Sakoma, akys – sielos veidrodis. Tačiau greičiausiai nedaugelis žino, kad šis posakis labai teisingas. Tiksli rainelės struktūros ir pigmentacijos analizė gali daug ką atskleisti apie žmogų… Taigi verta atidžiai įsižiūrėti į veidrodyje matomas akis!

 

iridologija

Kas tai?

 

 

Iridologija vadovaujasi akies dalies – rainelės – moksliniu ištyrimu. Joje įvairūs ženklai išsidėstę taip, tarsi suformuoja ypatingą žemėlapį. Teigiama, kad rainelėje užfiksuotos fiziologinės ir psichologinės organizmo savybės. T. y. akyse tiesiog atsispindi organų veikla, netgi asmenybės bruožai. Iridologija padeda įvertinti ankstesnę, esamą ir būsimą sveikatos būklę. Tai atliekama ne tik analizuojant kūno sistemas, bet ir atsižvelgiant į paveldimumą bei aplinkos toksinų įtaką. Tiesa, pats žmogus vien žiūrėdamas į veidrodį viso to išsiaiškinti negalės. Iridologinį tyrimą atlieka profesionalus gydytojas specialiu aparatu. Būtent jis, atsižvelgęs į įvairius veiksnius ir visumą, gali tinkamai diagnozuoti sveikatos būklę. Nepaisant to, kad akys atspindi viso kūno sistemas ir organus, iridologijoje skiriami 4 kertiniai sveikatos analizės principai.

 

 • Nervų sistemos būklė
 • Kraujo ir limfos sistemos būklė
 • Apytaka
 • Mityba ir kvėpavimas

 

Kodėl verta išbandyti?

 

Kai kurie JAV specialistai teigia, kad šioje šalyje net 80 % visų susirgimų yra lėtiniai. Būtent lėtines ligas atliekant iridologiją ir galima užfiksuoti. Tačiau tai tikrai ne vienintelis šio metodo privalumas.

 

 • Tai neinvazinis būdas, leidžiantis įvertinti kone viso organizmo būklę. Iridologija gali padėti suvokti daugelio vidinių procesų, kuriuos taip sunku įvertinti, būklę. Pavyzdžiui, degeneraciją, toksiškumą, vaistų kaupimąsi, rūgštingumo lygį, uždegimus, emocinį stresą, mitybos trūkumus, įvairių liaukų veiklą ir t. t. Be iridologijos daugelis šių negalavimų pastebimi tik tuomet, kai išsivysto ligos. Be to, neretai jos būna jau stipriai pažengusios.

 

 • Suteikia galimybę užkirsti kelią negalavimams dar tik jiems prasidėjus. Dauguma žmonių į gydytojus kreipiasi tik tada, kai pajunta ūmius simptomus. O iridologija padeda nustatyti įvairius sutrikimus dar iki jiems tampant akivaizdžiais. Tiek gydymui, tiek prevencijai šis metodas suteikia laiko pranašumą.

 

 • Padeda nustatyti organizmo reakciją ir atsaką į gydymą. Iridologija atskleidžia stipriausius ir silpniausius organus, audinius, gebėjimą įsisavinti vitaminus, mikroelementus ir kitas medžiagas. Ši informacija vertinga tuo, kad medikams suteikia progą skirti individualų gydymą, pritaikytą konkrečiam asmeniui. O tai leidžia išvengti, tarkime, vaistų neatitikimo klaidų ir pan.

 

Ką galima diagnozuoti?

 

 • Grybelio candida augimą

Candida – tai bakterijos, tiksliau mieliagrybiai. Organizme jų yra nuolat. Tačiau dėl įvairių priežasčių kartais jų dauginimasis suintensyvėja. Tuomet suyra įprasta organizmo pusiausvyra. Neretai kūnas apie atsiradusį disbalansą praneša tam tikrais simptomais. Pavyzdžiui, sustiprėja cukraus poreikis, atsiranda spuogų, susergama grybelio sukeltomis infekcijomis, kamuoja pilvo pūtimas ar kaupiasi svoris vidurinėje kūno dalyje. Apie mieliagrybių augimą gali įspėti ir baltos dėmės rainelėje. Tiesa, iridologinis tyrimas gali rodyti ir tai, kurioje kūno vietoje šių bakterijų aktyvumas per didelis.

 

 • Kaulų tankio praradimą ir kalcio trūkumą

Tinkami papildai ir kalciu papildytas maistas yra natūralūs ir veiksmingi būdai, galintys užtikrinti tinkamą kaulų tankį. Tačiau išties pastebėti šios medžiagos trūkumą labai sunku. O dėl sumažėjusio kaulų tankio kyla grėsmė susirgti osteoporoze. Internacionalinio osteoporozės fondo duomenimis, nuo šios ligos visame pasaulyje kenčia apie 200 mln. moterų. Jos pasekmė – kaulų lūžiai. Apskaičiuota, kad sergantys osteoporoze įvairių kaulų lūžių patiria maždaug kas 3 sekundes. Iridologinis tyrimas padeda nustatyti kalcio trūkumą. O korėta, šveicarišką sūrį primenanti rainelė įspėja ir apie kaulų tankio sumažėjimą.

 

 • Stresą

Ne paslaptis, kad stresas veikia ne tik psichologinę būklę, bet ir fizinę sveikatą. Tačiau daugelis to nesupranta, kol organizmas nepradeda siųsti aiškių ženklų, t. y. sukeldamas tam tikrus negalavimus. Neretai tuomet diagnozuoti susirgimo priežastį nebūna lengva. Iridologas, pažvelgęs į akis, gali nustatyti ne tik tai, ar organizmas patiria stresą, bet ir koks to poveikio stiprumas. Tai išduoda rainelės kraštuose esantys žiedai, jie primena medžio kamieno rieves. Kuo jų daugiau, tuo daugiau streso organizmas patiria. Yra dar vienas aspektas. Jeigu žiedai pastebimi gilesniuose rainelės sluoksniuose, vadinasi, streso poveikis organizmui jau pažengęs.

