Gėlės pasižymi ryškiu individualumu – skirtingomis spalvomis, formomis, nevienoda žiedų sandara, skirtingais aromatais… Žvelgiame į jas ir renkamės tas, kurios atitinka mūsų dvasinę būseną, temperamentą, charakterį ir nuotaiką.

 

 

Labiausiai mėgstate vazonines gėles

 

Pagrindinis tokių gėlių privalumas – jos ilgai nevysta, jas galima pernešti iš vienos vietos į kitą ir statyti, kur patinka. Todėl vazoninius augalus renkasi dalykiški ir praktiški žmonės. Tačiau už žemiškosios prigimties slypi baimė ir polinkis į depresiją. Tokie žmonės linkę žarstyti patarimus, o ne užjausti ir gailėti, dažnai pasižymi kategoriškumu. Tie, kurie laiko vazonines gėles tik ant palangių, nepaiso kitų žmonių nuomonės.

   

Apskirtai nemėgstate gėlių?

 

Tai nebijančių konkuruoti žmonių bruožas. Tokie žmonės nemėgsta laiko švaistyti veltui, kruopščiai slepia savo silpnybes, nes bijo pasirodyti nelaimingi. Bendraujant su jais derėtų būti apdairiems, nes jie puikiai atsimena kiekvieną ne taip ištartą žodį.

   

Gyvos gėlės vejoje arba pievoje

 

Tai jausmingų, greitai įsižeidžiančių žmonių bruožas. Tačiau tai laikina jų būsena, o ne charakterio bruožas. Gal įskaudino mylimasis, išdavė draugė, išvargino liga ir jums tiesiog būtinas artimųjų palaikymas?

 

 

Jūsų mylimiausia gėlė

 

Žydintis kaktusas

 

Esate pasirengęs vienas kovoti prieš likimo siųstus išbandymus, niekam neleidžiate savęs skriausti, mokate taupyti. Nepasižymite sentimentalumu, retai verkiate. Aplinkiniai laiko jus išdidžiu ir nepriklausomu.

 

 

Nasturtos ir vijokliai

 

Byloja apie šiek tiek lengvabūdišką troškimą suteikti sau trumpalaikį malonumą ir nemąstyti apie rytojų. Šie augalai dažnai patinka tiems, kurie svajoja būti lepinami ir globojami.

               

Anturiai

 

Šios gėlės patinka ekstravagantiškiems, atviriems, drąsiems ir ryžtingiems žmonėms. Jas patartina auginti tuose namuose, kuriuose bijoma sakyti tiesą ir atvirai reikšti savo nuomonę.

                               

Frezijos

 

Frezijų mylėtojai pasižymi subtilumu ir patiklumu, yra linkę nepastebėti svetimų trūkumų ir kitų ydas pateisina sunkiomis gyvenimo aplinkybėmis, sunkia vaikyste ir nelaimingu likimu. Bendrauti su tokiais žmonėmis lengva ir malonu.

   

Alyvos

 

Pasak airių padavimų, alyvos – fėjų ir elfų gėlės. Alyvų gerbėjai romantiški, sentimentalūs, pasižymi lakia vaizduote ir meniška prigimtimi. Svajoja ir apie meilę, ir apie turtingą gyvenimą. Jeigu žavitės kvapiais alyvų žiedais, vadinasi, jūsų širdis trokšta gražaus klasikinio romano su saldainiais, puokštėmis ir vakarienėmis žvakių šviesoje.

   

Baltosios lelijos

 

Šios gėlės laikomos tradiciniu kilnumo ir nekaltybės simboliu, bet dažniausiai patinka jausmingiems žmonėms, nes jose visko labai daug – nuo pumpurų ant stiebų, svaiginančio aromato iki žiedų formų ir dydžių įvairovės… Mėgstate bekvapes lelijas? Tuomet verta susimąstyti, kas jums trukdo pilnai džiaugtis gyvenimu.

