„Lietuvių kino akademija“ (LiKA) oficialiai baigė paraiškų į prestižinius kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ registraciją. Praėjusią savaitę, kovo 27-ąją, pasibaigus registracijai paaiškėjo, kad šiais metais paraiškų buvo gautą mažiau, nei įprastai. Tačiau kino prodiuseris ir LiKA tarybos narys Kęstutis Drazdauskas teigia, kad geriau rinktis iš trijų gerų filmų, nei iš begalės prastesnių.

 

KD_Gervės 2015_Foto-Greta Skaraitienė

 

Palyginti su visais praėjusiais metais, šiais metais kino filmų kūrėjų paraiškų buvo sulaukta mažiau – 32 paraiškos. Iš jų: 6 pilnametražiai vaidybiniai filmai, 5 trumpametražiai vaidybiniai filmai, 3 dokumentiniai trumpametražiai filmai, 2 animaciniai filmai ir 9 studentų darbai. Gausiausiai sulaukta dokumentinių ilgametražių filmų paraiškų – net 10.

 

KD_Gervės 2015_Foto-Greta Skaraitienė-2

 

„Kadangi Lietuvoje kino kol kas gaminama pakankamai nedaug, todėl normalu, kad vienais metais bus didesnė pasiūla, o kitais metais – mažesnė. Taip atsitiko ir šiais. Tai yra natūralus gamybos cikliškumas. Daugiau – nebūtinai yra geriau ir filmų kiekis toli gražu nėra pagrindinė siekiamybė. Geriau rinktis iš trijų gerų filmų, nei iš gausybės prastesnių“, – sakė kino prodiuseris ir LiKA tarybos narys K. Drazdauskas.

 

Sidabrinė gervė

 

Nors šiais metais paraiškų buvo sulaukta mažiau, nei tikėtasi, tačiau tikrai ne visi pateikti filmai pretenduoja gauti apdovanojimą „Sidabrinė gervė“. K. Drazdauskas tikina, kad lietuviškas kinas sparčiai tobulėja ir mes tikrai galime juo didžiuotis.

 

„Iš vienos pusės, šiuos metus aš pavadinčiau vilčių metais, nes mes turime keletą filmų, kurių labai laukėme. Antra vertus, tai turbūt Europos kino metai, nes mūsų filmams šiemet sekėsi labai neblogai. Manau, kad Lietuvos kinas tampa ganėtinai svariu žaidėju Europoje. Galiu pasidžiaugti Šarūno Barto filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ sėkme Kanuose, Manto Kvedaravičiaus filmo „Mariupolis“ pasirodymu Berlyno kino festivalyje „Berlinalė“ ir kitais. Mes tikime, kad lietuviškos kino produkcijos gamyba spartės ir toliau“, – kalbėjo LiKA tarybos narys.

 

Jau devintą kartą rengiami kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ šį pavasarį vėl pagerbs iškiliausius ir labiausiai nusipelniusius kino kūrėjus. Tradicija tapusių apdovanojimų organizatorių tikslas – įvertinti ir pagerbti per metus labiausiai nusipelniusius kūrėjus ir jų kūrinius.

 

„Norime tikėti, kad mūsų rinka bręsta vis labiau, o žmonės pradeda suprasti, kad apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ yra skiriami už kūrybinius gebėjimus ir už meninę vertę“, – sakė K. Drazdauskas.

 

Iki balandžio 11 d. LiKA tarybos paskirta kino profesionalų komisija atrinks ir įvertins geriausius filmus, jų kūrėjus ir autorius, kurie ir bus nominuoti, o laureatus slaptu balsavimu rinks 100 LiKA narių. Laimėtojai bus skelbiami iškilmingos ceremonijos metu š. m. gegužės 27-ąją. Prestižinių apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ globėjas yra Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

 

Nuotraukos yra apdovanojimų “Sidabrinė gervė” organizatorių LiKA nuosavybė

 

LiKA informacija