Sausį atsipalaiduoti saulėtame paplūdimyje – ne blogiau nei rugpjūtį, reikia tik žinoti, kur geriausia vykti. Štai kelios turistų pamėgtos vietos, kuriose sausio mėnesį oras puikus, tinkamas plaukioti šiltoje jūroje ir degintis saulėje.

 

atostogos

Geri patarimai, kur atostogauti sausį:

 
  • Tailande sausis yra idealus mėnesis atostogoms prie Andamanų jūros: Phukete, Krabyje, Ko Lantos regione, kur metų pradžioje beveik nėra lietaus, o oras dar nėra per karštas. Tailando įlankos Pietvakarių pakrantėje (Samujio ir Pangano salose) yra daugiau kritulių, bet, užklupus lietui, galima tuo metu jaukiai pasėdėti kavinėje ir pagurkšnoti šviežiai spaustų mangų sulčių. Po valandos liūtis baigsis ir saulė vėl nušvis. Tailando įlankos šiaurinėje dalyje (Hua Hinas, Pataja) nėra lietaus. Jei planuojate vykti į Bankoką, Ajutają ar Čiangmajų, nepamirškite pasiimti megztinio – rytais ir vakarais gali būti šaltoka.
 
  • Filipinuose sausį yra palygintus vėsus sezonas. Tai reiškia, kad bus saulėta ir šilta, tačiau alinančio karščio nebus. Tai gera proga degintis ir užsiimti banglenčių sportu Borakajaus paplūdimiuose, leistis į kelionę laivu į El Nido salas ir nardyti Apo rife.
 
  • Kambodžoje, kur bekeliautumėte sausį, visur bus puikus oras: giedra ir vidutiniškai karšta. Be saulės nušviestų paplūdimių Sichanoukvilyje ir Kepe, verta atidžiau apžiūrėti Koh Rongo salą, kurioje galima rasti minkštą smėlį, žydrą vandenį, tinkamą nardymui.
 
  • Mianmaras retai pasirenkamas kaip vieta poilsinėms atostogoms, o be reikalo. Ngpalio paplūdimys yra idiliška balto smėlio juosta, įrėminta palmių ir nepergrūsta turistų, priešingai, nei, pavyzdžiui, Tailando paplūdimiai. Be to, atostogos prie jūros gali būti derinamos su įdomiomis išvykomis, pavyzdžiui, į senovinį Bagano miestą arba galima paplaukioti laivu Inlės ežere. Oras sausį Mianmare yra puikus, labai šilta, o saulė šviečia nuo ryto iki vakaro.
 
  • Indijoje sausis yra sausas ir ne per karštas mėnuo. Šalies šiaurėje (Delyje, Agroje ir Varanasyje) vakarais reikės pasišildyti, gurkšnojant arbatą su „Masala“ prieskonių mišiniu, o kalnuose galima rasti net ir sniego. Tačiau Arabijos jūros pakrantėje (Goa, Kernataka ir Kerala) yra pats paplūdimių sezonas įkarštis. Andamanų salos Indijos vandenyne taip pat džiugins švelniu saulėtu oru ir malonia vandens temperatūra.
 
  • Šri Lankoje sausio mėnesį galima puikiai pailsėti prie jūros pietinėje ir vakarinėje pakrantėje: Negombo, Bentojoje, Unavatunoje ir Veligamos mieste yra šilta ir giedra. Rytinės pakrantės (Trinkomalio, Arugamo įlankos, Pasikudos) sausio mėnesį rekomenduojama vengti dėl stiprių liūčių.
 
  • Maldyvuose sausis yra Šiaurės Rytų musono sezonas, kuris išstumia lietaus debesis, todėl be trikdžių galima mėgautis balto smėlio paplūdimiais, skaidriu vandeniu ir ryškia saule. Maldyvuose nuo gruodžio pabaigos iki gegužės mėnesio verta nardyti.
 
  • Dominikos Respublikoje sausio mėnesį yra saulės, šiltas, bet ne karštas oras ir maloni vandens temperatūra. Šiaurinėje pakrantėje (Puerto Plata) sausį kartais lyja ir yra šiek tiek vėsiau. Pietinėje ir vakarinėje pakrantėse (Santo Dominge, Juane Dolio, Boka Čicoje, La Romana, Punta Kana) galima gurkšnoti kokteilius prie žydro vandens, kai dangaus netemdo nė vienas debesėlis.