TV3 laidos „Vilnius gyvai“ filmavime susitikę žymūs vyrai užmezgė įdomią diskusiją apie šiuolaikinius džentelmenus versle ir gyvenime. „Grįždami į normalią Europą mes mokomės ne džentelmeniškumo – mes mokomės kultūros ir pagarbos“, – šįvakar 16.30 val. televizijos eteryje pabrėš renginių organizatorius Jogaila Morkūnas.

 

TV3_Vilnius_gyvai_Jogaila_Morkunas_FOTO_PRO

 

Akį traukiantis, spalvingas Jogailos drabužių derinys (vien ko vertos gėlėtos kojinės!) patvirtino kito laidos svečio – mados žinovo Eugenijaus Skerstono viltį, kad vyrai tebeturi fantazijos, spręsdami, kaip apsirengti, kad drabužiai kalbėtų apie asmenybę. „Tai svarbu, nes mes bendraujame per išorinį, per regimąjį vaizdą“, – laidos žiūrovams primins E. Skerstonas.

 

TV3_Vilnius_gyvai_Jogaila_Morkunas_FOTO_PRO

 

J. Morkūnas savo ruožtu pridurs, kad joks prabangus kostiumas ar geras automobilis nepavers vyro džentelmenu. Jis linksmai prisimins vieno ištaigingo Vilniaus restorano istoriją, kai „seno kirpimo“ padavėjas atėmė iš svečio itin brangaus viskio taurę, kai šis ketino gėrimą nemokšiškai sumaišyti su limonadu.

 

TV3_Vilnius_gyvai_Jogaila_Morkunas_FOTO_PRO

 

„Žmogų iš kaimo išvaryti gali, bet kaimo iš žmogaus – ne?“ – posakį prisimins „Vilnius gyvai“ vedėjas Rimas Bružas.

 

TV3_Vilnius_gyvai_Povilas_Laurinkus_FOTO_PRO

 

Kalbėdami apie restoranų kultūrą, vyrai nepamirš ir damų. „Jeigu tu sėdi prie stalelio restorane, ir ateina tavo draugė ar bičiulė, tai negi tau sunku pakelti sėdimąją ir pasitikti ją, nurengti paltą ar taip pat paskui padėti apsirengti? Taigi ne! Galų gale – tai išugdoma“, – svarstys Jogaila.

 

TV3_Vilnius_gyvai_Povilas_Laurinkus_FOTO_PRO

 

Kita vertus, pasak jo, šiais laikais būti džentelmenu – rizikinga. „Atsirado toks terminas „seksizmas“ ir dar baisesnis terminas – „feminizmas“. Aš juo baisiuosi ne todėl, kad negerbčiau moterų ir jų teisių, bet vien dėl to, kad mane Suomijoje gali paduoti į teismą, jei aš moterį pirmą praleisiu pro duris arba pasiūlysiu apmokėti sąskaitą restorane“, – kalbės J. Morkūnas.

 

Aktorius Povilas Laurinkus savo ruožtu įsitikinęs, kad „durų klausimas“ yra bendrosios kultūros atspindys. „Tu praleidi į priekį pro duris ne tik moterį – tu praleidi žmogų. Ir dar atsisuki pažiūrėti, ar už tavęs nėra žmonių, kad durys kitiems netrenktų per kaktą“, – sakys P. Laurinkus.

 

Beje, jam prilipę blogiukų personažai yra kaip tik tokie, kurie duris veikiausiai paleistų kitam į kaktą. Kaip aktorius P. Laurinkus tvarkosi su savo veikėjų demonais, kokį įvaizdį jam sukurs stilistas Kęstas Rimdžius ir kokį kitą personažą Povilas įkūnys naujame lietuviškame filme „Kunigo naudą velniai gaudo“ bus atskleista TV3 laidoje „Vilnius gyvai“ šį, penktadienio, vakarą 16.30 val.

   

„Vilnius gyvai“ – penktadieniais 16.30 val. per TV3!