kažkada buvo įvykdyta žmogžudystė ar savižudybė. Taigi, namas buvo užkeiktas ir pradėjo kraujuoti.

 

Tiesa išaiškėjo, kai filmų apie laukinę gamtą kūrėjas Gordonas Bučananas (angl. Gordon Buchanan) pradėjo filmuoti laidą „Tamsa: naktinis gamtos pasaulis“ (angl. „The Dark: Nature‘s Nighttime World“). Pantanalio pelkėse Brazilijoje jis aptiko tai, ko tikrai nesitikėjo rasti. Per apleisto namo sienas sunkėsi kraujas. Nuo lubų iki grindų bėgo kraujo upeliai. Naudodamasis šilumine naktinio matymo kamera vyras nufilmavo kai ką, kas atskleidė paslapčių šydą: vonios kambario kampuose buvo susirinkusi šikšnosparnių vampyrų kolonija. Šie padarai minta žinduolių krauju, kuris ir bėga per kambarių sienas, kai jie doroja savo aukas. Tačiau ar tikrai šis atradimas paaiškina visus kitus mistiškus kraujuojančių namų atvejus? Klausimas į kurį dar nėra rasta atsakymo, ypač dėlto, kad kai kuriuose būstuose kraujas – tai ne vienintelis paranormalių reiškinių įrodymas.