Dažnai po ilgos pertraukos vėl pasimylėjusios poros pagalvoja: „Mes tai daryti turėtume dažniau!“. Nepriklausomai nuo to, kokie esame užsiėmę darbais ir vaikų priežiūra, sekso, intymumo ir artimų santykių mums reikia bendrai gerai savijautai palaikyti. Norint išlikti puikios savijautos, patariama bent kartą per savaitę mylėtis. O štai, ką daryti, jei libido yra per mažas ir atrodo, kad net kartas per savaitę yra per daug!

 

Libido

9 patarimai, kaip natūraliai padidinti libido:

 
  • Išsimiegoti. Dėl miego trūkumo neįmanoma jaustis seksualiai. Rekomenduojama eiti miegoti anksčiau ir skirti miegui bei meilės žaidimams po antklode pakankamai valandų. Geriausia, jei abu partneriai eina miegoti panašiu laiku, kad prieš užmiegant turėtų laiko intymioms glamonėms arba pabustų rytą panašiu metu ir tuo metu galėtų pasimėgauti tingaus ryto lovoje malonumais.
 
  • Vartoti vitaminų. Vitaminas C pagerina kraujotaką, suteikia energijos ir stimuliuoja antinksčių liaukų funkciją. Pantoteno rūgštis (vitaminas B5) padeda angliavandenius paversti į gliukozę ir suteikia energijos. Be to, skatina sekso ir antistresinių hormonų išsiskyrimą.
 
  • Išbandyti augalinius preparatus. Rausvoji radiolė, auganti vėsiuose šiaurietiškuose regionuose, didina ištvermę, mažina nuovargį, kognityvines funkcijas. Kininis citrinvytis taip pat gali padėti padidinti libido, nes suteikia energijos ir gerina ištvermę. Ašgvaganda (migdomoji vitanija) garsėja kaip Indijos ženšenis. Tai stiprus afrodiziakas, padedantis išlaikyti erekciją, ilgiau mylėtis, suteikiantis energijos ir stiprinantis aistrą.
 
  • Valgyti žalėsių. Juose apstu energijos suteikiančio vitamino C, todėl reikėtų kasdien suvalgyti bent kelias porcijas žalios spalvos daržovių (špinatų, lapinių kopūstų, brokolių, smidrų, šparaginių pupelių ir kt.).
 
  • Rinktis afrodiziakų savybėmis garsėjantį maistą. Šokoladas skatina serotonino ir dopamino išsiskyrimą, bet yra gana kaloringas, todėl labai svarbu juo nepiktnaudžiauti. Kiti afrodiziakai – tai bananai, aitriosios paprikos, avokadai, migdolai, smidrai.
 
  • Daugiau judėti. Sportas stangrina odą, gerina kraujotaką, detoksikuoja organizmą, skatina geros nuotaikos neuromediatorių, hormonų ir endorfinų (serotonino, adrenalino, testosterono) išsiskyrimą, mažina pilvo riebalų kiekį, didina ištvermę, gerina raumenų tonusą, o tai gali padėti patirti stipresnius orgazmus, erekciją ir pagerinti lytinio akto kokybę. Tinka bet koks sportas: nuo jogos, svorių kilnojimo, gimnastikos iki aktyvių komandinių žaidimų.
 
  • Rūpintis savo kūno ir sielos sveikata. Gali būti, kad mažas libido kamuoja dėl per mažos savivertės ar nemeilės sau. Tokiu atveju gali padėti psichoterapija. Kad intymūs santykiai džiugintų, reikia išsikalbėti su partneriu apie, tai, kas neramina, nekaupti nuoskaudų savo viduje. Mokytis suvaldyti stresą ir kontroliuoti savo emocinę ir psichine būklę.
 
  • Vertinti savo laiką. Labai svarbu rasti laiko tik sau. Tai taip pat svarbu, kaip ir reguliariai skirti pasimatymus savo antrajai pusei. Pavyzdžiui, apsilankyti SPA procedūrose, praleisti popietę knygyne, pasivaikščioti vieniems po parką, gamtą ar tiesiog vakare išsimaudyti pilnoje putų vonioje.
 
  • Būti kūrybingiems. Verta pagalvoti apie tai, ką norėtumėte išbandyti lovoje. Galbūt tai, kokios nors pozos, kurių niekada nebandėte… Ką jūs visada norėjote padaryti? Pasikalbėkite apie savo erotines fantazijas su partneriu ir galbūt kažkuri iš jų jums vėl uždegs aistrą!