Regis, būtų idealu, jei visi turėtų priešingos lyties kūno žemėlapį, kuriame būtų pažymėti taškai, sukeliantys didžiausią seksualinį malonumą. Sunku pasakyti, ar toks specifinis žemėlapis gali egzistuoti, nes kiekvieno žmogaus erogeninės zonos šiek tiek skiriasi. Tuo labiau, kad pagal naujausių tyrimų rezultatus ne visos kūno dalys, kurios buvo ilgą laiką laikomos labai jautriomis, tokios ir yra.

 

D. Britanijos Bangoro universiteto neurologai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad neseksualiausia žmogaus kūno dalis yra pėdos. Tai šiek tiek stebina, nes apie pėdų fetišą šnekama jau nuo labai senų laikų. Pėdos bei kelio girnelės tyrimo dalyvių buvo įvertintos, kaip mažiausiai seksualiai jaudinančios iš 41 anatominių kūno dalių.

 

Ilgą laiką buvo manyta, kad stipriausia vyrų erogeninė zona yra ties lytiniais organais. Šį mitą paneigė minėtas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad vyrai turi tiek pat erogeninių zonų kaip ir moterys. „Daugelis žmonių yra įsitikinę, kad moterų kūne yra daugybė erogeninių zonų, o pas vyrus yra tik viena – pati akivaizdžiausia. Iš tikrųjų šiuo požiūriu abiejų lyčių atstovų kūnai yra labai panašūs. Moterų kūne galbūt yra keliomis erogeninėmis zonomis daugiau, tačiau tai yra labai nežymus skirtumas“, – tvirtino tyrimo vadovas profesorius Oliveris Turnbulas.

 

Atliekant tyrimą, buvo apklausta 800 žmonių dvejuose žemynuose (D. Britanijoje ir Pietų Afrikoje). Nepaisant rasės, lyties ir seksualinės orientacijos, žmonių atsakymai buvo labai panašūs. Taigi kokios svarbiausios žmonių erogeninės zonos? Be abejo, genitalijos, lūpos, ausys, vidinės šlaunys ir mentės. Tyrėjai spėja, kad prisilietus prie tam tikros erogeninės zonos į skirtingą smegenų dalį siunčiamas impulsas, sukeliantis seksualinį susijaudinimą.