Viena sėkmingiausių Lietuvos dailininkių Miglė Kosinskaitė interviu dalina retai. Ypač – televizijai. Tačiau pažiūrėjusi  BTV laidą „Skanus pokalbis”, ji sutiko priimti jos vedėjos Nomedos Marčėnaitės kvietimą. Į svečius ji atvyko kartu su savo vyru, žinomu dvarininku Mindaugu Šventoraičiu.

M.Kosinskaitė – dailininkė, kurios darbai – vieni geidžiamiausi meno gerbėjų. Tačiau ji pati, nors surengusi kelias dešimtis parodų Lietuvoje ir už jos ribų, per didelio dėmesio vengia. Todėl įkalbėti ją dalyvauti BTV laidoje „Skanus pokalbis” nebuvo lengva. Visgi, kitai menininkei, keramikei ir šios laidos vedėjai N.Marčėnaitei tai pavyko.

„Kai pirmą kartą pasiūliau Miglei dalyvauti laidoje „Skanus pokalbis”, ji nenorėjo apie tai net girdėti. Sakė, kad televizija jai visai svetimas pasaulis ir ji nenorinti jame būti. Aš paprašiau vienintelio dalyko – pažiūrėti kelias šias laidas internete ir tada pakartoti savo atsakymą. Ji pažiūrėjo ir tuomet paskambinusi pasakė, gerai, aš dalyvauju. Man tai buvo didžiausias komplimentas”, – džiaugėsi Nomeda, naujajame BTV sezone išsikėlusi sau tikslą žiūrovus supažindinti su kuo daugiau visuomenėje mažai žinomų, bet tikrai įdomių  žmonių.

Į Nomedos namus Miglė atvyko kartu su savo vyru  M.Šventoraičiu, meniškos sielos verslininku. Jis, nors turintis inžinieriaus išsilavinimą, jau daugiau nei dešimtmetį gyvena tikrą dvarininko gyvenimą.  BTV laidoje „Skanus pokalbis” jis atvirai papasakos, kaip sprendimas įsigyti Babtyno-Žemaitkiemio dvarą pakeitė jo gyvenimą. Taip jis ne tik išpildė nuo vaikystės puoselėtą svajonę, bet ir sutiko savo gyvenimo moterį.  Juk M.Kosinskaitė pirmą kartą dalyvavo plenere, kuris vyko būtent šiame dvare… „Čia aš ją ir nusičiupau, juk vaikščiojau aplink kaip koks dvaro sargas”, – laidoje juoksis vyras.

Dabar sutuoktiniai dienas leidžia mėgaudamiesi dvarininkų gyvenimo idile. Mindaugas ramiai prižiūri dvarą, pjauna žolę ar sėdi už traktoriaus vairo, o Miglė toliau džiugina gerbėjus naujais tapybos darbais. „Kai kas nors užklysta pas mus ir Mindaugas su apsmukusiais drabužiais lauke tvarko kiemą, visi jo klausia, kur galėtų rasti dvaro šeimininką“, – BTV laidoje „Skanus pokalbis“ juoksis M.Kosinskaitė, pasakodama apie jaukią šeimos kasdienybę.

Tačiau ištrūkti iš savo aplinkos ir aplankyti Nomedos namus jiems buvo malonus pasikeitimas. „Tiesą sakant, mums labai patinka, kai kas nors mus kviečiasi į svečius. Dažniausiai visi sako, taigi jie dvarininkai, vis tiek neturime jiems nieko geriau pasiūlyti, važiuokime pas juos“, – juoksis sutuoktiniai, pabrėždami, kad labai laukia ir daugiau draugų kvietimų.

Nors N.Marčėnaitės namai – ne dvaras, tačiau labai jaukūs, o svečiams jų durys visuomet atviros. Ypač, kai virtuvėje sukasi toks šefas, kaip Deivydas Praspaliauskas… Jį Nomeda pasikvietė į pagalbą, kai tik sužinojo, kad sulauks tokių garbingų svečių.  Šis sparčiai populiarėjantis virtuvės šefas, sostinėje atidaręs prestižinį restoraną, bemat tapo viena didžiausių Lietuvos kulinarinio pasaulio sensacijų. Ką skanaus jis paruoš neeiliniams BTV laidos „Skanus pokalbis“ svečiams? Deivydas užsimena, kad maistą ruoš iš tokių produktų, kokius, kaip jis galvoja, būtų galima rasti tikrame dvare.

„Skanus pokalbis“ – sekmadienį  19 val per BTV