Cloudy full moon nightKodėl pabuvus su vienais žmonėmis užplūsta energija, o po kitų norisi pailsėti?

 

Neretai žmonės pabuvę su kitais žmonėmis ir pasijutę neįprastai, pavyzdžiui, pajutę nuovargį ar netikėtą jėgų antplūdį, tokį asmenį priskiria energetiniams vampyrams. Nėra vieno ir tikslaus apibūdinimo koks žmogus laikomas energetiniu vampyru. Jų esti net kelios rūšys. Energetinis vampyras neturi išskirtinių fizinių savybių, kaip, pavyzdžiui, fantastinėse knygose aprašomų vampyrų – ilčių, išskirtinių akių rainelių, odos spalvos ir pan. Energetiniu vampyru gali būti bet koks žmogus, nesvarbu ar jis labai drovus, niekuo neišsiskiriantis ar akį traukiantis, charizma spinduliuojantis žmogus. Tačiau juos galima pajausti ir apsisaugoti.

 

 

Vampyrizmas tėra geras manipuliavimas?

 

Vampyrizmas gali būti vertinamas kaip tai tam tikra manipuliavimo forma. Atrodo viskas taip paprasta – žmogus perima iš kito žmogaus teigiamas emocijas, jausmus. Ar tai nesąmoningai gyvybinę energiją išsiurbiantys žmonės, ar tik pasitelkdami tam tikras priemones verčiantys kitus jaustis blogai? Galbūt tai neatsiejami dalykai, kai žmogus pasitelkdamas tam tikras manipuliacijos priemones sukaupia kito žmogaus teigiamą energiją. Aišku tai, kad vienu ir kitu atveju viena pusė yra nukentėjusioji, o kita – pasinaudojusioji. Siekiantys pasinaudoti dažniausiai yra nelaimingi, nors ne visi tą akivaizdžiai parodo. Pabuvus ilgiau su tokiais žmonėmis juntamas nuovargis, apima slogi nuotaika, nebelieka teigiamų emocijų. Silpnesniems žmonės gali pradėti skaudėti galvą, pykinti, tai reiškia, kad energetiniai vampyrai gali sukelti net fizinių problemų, paprastai jos nėra labai opios, bet retais atvejais gali net ir rimtai paveikti sveikatą. Apie tokius žmones, kurie sukelia gerus pojūčius, po bendravimo su jais juntamas energijos antplūdis, paprastai nesakoma, kad tai energetinis vampyras, nes ši savoka yra neigiama, ja apibūdinami tie žmonės kurie yra tarsi teigiamos energijos siurbėlės. Nuoširdūs, kitiems gero linkintys žmonės automatiškai nuteikia gerai, kartais net sukelia energijos antplūdį, bet reikia paminėti, kad tarp tokių yra apsimetėlių, kurie tik atrodo draugiški, o iš tiesų yra be galo pavydūs, agresyvūs. Jie tik sukurs teigiamą įspūdį, bet pakenks kaip įprastas, nuolat paniuręs, suirzęs energetinis vampyras.

 

Skirtingi energetiniai vampyrai

 

Yra skiriami keli energetinių vampyrų tipai. Sakoma, kad jie nulemti praeitų gyvenimų. Kiekvieną jų galima atskirti pagal tam tikras savybes, pavyzdžiui, jų elgesį su kitais žmonėmis, kaip jie palaiko kontaktą, ko siekia. Vieni žmonės tai daro nesąmoningai, o kiti priešingai, žino ką daro ir sistemingai siekia pasinaudoti kitu žmogumi.

 

Paranojikas             

                           

Išdavystė – pagrindinė jų problema. Jų karmoje slypi praeitų gyvenimų karo, mūšio ir priešų informacija. Tokios asmenybės vis dar kovoja, nors viskas seniai pasibaigę, aplink save mato priešus, kuriais negali pasitikėti. Ypatingai jaučia baimę priešingos lyties atstovams. Žmogus priklausantis šiam tipui yra itin agresyvus. Agresiją išreiškia visiems, kas tik pasitaiko. Kaip bebūtų keista, šie žmonės mėgsta gundyti, tačiau negali palaikyti ilgalaikių santykių, gali net patys skatinti išdavystę ir dėl to labai siusti. Šie žmonės nori visur laimėti, pirmauti, todėl pasakius, kad ką nors daro blogai, iškart pasineria į kovą, siekdami įrodyti savo pranašumus. Patartina nesivelti į konfliktus su tokiu žmogumi. Neretai jie pateikia nelogišką teiginį, kad galėtų ilgai ginčytis ir įrodinėti koks yra teisus. Tai jiems teikia pasitenkinimą.