 

 • Geležies trūkumą ir anemiją

Anemija – tai liga, kurią sukelia geležies trūkumas. Pasak PSO, nuo jos visame pasaulyje kenčia apie 1,62 mlrd. žmonių. Daugiausia jų – ikimokyklinio amžiaus vaikai. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl iridologinį tyrimą verta atlikti ir mažiesiems. Paprastai geležies stygių ar anemiją rodo energijos stygius, silpnumas, nuovargis. Šiuos negalavimus sukelia sumažėjusi raudonųjų kraujo kūnelių gamyba. Žvelgiant į akis, šio mikroelemento trūkumą išduoda ryškūs mėlyni žiedai, išsidėstę išoriniame rainelės krašte.

 

 • Didelę cholesterolio koncentraciją

Širdies ir kraujagyslių ligos kasmet pasiglemžia daugiausia žmonių gyvybių. Vienas didžiausių rizikos veiksnių – padidėjęs cholesterolis. Tai dar vienas aspektas, kurį gali nustatyti iridologas, atlikęs tyrimą. Tiesa, vertėtų pabrėžti, kad akys tikrai neatspindi, ar asmuo valgo tinkamai. T. y. jos nerodo blogų mitybos įpročių ar riebalais perpildyto valgiaraščio. Bet rainelėje galima pamatyti vienokios ar kitokios mitybos pasekmes. Taigi per aukštą cholesterolį išduoda stora, balta pusmėnulio forma, susidaranti rainelės viršuje.

 

Įdomu

 

 • Iridologijos pradininkas – Ignatzas von Peczely. Vengrų gydytojas savo idėjas paskelbė dar 1893 metais.
 • 2005 m. žurnale „Alternative and Complementary Medicine“ pasirodė tyrimas, leidęs suabejoti diagnostikos patikimumu. Eksperimente dalyvavo 110 savanorių. 68 jų buvo histologiškai diagnozuota tam tikra vėžio forma. 42 asmenys sudarė kontrolinę grupę. Patyręs iridologijos specialistas, nežinodamas nei tiriamųjų lyties, nei medicininės informacijos, turėjo kelis bandymus diagnozuoti susirgimus. Deja, bet teisingai įspėti diagnozę ekspertui pavyko tik 3 kartus.
 • Amerikiečių „VSP Vision Care“ kompanija atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 120 000 žmonių. Nustatyta, kad net 34 % cukrinio diabeto atvejų pirmiausia atskleidžia akys. Jos taip pat gali padėti diagnozuoti aukštą kraujospūdį (39 % atvejų) ir padidėjusį cholesterolį (62 % atvejų).
 • Iridologų patikimumas buvo tikrinamas dar 1979 metais. Visa tai aprašyta žurnale „American Medical Association“. Eksperimentas parodė, kad iš 143 savanorių 3 iridologai nesugebėjo diagnozuoti sergančiųjų.
 • 2008 m. tokį pat tyrimą atliko ir vokiečiai. Tik jų specialistams pavyko sėkmingai diagnozuoti 51,7 % sergančiųjų ir 53,4 % sveikų asmenų. Visgi eksperimento iniciatoriai padarė išvadą, kad iridologija yra tik atsitiktinumu grindžiama metodika.

 

Specialisto komentaras

Veidotyrininkas-psichoanalitikas, iridodiagnostikos specialistas Armandas Kažerskas

 

Iridologija – tai greitas, tikslus ir neskausmingas žmogaus sveikatos būklę analizuojantis tyrimas, naudojantis unikaliu kiekvieno asmens rainelės vaizdu. Jau daug amžių akys įvardijamos kaip sielos veidrodis. Naudojantis šiuolaikinio mokslo ir empirinėmis žiniomis jos tapo kaip miniatiūriniai televizorių ekranai, fiksuojantys ir parodantys įvairių organų bei audinių būklę. Iridodiagnostika atskleidžia tiriamo žmogaus genetiškai nulemtas silpnąsias kūno sritis ir per gyvenimą dėl išorinių žalingų aplinkos veiksnių trinkančius organus.

 

Rainelę per regos nervą ir simpatinius bei parasimpatinius nervus, mikroskopines kraujagysles pasiekia informacija iš kiekvieno organo ar netgi atskirų jų dalių. Ši unikali savybė papildo žinias apie endokrininių liaukų veiklą, nes galima analizuoti atskirų jų dalių funkcionavimą. Kiekvienas organas sujungtas su akies rainele per nervų sistemą nervinėmis skaidulomis.

 

Iridodiagnostika atliekama specialiu mikroskopu arba didinamuoju stiklu, kuris turi apšvietimą. Įgudusi specialisto akis gali daug dalykų įžiūrėti ir be specialios įrangos, tačiau pradedantiesiems tai nerekomenduojama.

 

Rainelėje užfiksuotą informaciją privalo suprasti kiekvienas žmogus, bent kiek besidomintis savo ar artimųjų sveikata. Iridologijos pradmenys padėtų pastebėti silpnąsias savo ir mums brangių žmonių organizmo vietas bei jas tinkamai prižiūrėti. Žinant genetiškai nulemtas silpnąsias kūno vietas ir imantis prevencinių priemonių galima išvengti daugelio ligų.