„Tapdamas tėvu, žmogus nepasirašo sutarties, bet jo pareigos nematomu rašalu išvardytos. Yra straipsnis, kad tu turi remti savo vaiką, netgi jei niekas daugiau jo nepalaiko. Tai tu turi atstatyti tiltą, netgi jei vaikas pats jį sudegino“, – romane „Dešimtasis ratas“ rašė populiari amerikiečių rašytoja Jodi Picoult (g. 1966). Ši citata puikiai iliustruoja, ką reiškia tėvu ir tai vertėtų prisiminti kiekvienam jau esamam ar būsimam tėveliui tarptautinės Tėvo dienos proga. Lietuvoje ir kai kuriose kitos pasaulio šalyse tėvystės diena tradiciškai švenčiama kasmet pirmąjį birželio sekmadienį. Jau daug metų mūsų šalyje gyvuoja graži tradicija šią dieną aplankyti savo tėčius, juos pasveikinti, praleisti kartu laiką ar bent trumpai pakalbėti telefonu.

 

tevai

Geri patarimai, kaip suplanuoti Tėvo dieną:

 
  • Nedaryti spaudimo. Savaime suprantama, kad mažiausiai, ko tėčiai nori per Tėvo dieną, tai jausti kokį nors spaudimą. O kartais tobulai suplanuota diena tėveliui gali sukelti ir visai nemažą stresą! Šią dieną sunkiai dirbantiems tėčiams reikia leisti pailsėti ir atsipalaiduoti, juos neturėtų varginti kažkokie skubūs, paskutinės minutės darbai, sunkios pareigos. Reikėtų vengti barnių, nekelti bereikalingų problemų ir pasistengti rasti užsiėmimą, kurį tėčiui patinka veikti kartus vaikais!
 
  • Turėti omenyje tai, ką tėtis gali daryti, o ko ne. Kartais suaugę vaikai sugalvoja puikių idėjų, kaip smagiai praleisti Tėvo dieną, bet nepagalvoja, kad dėl vyresnio amžiaus tėveliui tokia veikla gali būti nepatogi, per sunki ir versti jį išeiti iš komforto zonos. Pavyzdžiui, jei senas tėvas serga demencija, nėra gera mintis išsivežti jį vienos dienos kelionę į tolimas, jam nepažįstamas vietas, kur nebūtų profesionalios medikų pagalbos. Jeigu senstančiam tėvui sunku judėti, reikėtų nepamiršti atkreipti dėmesį, ar veikla, kurią sugalvojote, yra įmanoma žmonėms, sėdintiems neįgaliojo vežimėlyje ir pan.
 
  • Kokybiškas laikas kartu. Eilinėmis darbo dienomis sunku rasti pakankamai laisvo laiko, kurį būtų galima praleisti kartu su savo gimdytoju. Esame lyg voverės įsisukę savo gyvenimo rate: dirbame, einame apsipirkti, gaminame valgyti, užsiimame kita papildoma veikla. Lengva pamiršti apie vaikų besiilgintį tėvą. Todėl Tėvo diena yra puiki proga iš tikrųjų kokybiškai praleisti laiką su savo tėčiu ir visa šeima.
 
  • Leisti tėčiui nuspręsti, ką veikti šią ypatingą dieną. Užuot viską suplanavę nuo A iki Ž, reikėtų tėčiui padovanoti laisvę apsispręsti ir pačiam pasirinkti, ką jis labiausiai nori veikti. Reikėtų tėčiui leisti pačiam priimti sprendimą, kaip jis nori praleisti dieną. Labai puiki idėja yra visiems vaikams sugalvoti ir surašyti sąrašą dalykų, kuriuos būtų galima nuveikti per Tėvo dieną ir leisti tėčiui iš šio sąrašo išsirinkti labiausiai patinkančią. Palepinkite šią dieną savo tėvelį!
 
  • Tegul Tėvo diena būna tikrai apie tėtį! Tėvo diena – tai tėvelio šventė, todėl niekada to nepamirškite! Paprašykite jo prisidėti, planuojant šią dieną ir išrinkite tai, kas jam patinka. Daugelis vyrų nemėgsta, kad dėl kiltų daug sumaišties, nori gana paprastai leisti šią šventinę dieną, tiesiog daugiau praleisti laiko su vaikais, su kuriais greičiausiai dabar jau nebe taip daug laiko leidžia kaip anksčiau.