                     

Gerberos ir ramunės

 

Šios gėlės mėgstamos atvirų ir gyvenimu besidžiaugiančių asmenybių. Kartais traukia uždarus, niūraus būdo, svajojančius ištrūkti iš prastos nuotaikos gniaužtų žmones.

 

 

Kvapieji pelėžirniai

 

Tai nuo stresų kenčiančių ir apie poilsį gamtos prieglobstyje svajojančių intelektualių miestiečių numylėti augalai. Norisi įsikniaubti veidu į aromatingą pelėžirnių puokštę ir nieko daugiau nematyti? Vadinasi, laikas atostogauti!

   

Tulpės

 

Vyriškos gėlės. Jas renkasi tie, kurie arba turi savo antrąją pusę, arba puikiai išmano meilės reikalus, arba yra apsupti gerbėjų. Tulpės patinka išdidiems, svajojantiems apie sėkmę ir vertinantiems kūniškus malonumus žmonėms.

           

Rožės

 

Klasikinis dvasios simbolis. Raudonos, rausvos spalvos rožes dievina flirtuojantys, linkę į savimeilę, šiek tiek egoistiški, kartais naivūs ir dosnūs asmenys. Jie lengvai pasiduoda kitų žmonių įtakai, bet vėliau slapta keršija už tai, kad juos privertė pasielgti prieš savo valią.

 

Baltos spalvos rožes renkasi tie, kurie stengiasi nuslėpti savo jausmingumą po apsimestinio kuklumo skraiste. Kreminės rožės patinka intelektualiems žmonėms, geltonos – byloja apie linksmą būdą arba siekį gyventi be rūpesčių. Ilgos rožės su kietais žalsvai baltais pumpurais traukia uždaras, atsargias asmenybes.

             

Hiacintai

   

Su žmogumi, dievinančiu kilniuosius hiacintus, neteks nuobodžiauti. Šios gėlės yra mėgstamos kūrybingų, išdidžių, savo vertę žinančių asmenybių, kartais nenuspėjamų, tačiau visada žavių. Tokie žmonės sugeba įveikti stresą ir valdyti susiklosčiusią situaciją.

   

Jazminai

 

Balti, aromatingi jų žiedeliai, panašūs į nakties žvaigždutes, vilioja tuos, kurie nesugeba sustiprinti fizinės aistros draugyste. Todėl jiems nesiseka meilėje.

 

 

Lauko gėlės

 

Jas mėgsta tiek kuklūs, tiek ir bohemiški žmonės. Pirmieji nesiryžta reikalauti iš gyvenimo per daug ir bijo, kad itin didelis reiklumas yra griežtai baudžiamas aplinkinių, o antrieji svajoja bent akimirkai susigrąžinti vaikišką naivumą ir žavėjimąsi gyvenimu.

   

Kardeliai

 

Tai vyriškos gėlės, panašios į ietis. Kalbama, kad joms silpnybę jaučia tie, kurie svajoja apie gerą meilužį, arba tie, kurie yra atviri ir ryžtingi, visada pasiryžę kovoti už savo tiesą.

   

Chrizantemos

 

Chrizantemos – nepaprastos gėlės. Japonijoje jos yra laikomos karališkaisiais augalais, o daugelyje Europos šalių asocijuojasi su kapinėmis ir anapusiniu gyvenimu, dekadanse – su rudens ištaigingumu. Šias gėles mėgsta stiprios asmenybės. Jos traukia žmones, gebančius atsiduoti didelei aistrai. Kitiems šalia jų būti nelengva, nes chrizantemų mylėtojai yra labai reiklūs, drąsūs, protingi ir moka pavergti kitų širdis.

               

Orchidėjos

 

Jų vaškinis grožis traukia tuos, kurie pasižymi poetiška siela, analitiniu protu ir jautrumu. Ne veltui orchidėjos – mylimos detektyvo Niro Vulfo, sibarito ir gurmano, niekada nepaliekančio savo vilos Niujorko centre. Orchidėjų mylėtojai su malonumu praleistų savo gyvenimą krištolo pilyje.