 

Eterinis, lengvasis tipas

 

Šios asmenybės tipo problema – egzistencinis teroras. Jis aiškinamas kaip ankstesnių gyvenimų auka, dažnai kankinta iki mirties. Sakoma, kad tokių kankinimų jie vengdavo bandydami palikti žemiškąjį kūną. Todėl neretai ir šiame gyvenime praktikuoja sielos atskyrimo nuo kūno technikas. Šie žmonės vengia kitų žmonių. Spręsdami savo problemas jie palieka fizinį kūną ir kiek galėdami daugiau laiko skiria spiritizmo ritualams. Dėl šių priežasčių jiems sunku pritapti įprastame pasaulyje, dažnai jiems pasireiškia atsiribojimo ir agresijos priepuoliai. Kitus žmones jie veikia ir puola retai.

 

Nesaugusis

 

Pagrindinis tokių žmonių bruožas – puoselėjimas. Tai susiję su praeitų gyvenimų dažnomis reinkarnacijomis, dėl maisto stygiaus arba noro keliauti. Dažniausiai jie buvo apleisti, palikti ir ši baimė patirti tą patį išlikus iki dabar. Tokios asmenybės visada jaučia, kad jų energija yra siurbiama, todėl kompensuoja tai darydami su kitais. Kitus įtraukia į ilgus, nuobodžius pokalbius. Kalba monotonišku, švelniu balsu, kad pašnekovui sunku suprasti, reikia labai susikaupus ir įdėmiai klausyti. Paprastai tokios asmenybės save pateikia kaip bejėgius, nes tikisi pagalbos iš šalie, tai yra, kad kas nors kitas viską už juos atliktų. Tokie žmonės nuolatos jaučia baimę būti atstumti. Venkite tiesioginio akių kontakto su tokiu žmogumi. Galite tokį žmogų padrąsinti, tačiau tik žodžiais, jokiu būdu ne veiksmais. Juos traukia kitų žmonių gailestis jiems.

 

Pasyviai agresyvus tipas

 

Tokioms asmenybėms priskiriami praeituose gyvenimuose buvę vergai, kaliniai ir įvairūs nuteistieji. Jie labiausiai žavisi laisve, tačiau nenori to pripažinti. Paprastai yra agresyviai nusiteikę ir neramūs, nes nesijaučia pakankamai laisvi. Taip pat jiems trūksta savarankiškumo, niekada nieko neplanuoja. Toks žmogus tarsi save įkalina, nuolatos vienišas, kamuojamos depresyvių minčių ir jausmų. Atvirai išlieti savo pykčio jie negali. Jie nuolatos ieško patarimų, tačiau visada lieka nepatenkinti.

 

Roboto tipas

 

Autentiškumas – pagrindinė jų problema. Praeituose gyvenimuose tai buvo valdžios žmonės, atsakingi už kažką. Todėl privalėdavo prisitaikyti, kad išgyventų. Dėl šios priežasties ir dabar jie slepia tikrąjį save. Jie gyvena požiūriu, kad išorinis pasaulis turi būti tobulas ir visai nesvarbu kaip jautiesi iš vidaus. Tačiau pastoviai jaučia, kad kažko trūksta ir tai malšina dar labiau siekdami tobulumo – dirba gerai apmokamą darbą, turi puikią šeimą, gerai atrodo, gali pasigirti sveikata. Gyvena nuolatinėje baimėje, kad kažko jų gyvenime trūksta. Su tokiais žmonėmis sunku palaikyti pokalbį, nes jei iš anksto nusiteikę tiesiog plaukti pasroviui ir nekreipia dėmesio į tai kas sakoma. Niekada nepasakys, kad kas nors blogai, jiems viskas visur gražu ir gerai, todėl ir pokalbiai atrodo lyg iš anksto suruošti, temos kalbėjimo būtinai tik etiškos. Pastangos atitikti tobulą visuomenės žmogų paslepia tikrąją asmenybę.

 

Ar galima apsisaugoti nuo tokių žmonių?

 

Apsisaugojimo nuo energetinių vampyrų būdų ir patarimų apstu. Derėtų atsižvelgti į situaciją, o pasijutus nemaloniai nieko nelaukti. Derėtų stengtis išlikti ramiam, nepasiduoti energetinio vampyro manipuliacijoms. Galima bandyti įsivaizduoti, kad nuo to žmogaus yra didelė, skirianti siena, arba, kad tas žmogus yra menkas nykštukas, kuris per silpnas kėsintis į svetimą energiją. Galima nešioti kristalinį pakabuką, tokiu atveju nereikės nuolat stebėti aplinkos ir vertinti kas iš aplinkinių gali pasikėsinti sugadinti gerą savijautą. Kartais gali padėti ir paprastas rankų ar kojų sukryžiavimas.

 

Aš – energetinis vampyras

 

Lengva kalbėti apie kitus, bet nereikia pamiršti ir pačio savęs. Ką daryti jeigu jaučiatės esantis energetinis vampyras? Gali būti, kad po tam tikro įvykio, žmogus pradėjo nebesijausti saugus ir pradėjo kėsintis į kitų energiją. Tai gali būti skausminga netektis, išsiskyrimas, nemalonus potyris ir pan. Svarbu išmokti būti vienam ir nešvaistyti savo energijos. Tai reiškia pradėti kontroliuoti save, nepasiduoti neigiamiems jausmams, blogoms mintims ir pan. Vengti nenuoširdumo, nes apsimestinis draugiškumas anksčiau ar vėliau išaiškėja ir veikia neigiamai.

 

Ženklai rodantys, kad Jus paveikė energetinis vampyras 

  • Jaučiate nuovargį, išsekimą, silpnumą.
  • Esate sutrikęs, nusiminęs ir kankina galvos skausmas.
  • Nebeturite motyvacijos.
  • Su tam tikrais žmonėmis kyla pasibjaurėjimas.
  • Jaučiatės nelaimingas, nevertinamas.
  • Jaučiate baimę, atrodo lyg dusintų.

 

Specialistės parapsichologės – tarologės Dalytės Draskinienės komentaras

 

Tai žmogus – siurbiantis mūsų  gyvybinę energiją. Jis maitinasi mūsų  gyvybine energija. Pasikrauna tiek mūsų džiaugsmu, tiek mūsų skausmu, tiek mūsų pykčiu. Jam be galo svarbi mūsų reakcija į jo poelgius, į jo žodžius. Dažnai tai būna viskuo nepatenkinti, nelaimingi, pikti žmonės, jiems visur ir visada viskas blogai. Jie mėgsta skųstis savo nelaimėmis, bėdomis. Būna labai įkyrūs, jie net negirdi ir neklauso tavęs. Pabendravęs kelias minutes su tokiu žmogumi, tu jautiesi visai išsekęs. Sutrinka miegas, pradeda kristi svoris, krenta apetitas, daraisi apatiškas. Reikia atkreipti dėmesį į delnus – delnai pasidaro blyškios spalvos, neryškios delnų linijos. Man pačiai buvo toks įdomus atvejis. Turiu tokią vieną klientę. Kartą jai atėjus po 15 minučių jaučiausi taip blogai, kad ėjau gerti vaistų, man tarsi pakirto kojas, atėmė visas jėgas. Bet atsiminiau labai paprastą dalyką – bendraujant su tokiu žmogumi, reikia jam ant kaktos akimis nupaišyti kryžių, tada jis negalės maitintis  mūsų energija. Sekantį kartą aš taip ir pasielgiau – po 5 minučių nešiau jai vaistus. Mūsų energiją gali siurbti ne tik sveikas žmogus. Bet ypač ja gerai minta sunkiai sergantis ligonis. Kartais slaugytojas greičiau miršta nei ligonis. Teko matyti laidą apie Rusijos ekstrasensus, kur viena bioenergetikė gydė sunkiai sergančią jauną merginą, po kelių tokių gydymo seansų ekstrasensė paseno keliais  dešimtis metų ir netrukus mirė, o ligonė pasveiko. Todėl retas ekstrasensas imasi gydyti sunkiai sergantį ligonį, ypač onkologinį, tai reikalauja labai daug jėgų ir energijos. Beveik kiekvieną dieną mums tenka susidurti su tokiais žmonėmis – energetiniais vampyrais. Taigi, kaip minėjau, reikia akimis jam ant kaktos paišyti kryžių, negalima stovėti ar sėdėti visu profiliu į jį , geriau sėdėti   arba stovėti truputį šonu į jį. Labai gerai nors kartą į ketvirtį, Mėnuliui esant delčioje, pačiam prasivalyti savo biolauką. Vakare einant gulti, paimti paprastą stiklinę, įpilti pusę stiklinės šalto vandens, įdaužti žalią kiaušinį, ant viršaus sumesti abi lukšto puses, tuo metu pasimelsti, stiklinę peržegnoti ir pastatyti kuo arčiau galvos, ryte visą tūrį išpilti į tualetą. Taip daryti 7 arba  10 vakarų iš eilės.

 

Psichologės Astos Budvytienės komentaras

 

Paprastieji vampyrai, anot pasakojimų, siurbia kraują. Kraujas yra gyvybingumo ir energijos šaltinis. Buvo pastebėta, jog pabendravus su kai kuriais žmonėmis, jaučiamas nuovargis, išsekimas, energijos stoka. Jie buvo pavadinti energijos vampyrais.

 

Anksčiau buvo galvota, jog šie žmonės niekuo nesiskiria nuo kitų, tiesiog „nesutampa biolaukai“ arba šiaip nepasisekė, kad jau papuolei į jo nasrus. Tačiau psichologai pastebėjo, kad tie žmonės, nuo kurių pasijuntame blogai, nėra jau tokie ir nekalti. Jie manipuliuoja savo aukomis, siekdami naudos sau – eikvodami jo laiką, pinigus ir kitus energijos resursus. Arba savo aukai sukelia tam tikrą jausmą (kaltės, menkumo, sutrikimo ir pan.) ir nuo to pasijunta geriau – pranašesni, gavę užuojautos, gailesčio ir t. t. Jie tarsi „minta“ kitų žmonių emocijomis.

 

Bendraudami mes nuolat keičiamės energijomis. Kai mums būna sunku, pasiguodžiame draugei  ir tada palengvėja (paimame energijos). Kitą kartą mes tą draugę išklausome ar padedame (duodame energijos). Tai yra normalūs žmogiški santykiai.

 

Praeitame amžiuje vienas žymiausių psichologijos klasikų E. Berne knygoje: „Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės“ analizavo kaip žmonės tarpusavyje bendrauja ir jų santykių motyvus. Autorius teigia, kad bendraudami mes vieni kitus „paglostome“, tai reiškia, skiriame dėmesio, pripažinimo, pasisveikiname, atsisveikiname, paklausiame kaip jis laikosi ir t. t. Žmogus – sociali būtybė, todėl mums visiems reikia bendravimo, „paglostymų“, nuo to pasidaro maloniau. Tam, kad suaugęs žmogus „paglostymų“ gautų, jis turi dėl to pasistengti –  skleisti kitiems daugiau meilės, šilumos, nuoširdumo. Tie, kurie duoti nenori, o nori tik gauti, tampa energetiniais vampyrais – naudojasi kitų jausmais, kad pasijustų geriau.

 

Į vampyrų pinkles patenka taip pat ne visi – dažniausiai tie, kurie savyje turi daug pykčio, nuoskaudų, puikybės ir egoizmo, taip pat linkę per daug pergyventi dėl kitų, gyventi svetimus gyvenimus, užuot rūpinęsi savuoju. Taigi, jei jus nuolat „nusiurbia“ energijos vampyras, kiek galite, visais būdais venkite jo, atsiribokite. O jei neišeina, pavyzdžiui, jeigu tai šeimos narys, artimas žmogus, pirmiausia, paklauskite savęs kokias mintis bei emocijas jis jums sukelia. Antra, ką tos mintys ir emocijos gali sakyti apie jus pačius, kodėl jaučiatės, pavyzdžiui, kalti. Paprastai kiti žmonės nepadaro mūsų piktų ar kaltų, jie tik pajudina mūsų sielos užkaborius bei parodo mūsų trūkumus. Vadinasi, energijos vampyrai ateina į mūsų gyvenimą mus ko nors išmokyti – atleisti, ramiau reaguoti, išsigydyti nuoskaudas, paleisti praeitį, pakovoti už save kai reikia, leisti kitiems gyventi su savo skausmu ir panašiai.